Another Brick In The Wall (časť II) od Pink Floyd

 • Roger Waters napísal túto pieseň o svojich názoroch na formálne vzdelávanie, ktoré boli formované počas jeho pôsobenia v Cambridgeshire School for Boys. Nenávidel svojich učiteľov na gymnáziu a cítil, že ich viac zaujíma držať deti ticho, ako ich učiť. Stena odkazuje na emocionálnu bariéru, ktorú okolo seba Waters postavil, pretože nebol v kontakte s realitou. Tehly v stene boli udalosťami v jeho živote, ktoré ho prinútili postaviť okolo seba tento povestný múr a jeho školský učiteľ bol ďalšou tehlou v múre.

  Povedal Waters Mojo , December 2009, že pieseň má byť satirická. Vysvetlil: „Na svete ste nenašli nikoho, kto by mal väčšiu výchovu ako ja. Ale vzdelanie, ktorým som v päťdesiatych rokoch prešiel na chlapčenskom gymnáziu, bolo veľmi kontrolujúce a vyžadovalo si rebéliu. Učitelia boli slabí, a preto boli ľahkými cieľmi. Pieseň má byť vzburou proti bludnej vláde, proti ľuďom, ktorí majú nad vami moc a ktorí sa mýlia. Potom si to absolútne vyžiadalo, aby si sa proti tomu vzbúril. “


 • Detský zbor, ktorý spieval na tejto skladbe, pochádzal zo školy v anglickom Islingtone a bol vybraný, pretože bol blízko štúdia. Pozostávalo z 23 detí vo veku od 13 do 15 rokov. Boli preťažení 12 -krát, takže to vyzeralo, že je tam oveľa viac detí.

  Pridanie zboru presvedčilo Watersa, že pieseň sa zíde. Povedal Valiaci sa kameň : „Zrazu to bolo skvelé.“
 • Producent Pink Floyd, Bob Ezrin, mal nápad na refrén. Použil detský zbor, keď v roku 1972 produkoval „School's Out“ Alice Cooperovej. Ezrin rád používal detské hlasy na piesne o škole.


 • Došlo k určitým kontroverziám, keď sa ukázalo, že zbor nebol zaplatený. Učiteľom tiež nevyhovovalo, že deti spievali protiškolskú pieseň. Zbor dostal v štúdiu čas na nahrávanie výmenou za ich prínos; škola získala 1 000 libier a platinový rekord.
 • Diskotékový rytmus navrhol ich producent Bob Ezrin, ktorý bol fanúšikom skupiny Chic. To bolo úplne neočakávané od Pink Floyd, ktorá sa špecializovala na výrobu platní, ktoré ste mali počúvať, nie tancovať. Dostal nápad na rytmus, keď bol v New Yorku a počul niečo, čo Nile Rodgers robí.


 • Pink Floyd len zriedka vydávali singly, ktoré boli aj na albume, pretože sa domnievali, že ich piesne sú najlepšie ocenené v kontexte albumu, kde sa piesne a umelecké diela spojili a vytvorili tému. Producent Bob Ezrin ich presvedčil, že to môže obstáť samo a nepoškodí to predaj albumov. Keď skupina ustúpila a vydala ju ako singel, stalo sa to ich jediným hitom číslo 1.

  Ďalšie dve piesne z albumu boli následne vydané ako single v Amerike a rôznych ďalších krajinách, ale nie vo Veľkej Británii: „Run Like Hell“ a „ Pohodlne necitlivé . ' Mali malý vplyv na graf.
 • Cieľom albumu bolo preskúmať „múry“, ktoré si ľudia postavili, aby sa chránili. Kedykoľvek sa stane niečo zlé, stiahneme sa ďalej a položíme „ďalšiu tehlu do steny“.
 • Stena bol jedným z dvoch nápadov, ktoré Waters priniesol do kapely, keď sa dali dohromady, aby nahrali v roku 1978. Jeho ďalší nápad bol Výhody a nevýhody stopovania , ktorý nakoniec nahral ako sólový album.
 • Watersovo pôvodné demo pre túto pieseň bolo len to, že spieval cez akustickú gitaru; považoval to za krátku intersticiálnu skladbu albumu. Vysvetlil v Mojo : „Bude to len jeden verš, sólo na gitaru a vonku. Potom zosnulý Nick Griffths, inžinier v Britannia Row, zaznamenal školské deti na moju žiadosť. Zvládol to bravúrne. Až keď som počul 24-pásmovú kazetu, ktorú poslal, keď sme pracovali v Producer's Workshop v Los Angeles, povedal som: „Páni, toto je teraz singel“. Rozprávajte sa o chvení chrbta. “
 • Keď prvýkrát nahrali túto pieseň, bol to jeden verš a jeden refrén, trval 1:20. Producent Bob Ezrin to chcel dlhšie, ale skupina to odmietla. Kým boli preč, Ezrin to rozšíril tak, že ako druhý verš vložil deti, pridal niekoľko bubnových výplní a skopíroval prvý zbor až do konca. Hral to pre Watersa, ktorému sa páčilo, čo počul.
 • „Another Brick In The Wall (časť I)“ je treťou skladbou Stena . Táto časť, ktorá obsahuje mnoho motívov nachádzajúcich sa v časti II, vysvetľuje, že pretože Pinkin otec odišiel a zomrel v 2. svetovej vojne, postavil The Wall, aby ho chránil pred ostatnými ľuďmi. Vo filme ho vidíte na ihrisku s ostatnými deťmi a ich otcami, potom jedno z detí odíde so svojim otcom a Pink sa pokúša dotknúť otcovej ruky. Otec ho dosť agresívne odstrčí a potom odíde.

  Toto plynule prechádza do stopy 4, „Najšťastnejšie dni našich životov“, ktorá prebieha 1:50. toto je časť, ktorá obsahuje riadky:

  Keď sme vyrástli a išli sme do školy
  Existovali istí učitelia, ktorí by chceli
  Ubližujte deťom, ako len môžu


  „Najšťastnejšie dni našich životov“ vysvetľuje, že učitelia to musia mať vo svojom vlastnom dome drsné, otrávené svojimi „tučnými a psychopatickými manželkami“, a preto na svojich žiakoch vzbudzujú frustráciu.

  Táto časť nadväzuje na skladbu „Another Brick In The Wall (časť II)“, ktorou je track 5. Rozhlasové stanice niekedy zahrajú všetky tri piesne spoločne alebo začínajú na „Najšťastnejšie dni našich životov“.
  Andres - Santa Rosa, Kalifornia
 • Na výrobu albumu skupina prišla s konceptom postavy „Pink“. Bob Ezrin napísal scenár a spracovali piesne okolo postavy. Príbeh bol sfilmovaný Stena , v hlavnej úlohe s Bobom Geldofom ako „Ružový“. Mnoho ľudí verí, že musíte byť ukameňovaní, aby ste si film mohli užiť.
 • Na pódiové predstavenie bola počas hrania postavená obrovská stena pred pásmom pomocou skrytých hydraulických výťahov. Po dokončení meral 160 x 35 stôp a zhruba v polovici šou boli tehly postupne zhodené, aby sa odhalilo pásmo.
 • Waters spievali olovo. Keď v roku 1985 odišiel z Pink Floyd a skupina koncertovala bez neho, Gilmour to naspieval.
 • Hovoriť s Najlepších 2000 do gogo Roger Waters povedal: „V polovici 70. rokov som len pár rokov predtým zistil, že žijem svoj život, že sa vlastne na niečo nepripravujem, že život nie je niečo, čo sa deje. začať v určitom okamihu. Toto náhle zistenie, že sa to začalo už dávno, ste si len nevšimli.

  Skutočne, najdôležitejšou vecou na tejto piesni nie je vzťah s učiteľom v škole. Bola to prvá maličkosť, ktorú som napísal, kde som lyricky vyjadril myšlienku, že by ste mohli postaviť alebo postaviť múr z množstva rôznych tehál, že keď do seba zapadnú, poskytnú niečo nepriepustné, a tak toto bola len jedna z nich.

  Keď dosiahnete pubertu a začnete byť špinaví, je dobré mať okolo seba dospelého, ktorý povie: „Počkaj, poďme sa o tom porozprávať“, a nie „buď ticho“.
 • Riadok „Nepotrebujeme žiadne vzdelanie“ je gramaticky nesprávny. Je to dvojnásobné negatívum a v skutočnosti to znamená „Potrebujeme vzdelanie“. To by mohol byť komentár ku kvalite škôl.
 • Pôvodná myšlienka konceptu skutočného múru, ktorý chceli vytvoriť, pochádza z problému, ktorý mal Roger Waters počas ich koncertov. Keď začal o šou premýšľať, chcel sa izolovať od verejnosti, pretože nevydržal všetko to kričanie a krik. „The Wall“ nebol len symbolom a konceptom, ale aj spôsobom, ako oddeliť kapelu od publika.
  Raul - Buenos Aires, Argentína
 • Film z roku 1998 Fakulta má verziu tejto piesne remixovanú spoločnosťou Class Of '99.
  Riley - Elmhurst, IL
 • V Anglicku to vyšlo v novembri 1979 a stalo sa poslednou britskou #1 zo 70. rokov.
  Alan - Blackpool, Lancs, Anglicko
 • 21. júla 1990 uviedla spoločnosť Waters inscenáciu Stena v Berlíne na oslavu zničenia Berlínskeho múru.
 • V roku 2004 Peter Rowan, škótsky hudobník, ktorý viedol firmu s licenčnými poplatkami, začal pátrať po deťoch, ktoré spievali v zbore, ktoré mali vtedy 30 rokov. Podľa autorského zákona z roku 1996 mali za účasť na zázname nárok na malú sumu peňazí. Rowan sa ani tak nezaujímal o peniaze, ako o získanie refrénu na stretnutie.
 • 7. júla 2007 to Roger Waters predviedol v Živý koncert Zeme na štadióne Giants Stadium v ​​New Jersey . Živá Zem bola zorganizovaná s cieľom zvýšiť povedomie o globálnom otepľovaní a slogan tejto akcie bol „Zachráňme svoje ja“ (S.O.S.). Waters si robili srandu z Pink Floyd a tejto udalosti tým, že lietali s obrovským nafukovacím ošípaným nad hlavou, čo bola klasická rekvizita Pink Floyd, okrem toho, že táto bola ozdobená slovami „Zachráňte naše klobásy“.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Škótske hlasy na trati predviedol Roger Waters. Povedal Mojo časopis december 2009: „Dokážem šialiť Škótov a sudcov najvyšších súdov.“
 • Postava učiteľa v tejto piesni sa opäť objaví v nasledujúcom albume Pink Floyd, Konečná verzia (1983), najmä v piesni „Návrat hrdinu“. Vychádza z mnohých mužov, ktorí sa vrátili z vojny a vstúpili do učiteľského povolania, pretože nemali iné príležitosti.
 • „Bully For You“ je pieseň skupiny Tom Robinson Band. Lyrickým háčikom piesne je opakovaná veta „Nepotrebujeme žiadne zhoršenie“. Tom Robinson sa domnieva, že Pink Floyd (s ktorým TRB zdieľala manažment aj nahrávaciu spoločnosť) to považovali za vplyv, keď písali skladbu „Another Brick In The Wall“, konkrétne riadok „Nepotrebujeme žiadne vzdelanie“. TRB dva bol prepustený v marci 1979; Floydova Stena nasledovalo o deväť mesiacov neskôr. Hovorí Tom Robinson Klasický rock , November 2015: Vo vzduchu okolo Rogera Watersa bola otázka „Nepotrebujeme žiadne zhoršenie“. Rogerove schopnosti ako spisovateľa boli oveľa rozvinutejšie ako moje vlastné. Vložil doňho skvelý nápad, aby ho lepšie využil, a tak s ním hrala čestne. “
  Olli - Fínsko
 • V roku 2021 frontman skupiny Floyd Roger Waters odmietol „obrovský“ obrovský množstvo peňazí „od Facebooku za právo použiť v reklame kampaň„ Ďalšia tehla v stene (časť II) “. Waters bol roky hlasným zástancom Juliana Assangeho, šéfa Wikileaks, ktorý bol v roku 2019 uväznený za špionáž. Waters považoval Assangeho zatknutie za pokus umlčať skutočnú žurnalistiku a potlačiť nesúhlasné hlasy. Facebook a ostatné veľké technologické platformy považuje za súčasť úsilia umlčať nesúhlas a „prevziať úplne všetko“.

  Waters odmietol peniaze a povedal: „A odpoveď je, F-you.“ Žiadne f-in 'spôsobom.' Majiteľa Facebooku Marka Zuckerberga tiež nazval „jedným z najmocnejších idiotov na svete“ po otázke, ako sa Zuckerberg stal tak silným po spustení FaceMash, ktorý hodnotil harvardské ženy podľa ich vzhľadu.

  Waters to neoznámil na sociálnych sieťach. Urobil to starým spôsobom: na tlačovej konferencii.


Zaujímavé Články