Sloboda '90 od Georga Michaela

Zistite Svoj Počet Anjela

 • George Michael sa pokúšal oslobodiť sa z pút spoločnosti Sony, ktorá bola v tom čase jeho nahrávacou spoločnosťou. Vytvorili mu imidž, aby propagoval ten svoj Viera albumu a Michael sa od neho teraz pokúšal dištancovať. Vo videu sú všetky Viera ochranné známky explodujú: bunda, jukebox, gitara. Michael sa stal obeťou a V sobotu večer naživo skit posmech videa.


 • Keď video vyšlo prvýkrát, diváci boli poriadne šokovaní, pretože George Michael v ňom takmer nebol (v 'Praying For Time', tiež z albumu, sa vôbec nevyskytuje). Bola to súčasť jeho úsilia dištancovať sa od svojho imidžu a vniesť dôraz do jeho hudby. V prípade tohto videa to urobil veľmi šikovným spôsobom: Získal pre neho veľa supermodeliek na synchronizáciu pier. V klipe sa objavili Cindy Crawford, Naomi Campbell, Linda Evangelista, Christy Turlington a Tatjana Patitz. Týchto päť sa nedávno objavilo spolu na obálke britského vydania Vogue časopis, ktorý dal Michaelovi nápad.

  Video režíroval David Fincher, ktorý bol špičkovým režisérom hudobných videoklipov, než prešiel k hraným filmom ako je Bojový klub , Podivuhodný prípad Benjamina Buttona a Sociálna sieť . Klip „Sloboda“ 90 sa natáčal cez víkend v Londýne.


 • Na videu je muž vystrelený od pása nadol - kráča a škrabká sa v boxerkách. To je Michael. Jeho scéna hovorí: „Keď zatrasiete zadkom, rýchlo si všimnú, že niektoré chyby boli postavené tak, aby vydržali“, pričom sa odvoláva na to, ako rýchlo sa zadíval na „Vieru“, a na následné falšovanie jeho a jeho zadku. SNL .
  Margaret - Buellton, CA


 • Pieseň je autobiografická a zaznamenáva Michaelove Whamove dni s vetami ako: „Nebo vie, že sme sa určite bavili, chlapec a ja, mali sme každú dobrú kapelu na úteku, žili sme. vo fantázii. '
 • V roku 1996 vydal Robbie Williams coververziu ako svoj prvý singel po odchode z chlapčenskej skupiny Take That. Jeho verzia stíchla, ale Williams sa spamätal a s albumom z roku 1997 pokračoval v úspešnej sólovej kariére Život prostredníctvom objektívu .


 • Alicia Keys to predviedla ako súčasť svojho setu počas udeľovania cien MTV Video Music Awards 2007. Keď to predvádzala, Kid Rock a Tommy Lee sa pohádali, čo pravdepodobne podporila prítomnosť Pamely Andersonovej, ktorá bola súčasťou show. Incident sa vo vysielaní neobjavil, ale na konci zápasu bola zachytená kamera a spoločnosť MTV sprístupnila toto video online.
 • Tento rok bol pridaný k názvu piesne, pôvodne vydanej ako „Freedom“, aby sa nezamieňal s hitovým singlom skupiny Wham! tiež s názvom „Sloboda“.
  Lance - Clinton Corners, NY
 • Pre Týždenník zábavy rok 2017 Problém pocty Georgovi Michaelovi , Cindy Crawford hovorila o svojich skúsenostiach s nakrúcaním videoklipu k tejto piesni. „Počul som od režiséra Davida Finchera, že George chce skupinu žien, ktoré urobili v roku 1990 titul Britov Vogue presne spolu, žiadne striedania, “povedala. „Vyzeralo to, že to bol Georgeov nápad urobiť toto video, kde nebolo o ňom, aj keď pieseň očividne bola o ňom. Každý natáčal [scény] oddelene, takže to nebolo ako atmosféra veľkej párty. Každý z nás mal vo videu svoje vlastné osobnosti. Pamätám si však, ako ma to mrzelo, napríklad: „Naozaj? Mám byť vo vani s uterákom na hlave? Všetci ostatní môžu vyzerať tak cool! “ Potom, keď som to uvidel, povedal som si: „Dobre, to je celkom skvelé.“

  Pre toľko z nás boli [Georgeove piesne] soundtrackom k mladému veku. Ale viac ako hudba bola správa rovnako dôležitá. MTV skutočne zmenila tvár hudby. Už to nestačilo mať skvelý hlas. Musel si byť celý balík. George Michael sa v tom kľúčovom momente rozhodol, že nechce hrať hru rovnako, že si z nej chce urobiť vlastnú hru, bola skvelá správa. Myslím, že ľudia ho kvôli tomu milovali viac. '
 • Toto sa hrá vo filme z roku 2016 Keanu v prestrelke, kde Jordan Peele a Keegan-Michael Key zachránia mačiatko a zabijú nejakých darebákov. Používa sa tiež v scéne, kde si Key pri hraní piesne pochvaľoval od svojich priateľov. „Toto znie ako biele,“ hovorí mu jeden z nich. Kľúčové slová: „Toto je George Michael, jeden z najväčších nahrávacích umelcov všetkých čias. Tento frajer skutočný O.G. hore sem. '

  Potom vysvetľuje, že Michael nebol čierny, ale stále gangsta:

  'Zvykol sa motať s týmto Ni-Ridgeleyom, potom sa George Michael pokúšal urobiť sólo a potom Wham! ... Ridgeleyho už nikto nikdy nevidel.'

  Film vyšiel zhruba osem mesiacov pred Michaelovou smrťou.

  Pieseň sa objavuje aj v týchto filmoch:

  Minulé Vianoce (2019)
  Rozteč perfektná 3 (2017)
  Denník opatrovateľky (2007)
  Teraz vás vyslovujem Chuck & Larry (2007)
 • Refrén „slobody“ v tejto piesni je ideálny pre reklamy a bol použitý v niekoľkých. Prvá, o ktorej vieme, je a Miesto 2009 pre Dolce & Gabbana aby uviedli na trh svoju vôňu, Anthology. Rovnako ako video piesne, komerčné hviezdy Naomi Campbell a Claudia Schiffer. V roku 2012 bol použitý v spotoch pre Chase (karta „Sloboda“) a v roku 2019 sa objavil v spotoch pre T-Mobile.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: