Brandy (Si fajn dievča) od Look Glass

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Štyria členovia skupiny Looking Glass sú absolventmi Rutgersovej univerzity a časopis absoloventiek Rutgers z jari 2009 priniesol článok o tejto piesni a samotnej skupine. Príslušná časť znie:

  „Skupina skladbu nahrala sedemkrát, kým ju správne pochopili. „Brandy“ - podľa mena (hlavného speváka) miláčika Elliana Lurieho zo strednej školy „Randy“ - rozpráva príbeh o hudobníkovi, ktorý je roztrhnutý medzi láskou k životu na mori a láskou k barmanke. Pieseň, ktorá vyšla ako B-strana piesne „Don't It Make You Feel Good“, bola prehliadaná, rovnako ako strana A, pokiaľ to Harv Moore, diskdžokej z Washingtonu DC, nebral ako osobnú vec. . Po rokoch hrania coververzií a ich originálov na večierkoch a baroch v oblasti New Brunswick, spoločnosť Looking Glass podpísala pod vydavateľstvom Epic Records legendárny Clive Davis.

  Kapela, vystupujúca u Dicka Clarka Americký stojan a v Carnegie Hall sa nikdy nepriblížil úspechu „Brandy“. A v roku 1973 Lurie odišla na sólovú dráhu. Bol vymenený, ale kapela sa čoskoro rozpadla. V roku 1995 sa spoločnosť Looking Glass opäť spojila s koncertom „Brandy“ a „Jimmie miluje Mary-Anne“ na koncerte v Madison Square Garden. v roku 2000 bola „Brandy“ súčasťou zvukovej stopy filmu Charlieho anjeli , za ktorú členovia kapely a pozostalosť Petera Swevala dostali šek na honorár 30 000 dolárov (Sweval zomrel na AIDS v roku 1992).

  Členovia kapely tiež dostávajú skromnú sumu 4K dolárov ročne za všeobecné použitie piesne. Bývalý bubeník Jeff Grob žalostne hovorí: „Keby boli v televízii povolené iba reklamy na alkohol.

  Kde sú dnes bývalí členovia kapely: Larry Gonsky RC'70 (klávesy) vyučuje hudbu v školskom obvode Morristown; Jeff Grob CC'85 (bicie) sa po hraní v hard-rockovej skupine Starz vrátil do školy a získal diplom z krajinnej architektúry. Pracuje pre Stantec, ktorý prispel k redizajnu Route 18. Miestne stále hrá s All Stars Richieho Ranna; Elliot Lurie RC'70 (sólová gitara) riadi hercov a nahrávacích umelcov, vrátane Corbin Bleu z High School Musical Fame, v Los Angeles. Pracoval ako nezávislý vedúci hudobného filmu a výkonný viceprezident hudby v spoločnosti 20th Century Fox; Pieter Sweval RC'70 (basgitara) hral so Starz a diskotékovou skupinou Skatt Bros predtým, ako zomrel na AIDS v roku 192. Autorské práva daruje Swevalova rodina na výskum AIDS. “
  Steven - Patterson, NY


 • Skupinu podpísal Clive Davis, slávny hudobný producent, ktorý rozvíjal kariéru mnohých úspešných umelcov vrátane Santany, Billy Joela a Whitney Houston. Davis má talent poznať úspešnú pieseň, keď ju počuje, ale mýlil sa a vydal ju ako B-stranu ich piesne „Don't It Make You Feel Good“. Harv Moore, diskdžokej vo Washingtone DC, preklopil rekord a namiesto toho hral „Brandy“. V oblasti DC sa stal veľmi populárnym a rýchlo sa rozšíril po celej krajine.


 • To nebolo typické pre zvuk kapely, čo robilo problém na koncertoch. Kým publikum očakávalo popové piesne, ako je táto, Looking Glass hralo rock, čo zanechalo davy sklamané. Kapela sa rozpadla o necelé dva roky neskôr.


 • Tam bola pieseň s názvom „Brandy“ od umelca menom Scott English, ktorá bola populárna približne v rovnakom čase vo Veľkej Británii. Keď ho Barry Manilow nahral, ​​zmenil názov na „Mandy“, aby sa vyhli zámene s touto piesňou.
 • Selma to spieva Lise v epizóde 1991 Simpsonovci 'Očarujúce hlavné.' Objavilo sa to aj v týchto reláciách:

  JE („Krv, cukor, sex, mágia“ - 2001)
  Kráľ kráľovien ('G'Night Stalker' - 2005)
  Škorpión („Deň otcov“ - 2014)

  Niektoré z použití filmu zahŕňajú Noc v Roxbury (1998), Porazený (2000), Charlieho anjeli (2000) a Lords of Dogtown (2005).


 • Po rozpade zrkadla sa Elliot Lurie presťahoval do Los Angeles, kde pracoval na niekoľkých filmoch ako vedúci hudby; jeho kredity zahŕňajú Stuart Little , Mimozemšťan 3 a Spanglish . Gitaru si opäť zobral v 10. rokoch, keď ho zavolal Yacht Rock Revue, ktorý mu povedal, že „Brandy“ je jednou z najobľúbenejších piesní v žánri. Potom, čo Lauriemu vysvetlili koncept Yacht Rock, ho pozvali, aby s nimi vystúpil, čo robil pravidelne.
 • Táto pieseň hrá vo filme 2017 veľkú rolu Guardians of the Galaxy Vol. 2 , kde sa hrá v úvodnej scéne, spomienka na obdobie pred narodením hlavnej postavy Peter (Chris Pratt). Keď sa Peter stretne so svojim otcom Egom (Kurt Russell), pieseň predstavuje ich konflikt, pretože Ego chce, aby mu Peter pomohol ovládnuť vesmír. Aby syna presvedčil, cituje pieseň a vysvetľuje, že Petrovi je osudom sveta ovládnuť svet, rovnako ako more námorníka, ktorý nechal za sebou Brandy.

  Vo filme Ego nechal Petrovu matku zomrieť na Zemi, keď odišiel dobyť vesmír. Aj keď sa Ego v tejto piesni týka námorníka, Peter si ho nekúpil, namiesto toho sa rozhodol poctiť svoju matku (analógia s Brandy) a bojovať proti otcovi.

  Prvú urobil aj režisér filmu James Gunn Strážcovia galaxie film, kde ako soundtrack použil množstvo hitov zo 70. rokov. Veľký fanúšik „Brandy“ si ho vyhľadal pre pokračovanie.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: