Téma Batmana od Neala Heftiho

 • Keď premýšľame o batmanovskej hudbe, môže nám to vybaviť burácajúcu a rozvíjajúcu sa tému Dannyho Elfmana pre pôvodnú filmovú sériu Michaela Keatona (začala v roku 1989), alebo možno Prince (alias umelec predtým známy ako umelec predtým známy ako Prince) a jeho 'Batdance.' Ale toto je pôvodný televízny seriál Batman téma - šou v hlavnej úlohe s Adamom Westom a Burtom Wardom ako titulárnym Batmanom a jeho pomocníkom Robinom. Zatiaľ je to stále jediné živá akcia pravidelné série, aby sa dostali do televízie, aj keď animované verzie sú početné.

  Hlavnou časťou samotnej piesne, zvyčajne uvádzanej v inštrumentálnej forme, je jednoduchá 12-taktová bluesová séria opakovaná v cykle, pričom sú použité iba tri akordy a z času na čas sa veľmi zásadne menia kľúče. Ak ste nenašli verziu s textom, veľa vám toho nechýba; je to jednoducho slovo „Batman!“ spievalo sa znova a znova, takmer ako chorál.

  Vokály k vysielanej verzii témy sa tak dobre miešali s nástrojmi, ktoré Adam West vo svojej knihe skutočne uviedol Návrat do Batcave že to bola ilúzia vytvorená nástrojmi. V rozhovore pre knihu to opravuje samotný Hefti Najväčšie hity televízie : je to osemhlasý refrén spolu s basovou gitarou, bicími nástrojmi a dychovou hudbou.
 • Moderný fanatik Temný rytier fanúšikom sa to nebude páčiť, ale je to pravda, a tak to aj tak povieme: Ak sledujeme moderné filmy a médiá, je to celkom výzva porovnať franšízu s jej koreňmi. Pôvodné Batman Televízny seriál bol vykonaný ako zámerne táborový, bláznivý, zábavný. Okrem iných vplyvov sa inšpirovala (smutne zabudnutým) televíznym seriálom Muž z U.N.C.L.E. a sériová filmová séria štyridsiatych rokov minulého storočia. Playboy Club v Chicagu v skutočnosti premietal seriály zo štyridsiatych rokov minulého storočia, keď výkonný riaditeľ siete ABC Yale Udoff videl, ako sa publikum zmieta v duchu - povzbudzovalo dobrých ľudí a burcovalo/syčalo zlých ľudí - a to mu vnuklo myšlienku, že K televíznym seriálom by sa malo pristupovať rovnako. Bolo to tiež hlboko zakorenené v kultúre konca päťdesiatych a začiatku šesťdesiatych rokov minulého storočia, takže je tu zmiešaných veľa pop-artových, postmoderných postojov, čo sa odráža v Heftiho téme. Séria mala tiež veľa parodického humoru; Gotham mal „krátky ostrov“ a „falošný ostrov“, ktoré sa zhodujú s newyorským dlhým ostrovom a ostrovom Coney a vojenské veliteľstvo USA sa stáva „šesťuholníkom“. Hovoríme, že táto téma sa zhoduje s pôvodným Batmanom, keď bol Batman zábava „Namiesto moderného Batmana, ktorý je hustý, skľučujúci, nietzscheanský, pochmúrny, sadomasochistický a pri omši sa berie tisíckrát vážnejšie ako pápež. Moderné generácie nám tiež neuveria, keď im povieme, že väčšina hier, ktoré Shakespeare napísal, boli pôvodne považované za komédie. Keď sa fanúšikovia Heath Ledger pripravujú nechať konské hlavy v našej posteli, všetkým len pripomenieme, že zmysel pre humor je znakom inteligencie, a prestaneme bez ďalších komentárov.
 • Neal Hefti bol trubkár/dirigent, ktorý napísal a zaznamenal tému relácie. Téme sa neskôr venovali The Marketts, ktorí v roku 1963 zaznamenali veľký úspech svojim preberaním zóna súmraku Ústredná melódia . Ich verzia Batman tematický hit č. 17 v USA. Ďalšími umelcami, ktorí túto tému zaznamenali, sú The Ventures a The Standells.
 • Pozrite sa na 'Taxman' od The Beatles. George Harrison založil hudbu k tejto piesni na Batman tému. Bol veľkým fanúšikom šou.
 • V roku 1966 skočilo na cestu Batmanovi niekoľko piesní. To všetko boli v tom roku menšie hity:

  „Batman“ - Jan & Dean
  „Batman a jeho babička“ - Dickie Goodman
  „Batman a Robin“ - Reflektory
  „Batman na záchranu“ - LaVern Baker

Zaujímavé Články