Späť v čiernom od AC/DC

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto bolo vydané päť mesiacov potom, čo zomrel spevák Bon Scott. Pieseň je poctou Scottovi a text „Zabudnite na katafalka, pretože ja nikdy nezomriem“ naznačuje, že vďaka svojej hudbe bude navždy žiť. S Brianom Johnsonom v speve, Naspäť do čiernej album dokázal, že AC/DC by skutočne mohli pokračovať aj bez Scotta.
  Nathan - Willow Spring, NC


 • Brian Johnson s touto piesňou urobil celkom dobré vyhlásenie, rýchlo sa zamiloval do fanúšikov AC/DC a nenechal pochybovať, že sa kapela rozhodla správne nahradiť Bona Scotta. Johnson bol v skupine s názvom Geordie, ktorú Scott videl v roku 1973. Po tejto show sa Scott porozprával so svojim spoluhráčom o vedúcom spevákovi skupiny Geordie a v roku 1980, keď hľadali náhradu, navrhol producent AC/DC Mutt Lange. jemu. V tom čase Johnson pracoval ako montér predného skla a nedávno znova spojil Geordie.


 • Kapela dostala nápad na názov pred napísaním akejkoľvek piesne, aj keď Malcolm Young mal hlavný gitarový riff roky a často ho hrával ako zahrievaciu melódiu. Po smrti Bona Scotta sa Angus Young rozhodol, že ich prvý album bez neho by sa mal na počesť volať Back In Black a túto pieseň napísali okolo tejto frázy.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • Album mal čierny obal s logom kapely, ktoré bolo poctou Bonovi Scottovi. Nechceli však, aby to pôsobilo smutne, a potrebovali titulnú skladbu, ktorá by vystihovala podstatu ich padlého priateľa. Rozhodne sa nechystali urobiť baladu, a tak padlo na Briana Johnsona, aby napísal text, ktorý by rockoval, ale aj oslavoval Scotta bez toho, aby bol morbídny alebo doslovný.

  Johnson hovorí, že napísal „Čokoľvek mi prišlo do hlavy“, čo v tom čase považoval za nezmysel. Naopak, riadky o zneužívaní jeho deviatich životov a porážaní rapu Scotta perfektne zhrnuli a jeho novým spoluhráčom sa to páčilo.
 • Bon Scott mal pre album niekoľko lyrických myšlienok, ale tie kapela opustila v prospech nových textov od Briana, Malcolma a Angusa. Bývalý manažér AC/DC Ian Jeffrey tvrdí, že stále má priečinok, ktorý obsahuje texty 15 piesní napísaných pre Naspäť do čiernej od Bona, ale Angus trvá na tom, že všetky Bonove notebooky dostali jeho rodina.


 • Táto pieseň bola nahraná na Bahamách a v New Yorku ju produkoval Mutt Lange. Naspäť do čiernej bol jedným z prvých veľkých albumov, ktoré Lange vyrobil. Pokračoval v práci s Def Leppardom, Celine Dion a Shaniou Twain (za ktorých sa oženil v roku 1993). Koncom 70. rokov produkoval dva albumy pre skupinu Clover, na ktorých sa predstavili Huey Lewis s harmonikou a Alex Call s vedúcim spevom. Call vysvetľuje Langeho produkčný štýl:

  „Mutt je skutočný štúdiový potkan. Je to pán Endurance v štúdiu. Keď sme s ním robili záznamy, začal pracovať o 10:30, 11 ráno a chodil do 3 v noci, noc čo noc. Je to jeden z chlapcov, ktorí skutočne vyvinuli celú nahrávku viacerých skladieb a skladieb. Urobili by sme 8 skladieb sprievodných vokálov, „Oooooh“, odrazili by sme ich na jednu skladbu a potom urobili ďalších 8, robil toho veľa. Veľa vecí, ktoré počujete o Def Leppardovi a podobných veciach, rozvíjal, keď pracoval s nami. Boli sme posledným rekordom, ktorý urobil, ktorý nebol enormný, a nie je to jeho chyba, odviedol s nami skutočne dobrú prácu. Mutt je známy tým, že pracuje dlho. Príbeh, ktorý som počul o jednom zo stretnutí Shania, mal Roba Hajakosa, ktorý je jedným zo známych mužov na housle tu dole (Nashville). Rob hrával na husliach asi sedem alebo osem hodín a nakoniec povedal: „Môžem si dať prestávku,“ a Mutt hovorí: „Čo tým myslíš, že si dáš prestávku?“ Rob hovorí: „Držal si niekedy jeden z nich osem hodín pod bradou?“ Mutt veľmi rád nahráva, miluje hudbu a je skutočným perfekcionistom a inovátorom. Neuveriteľný komerčný spisovateľ hákov. ' (Pozrite sa na náš úplný rozhovor s Alexom Callom.)
 • Toto bola titulná skladba k najobľúbenejšiemu albumu AC/DC. V USA sa predalo viac ako 19 miliónov kópií, čo je 6. najvyššia hodnota v histórii. Celosvetovo sa predalo viac ako 40 miliónov.
 • The Beastie Boys to vyskúšali na svojom singli „Rock Hard“ z roku 1985, ktorý vyšiel v roku 1985 vo vydavateľstve Def Jam Records. Samplovali to bez súhlasu AC/DC, takže AC/DC odmietli dovoliť Beastie Boys zaradiť pieseň na ich kompilačný album z roku 1999. Antológia Beastie Boys: Zvuky vedy .
  Jimoh - New York, NY
 • Remasterovaná verzia je súčasťou poctivého albumu Bon Scott z roku 1997, Táborák .
 • Futbalový tím Atlanta Falcons to chvíľu používal ako svoju ústrednú pieseň. Sokoly tiež prešli fázou MC Hammer, keď použili „2 Legit 2 Quit“ a nechali rappera pohybovať sa bokom.
 • Hrá sa to v úvodnej scéne filmu z roku 2008 Železný muž , poskytuje agresívny úvod do filmov Marvel Comic Universe. K použitiu piesne patria aj ďalšie filmy:

  Nenávistný zápas (2013)
  The Muppets (2011)
  Megamind (2010)
  Karate dieťa (2010)
  Brüno (2009)
  Škola rocku (2003)

  Bol tiež použitý v epizódach seriálu

  Sopranovci („Cold Stones“ - 2006) a Family Guy („Problémy s Petrom“ - 2014).
 • Toto bolo použité ako sprievodná skladba k ilegálnej verzii Eminemovho hitu „My Name Is“ z roku 1999. Pieseň sa prekvapivo dobre hodila pod Eminemov rap.
 • Missy Elliott urobila remix tejto piesne s názvom „Get Your Freak On (remix AC/DC)“, ktorá sa hrá na začiatku filmu. Zhrnutie , v hlavných úlohách Dwayne 'The Rock' Johnson a Sean William Scott.
  Steve - Kitchener, Kanada
 • Futbalové tímy Appalachian State Mountaineers používajú túto pieseň pred a počas svojich hier, kde je obľúbeným davom. Farbami tímu sú zlatá a čierna.
  Laura K. - Toccoa, GA
 • Toto je uvedené v reklame na pick -up Chevy Colorado 2015, kde je svetský chlapík v generickom sedane soundtrackovaný k piesni „Rainy Days And Mondays“, ktorá sa zmení na „Back In Black“, keď do záberu príde oveľa vzrušujúcejší človek a šoféruje. preč vo svojom čiernom Colorade.
 • Kurt Cobain dostal svoju prvú gitaru k 14. narodeninám a toto bola prvá pieseň, ktorú sa naučil hrať.
 • Podľa CNN americkí astronauti Bob Behnken a Doug Hurley zahrali túto pieseň 30. mája 2020, keď sa pripravovali na nástup na vesmírnu loď Dragon, ktorá sa neskôr spojila s Medzinárodnou vesmírnou stanicou. Okrem doslovného významu (vstup do čierneho vesmíru) pieseň symbolizovala novú éru amerického vesmírneho programu, ktorý od roku 2011, keď bol program raketoplánov zrušený, nevyštartoval z USA pilotovanú misiu.
 • V roku 2003 Prezývka epizóda „Prvá fáza“, ktorá bola odvysielaná bezprostredne po Super Bowle, hrá „Back In Black“ v úvodnej scéne a dáva futbalovým fanúšikom to, čo majú radi: AC/DC a Jennifer Garner v spodnej bielizni.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: