Špinavé skutky Hotovo Špina lacná od AC/DC

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Vedúci gitarista AC/DC Angus Young získal názov piesne z animovaného seriálu 1962 Beany a Cecil . Šou sa najskôr vysielala v televízii ABC a trvala iba jednu sezónu, kým sa 26 uvedených epizód opakovane odlialo počas nasledujúcich piatich rokov, kým nebola znovu vytvorená v roku 1968. Konkrétnou inšpiráciou pre názov piesne bol hlavný záporák karikatúry „Dishonest John“ „Kto by nosil so sebou vizitku s nápisom„ Špinavé skutky Hotovo Špina lacno. Sviatky, nedele a špeciálne ceny. “
  Nick - Cairns, Austrália


 • Táto pieseň symbolizuje nebezpečný a priemerný zvuk AC/DC, s ťažkou gitarou Angusa Younga a spevom Bon Scotta, vokálmi, ktoré by vydesili živé svetlá od všetkých nič netušiacich tínedžerských popových fanúšikov, keď sa táto pieseň prvýkrát dostala do éteru (urobili to na národnej scéne) Televízna šou v Austrálii tzv Odpočítavanie , ku ktorému zvyčajne chodili akcie ako ABBA a Bucks Fizz).


 • Toto bolo zaznamenané v Alberts Studios v Sydney v Austrálii v roku 1976 krátko po reláciách, ktoré produkovali ich austrálsku verziu TNT album.


 • Pokiaľ ide o text „Just ring: 3-6-2-4-3-6“, toto bolo v tom čase skutočné telefónne číslo v Austrálii a mohlo by tiež popisovať miery veľmi urastenej ženy: 36-24- 36. O rok neskôr Commodores použili rovnaké merania na opísanie ženy v ich piesni „Tehlový dom“. Sir Mix-a-Lot sa však týmto meraniam vysmial vo svojom hite „Baby Got Back“ z roku 1992, kde hovorí: „36 -24-36? Iba ak má 5'3. '
 • Koniec je jedným z najznámejších výkrikov v rockovej histórii. Pre tých, ktorí sa čudujú, sa píše: „Yaaaaaaaaaarrrrrrrrrrggghhhhhh!“
  Mark - Sydney, Austrália


 • Norman a Marilyn White, pár z Libertyville, Illinois, žaloval kapelu za narušenie súkromia potom, čo boli kvôli tejto piesni zaplavení hovormi. Zdá sa, že veľa fanúšikov AC/DC v oblasti vytočilo číslo 3-6-2-4-3-6-8 (interpretujúce „hej!“ Ako „osem“), čo bolo ich telefónne číslo. Manželia tvrdili, že dostali stovky „oplzlých, sugestívnych a výhražných“ telefonátov, pričom zrejme žiadali rôzne špinavé skutky za nízke a nízke ceny. Belasí žiadali odškodné 250 000 dolárov a žiadali, aby skupina pieseň nahrala znova, ale sudca rozhodol proti. Prvý dodatok, vieš.
 • Toto bolo použité vo filme Norm MacDonald Špinavá práca . Hrá sa zatiaľ, čo Normova postava Mitch a jeho priateľ Sam ničia budovu v snahe odsúdiť ju.
  DC - Kansas City, MO
 • V epizóde z roku 2008 Simpsonovci kde sa spoja na palici, dozvedáme sa, že Homer Simpson a zbožný Ned Flanders majú v hudobnom vkuse spoločnú reč. Homerovi sa páči AC/DC a Nedovi ich kresťanská pocta: AD/BC a ich verzia tejto piesne „Kindly Deeds Done For Free“.
 • Lesley Gore, známy svojimi hitmi zo 60. rokov ako „It's My Party“, to zaznamenal na kompilačný album z roku 2002 When Pigs Fly: Piesne, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že ich budete počuť . Jej verziu vyrobil Mauro DeSantis, ktorý na trati spolupracoval s Cevinom Solingom. Soling, ktorý bol výkonným producentom albumu, povedal pre Songfacts, prečo si vybral túto pieseň pre Gore: „Jej veci boli pomerne silné, pokiaľ ide o umelkyne a veci, ktoré robila. Nie je to tak, že by to bol úplný úsek, ale stále si myslíte, že ide o ľahší typ dievčenskej skupiny zo 60. rokov a tu je niečo, čo je dosť agresívne. Ale zároveň určite pripúšťam, že v tom čase robila nervózne veci svojim vlastným spôsobom. '
 • Pieseň o nájomnej vražde sa tešila veľkému nárastu tržieb po obvinení bubeníka Phila Rudda z pokusu o získanie vraždy v novembri 2014. Obvinenie bolo čoskoro stiahnuté.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: