Horiaca láska od Elvisa Presleyho

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Toto bol Elvisov najväčší hit Stateside od r. Podozrivé mysle “ v roku 1969 a jeho posledný hit v Top 10 v American Hot 100 alebo v popových rebríčkoch.


  • Táto pieseň o rozpade vzťahu sa už objavila na rovnomennom albume priekopníka Country-Soul Arthura Alexandra z roku 1972. Hoci to malo očividný potenciál hitu, Elvis sa práve rozišiel so svojou manželkou Priscillou a nemal náladu na rokenrolové číslo, takže ho nechcel nahrať. Elvisov producent Felton Jarvis ho musel presvedčiť, že pieseň stojí za vyskúšanie, a po 6 pokusoch prišiel „Kráľ rokenrolu“ s inšpiratívnym nápadom.


  • Okrem toho, že vytvoril pôvodnú komerčnú nahrávku piesne, ktorú neskôr prekryl Elvis, Arthur Alexander tvrdí, že je jediným skladateľom v histórii, ktorého piesne spievali The Beatles („Anna (Go to Him)“), Rolling. Stones ('Radšej sa posuň') a Bob Dylan ('Sally Sue Brown').


  • Dennis Linde, ktorý napísal túto pieseň a poskytol aj gitarové intro, bol svojou povahou samotár a svojho času bol označený ako „najlepšie strážené tajomstvo písania piesní Nashvillu“. Okrem „Burning Love“ bola väčšina úspešných skladieb, ktoré napísal pre country hviezdy, vrátane Rogera Millera („Tom Green County Fair“ – 1970), Gartha Brooksa („Callin“ Baton Rouge – 1993) a The Dixie Chicks. ('Goodbye Earl' - 1999.) V roku 1984 nahral waleský rock and rollový revivalist Shakin' Stevens s jeho verziou Lindeho 'A Letter to You' hit číslo 10.
  • V roku 2005 istá Austrálčanka, ktorá evidentne nebola fanúšikom tejto piesne, bodla svojho partnera nožnicami do chrbta, stehna a ramena, pretože „hral pieseň príliš veľakrát“.


  • Ako súčasť série opätovných vydaní Elvisových skladieb v Spojenom kráľovstve v roku 2007 sa to opäť dostalo do britského rebríčka na 13. miesto.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: