Diana Rossová nie je žiadna vysoká hora

 • Toto bolo napísané dvojicou skladateľov, skladateľov manželov a manželiek Motownovej, Ashford & Simpson. Nick Ashford sa inšpiroval zážitkom, keď sa prvýkrát presťahoval do New Yorku. Kráčal po Manhattanskej dopravnej tepne a rozhodol sa, že New York z neho nedostane to najlepšie; v hlave sa mu vynorili slová „Nie je dosť vysoká hora“.
  Jerro - Nová Alexandria, PA
 • Supremes to spievali na albume duetov z roku 1968 Diana Ross & Supremes sa pripojili k pokušeniam . Ross sa na trati spojil s Dennisom Edwardsom, ktorý práve nahradil Davida Ruffina ako hlavného speváka skupiny Temps.

  O dva roky neskôr Ross získala svoj prvý sólový hit v USA č. 1 s inovatívnym obalom piesne. Ashford a Simpson boli pozvaní, aby spoločne produkovali Rossov debutový album, a mali vznešené nápady na ich horskú melódiu. Umelci ako Issac Hayes vydávali piesne, ktoré presahovali typický 3-minútový formát, a inšpirovali dvojicu k prestavbe piesne ako symfonického eposu, ktorý trval šesť minút.

  Simpson, ktorý na dráhe hral na klavíri, vysvetlil: „Nick navrhol, aby sme nechali Dianu rozprávať predĺžený verš. Myslel si, že má skvelý hovoriaci hlas, a preto napísal nové texty. Akonáhle bol jeho monológ pre Dianu dokončený, pracoval som na novej štruktúre piesne. Vytvoril som úvod, ktorý začínal ako inštrumentál a viedol do zboru, ktorý nastavil Dianin hovorený hlas.

  Odložili sme známy refrén piesne - „Nie je žiadna hora dostatočne vysoká, nie je žiadna dolina dostatočne nízka“ - zhruba o 4 minúty neskôr a považovali sme ju za vrchol. Zdržali sme zbor, pretože poslucháči to už vedeli a očakávali, že to nakoniec príde. '

  Berry Gordy nebol predaný na nápad na taký dlhý singel, najmä s neskorým refrénom. Ashford a Simpson boli nútení skrátiť čas na 3:32, ale veľa DJ -ov sa rozhodlo hrať radšej albumovú verziu.
 • Marvin Gaye a Tammi Terrell nahrali pôvodnú verziu, ktorá vyvrcholila na 19. mieste v USA v roku 1967. Uriel Jones z The Funk Brothers, ktorý hral na bicie v pôvodnej verzii Gaye a Terrella, si spomenul v r. Mojo časopis február 2009: „Ashford a Simpson napísali pieseň a vždy prišli do štúdia s grafmi. Tento čas nebol výnimkou; prišli s piesňou úplne zapísanou. Boli napísané aj texty piesní. Boli jedným z prvých producentov a spisovateľov, ktorí mali plné grafy a prinútili nás pracovať od nich. Vedeli na 95 percent, čo chcú počuť. Skutočnými producentmi nahrávky boli Johnny Bristol a Harvey Fuqua. Najprv sme urobili rytmickú stopu, potom zatrúbili na druhé. Potom nahrali vokál Tammi Terrell a potom urobili ďalší Marvin Gaye. Každý vokál bol urobený oddelene, spevák v štúdiu s producentom sám a na konci to dali všetko dohromady. Viete, nikdy som nepočul hotovú pieseň, kým som nezapol rádio a nehralo sa. '
 • Táto pieseň prinútila Dianu Rossovú k sláve ako sólovej umelkyne, ale nebol to jej prvý singel. To bola „Reach Out And Touch (Somebody's Hand)“, pôvodná pieseň, ktorú pre ňu napísali Ashford a Simpson. V júni 1970 sa zastavil na čísle 20 v USA, dva mesiace po tom, čo sa prvý singel skupiny Ross-less Supremes „Up the Ladder to the Roof“ vyšplhal na #10. Bez veľkého sólového hitu mala Ross v lete problémy prilákať davy, ale keď sa v septembri snímka „Ain't No Mountain High Enough“ dostala na 1. miesto, obavy o jej životaschopnosť ako sólovej umelkyne sa rozplynuli. Supremes mali v roku 1970 niekoľko ďalších hitov, ale nikdy nevrátili svoju bývalú slávu.
 • Lyricky to vychádza z piesne „River Deep - Mountain High“ z roku 1966 od Ike & Tina Turner. Táto pieseň, rozsiahla produkcia Phila Spectora, bola v USA prekvapivým prepadom a držala sa na čísle 88, takže väčšina Američanov ju nepočula.
 • Druhý manžel Diany Rossovej, nórsky lodný magnát Arne Næss, mladší, zomrel v roku 2004 pri nehode juhoafrického horolezectva.
 • S posolstvom o prekonaní akejkoľvek prekážky je táto pieseň skvelou voľbou pre politikov, ktorí hľadajú úrad. Hillary Clinton to vo svojej kampani na prezidenta 2016 veľmi využila, najmä pri dvorení mužským voličom, ktorí sa nemusia spájať s jej hlavnou piesňou kampane: „Fight Song“ od Rachel Platten.
 • Neformálna kontrakcia „nie je“ je odmietaná prísnymi gramatikmi, ktorí by sa tiež krčili v dvojitom zápornom čísle, že „nie je“, ale „neexistuje žiadna vysoká hora“ nemá celkom to isté zazvoniť na to.
 • Michael McDonald to pokryl svojim krycím albumom Motown z roku 2003 s názvom Motown . Jeho verzia siahala v USA na číslo 111 a získala nomináciu na Grammy za najlepší mužský popový spevácky výkon (prehral s piesňou Cry Me A River od Justina Timberlakea.
 • Táto pieseň sa objavila v mnohých filmoch a televíznych seriáloch. Verzia Diany Rossovej sa zobrazuje na týchto obrázkoch:

  Televízia:
  Dobré časy („Rozchod“ - 1976)
  Navrhovanie žien („Hlúpe dievčatá“ - 1989)
  Divné roky („Pupienok“ - 1989)
  Nip/Tuck ('Joel Gideon' - 2004)

  Filmy:
  Denník Bridget Jonesovej (2001)
  Kuriatko (2005)

  Verzia Marvin Gaye a Tammi Terrell sa objavuje v týchto filmoch:

  Macocha (1998)
  Pamätajte na titánov (2000)
  Strážcovia galaxie (2014) - Toto bolo veľké: Bola to súčasť soundtracku, ktorý bol v Amerike číslo 1. Postava Chrisa Pratta hrá v celom filme mixtape, ktorý mu dala jeho mama (Awesome Mix Vol. 1). Blízko konca objavuje sv. 2. Keď vyskočí na kazetu, spustí sa táto pieseň.

  Ďalšie filmové použitia piesne zahŕňajú:

  40-ročná panna (2005), kde pieseň prehráva DVD Michaela McDonalda.
  Sestra 2. dejstvo: Návrat do zvyku (1993), kde to mníšky vrátane Lauryn Hill spievajú počas záverečných titulkov.

  V televízii ju Nia Peeples a Janet Jackson naspievali v epizóde z roku 1985 Sláva a Will Smith to urobil v epizóde svojej série z roku 1992 Čerstvý princ Bel-Air .
 • Paul Riser, hudobný aranžér a trombonista skupiny Motown skupiny The Funk Brothers, si spomenul na to, ako dal rytmickú skladbu dohromady krátko po tom, čo si prvýkrát vypočul demo. „Ten slávny zvuk štrkáča v úvode-kliešť a kliešť-bol Uriel Jones, ktorý udieral palicami o kovový okraj svojho malého bubna. Chcel som, aby títo ľudia vytvorili napätie skôr, ako príde Tammiho hlavný spev. “

  Pokračoval: „Potom, čo Tammi nahrala svoj vokál, sa producenti rozhodli, že singel bude silnejší ako duet. Pred niekoľkými mesiacmi mal Marvin hit s Kimom Westonom v seriáli „To chce dvoch“. Marvin bol teda pridaný do Tammiho záznamu, aby pomohol jej kurzom na rebríčkoch. Marvin bol úžasný. Prehuboval svoj vokál, takže sa omotal okolo jej, ako keby sa obaja zamilovali a spievali si v štúdiu. '
 • Diana Ross to predviedla na špeciáli 25. výročia Motownu v roku 1983, na ktorý sa najlepšie spomína pri mesačnom výstupe Michaela Jacksona. Po piesni Ross zavolal Mary Wilson a Cindy Birdsong a znova spojili skupinu Supremes k piesni „Someday We Be Together“. Hovorilo sa o stretnutí Supremes, ale bolo to zmarené, keď Wilson odmietol vziať oveľa menej peňazí ako Ross.
 • Singel skupiny Amy Winehouse z roku 2007 s názvom Tears Dry On They Own je založený na sprievodnom nástroji tejto piesne. Ashford a Simpson boli tiež pripísaní na transatlantický singel Top 20 spoločnosti Jessica Simpson z roku 2006 „A Public Affair“, keďže na konci piesne je možné počuť vokalistky spievať niekoľko riadkov piesne „aaah, aaah, aaah“ v jasnej duplikácii. zo seriálu „Nie je dosť vysoká hora“.


Zaujímavé Články