Touch the Sky od Kanye West

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Je založený na funkčnej klasike Curtisa Mayfielda z roku 1970 „Move On Up“. Lyricky je to podobné posolstvo snažiť sa byť najlepší, pričom West rapuje o tom, ako prekonal svoje boje a pochybnosti. West si z Mayfieldovej piesne zachoval aj výrazné rohové linky.


  • Lupe Fiasco rapuje na tejto trati.


  • West produkuje veľkú časť svojho vlastného materiálu, ale na prácu na tejto trati priviedol vlastného producenta Roc-A-Fella Records, Just Blaze (Justin Smith).


  • Video bolo natočené v štýle filmu zo 70. rokov minulého storočia a vykreslilo Západ ako postavu podobnú Evel Knievel, ako sa pripravuje na odvážlivcov. Pamela Anderson hrá milenecký záujem Westa a Nia Long sa javí ako jeho bývalá priateľka. V prestávke v dialógu herečka Tracee Ellis Ross hovorí Longovi: „Hovorila som ti, že keď nastúpi, nechá ti zadok pre biele dievča“, čo je odkaz na Westov hit „Zlatokopka“.

    Evel Knievel video neocenil a žaloval Westa, pričom tvrdil, že video bolo „vulgárne a urážlivé“ a poškodilo jeho povesť. Oblek bol urovnaný a West sa s Knievelom stretol v novembri 2007, krátko predtým, ako Knievel zomrel.
    Bertrand - Paríž, Francúzsko
  • Texty „Idem lietadlom a neviem, či sa ešte vrátim“ sú odvodené z piesne Petra, Paula a Mary z roku 1969 „Leaving On A Jet Plane“.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: