Budem tam pre vás od The Rembrandts

 • Toto bola hlavná pieseň televíznej šou Priatelia , ktorá sa začala vysielať v roku 1994 a rýchlo sa stala ratingovou elektrárňou. Námet napísali autori piesní Allee Willis a Michael Skloff. Willis hovorí: „Videl som pilota a ten jeden riadok („ Budem tam pre teba “) mi poskytol Michael Skloff, ktorý s hudbou začínal, a malo to byť iba o vernosť priateľov. Bez ohľadu na to, aký bol tvoj život pokazený, budem tu pre teba. '


 • Je dosť zriedkavé, aby sa ústredná pieseň televíznej šou stala hitom. Témy zvyčajne znejú skvele počas 30 sekúnd, ktoré sú vo vzduchu, ale robia strašné celovečerné piesne. Toto bola výnimka, pretože popularita relácie odhalila tému pre masové publikum, ktoré milovalo neuveriteľne chytľavú melódiu, a čoskoro bol dopyt po celovečernej verzii témy. Willis hovorí: „Nikdy, nikdy až dodnes to nevyšlo ako singel. Boli to len DJs, ktorí vytvorili kazetu so skladbou a práve ju začali hrať. A stalo sa to rekordom číslo 1 tohto roka, ale Rembrandtovci to nikdy nechceli ako singel, pretože pieseň nepísali. Tak si akosi odhryzli z nosa, aby si pobrali tvár. V tom momente jediný spôsob, ako mohli Rembrandtovcov nahrať, bolo, keby získali kredit za pieseň. Pieseň teda potrebovala premostenie a text druhej verše, a oni to napísali. Nemajú kredit na túto tému, ale majú ho v zázname. '
 • Úspech tejto piesne výrazne prispel k propagácii show, pretože neustála rozhlasová hra poskytovala tejto sérii skvelú bezplatnú reklamu. Mysleli by ste si, že televízni producenti budú nasledovať tento vzorec a vynaložia viac úsilia na svoje ústredné piesne, ale stal sa pravý opak: televízne ústredné piesne začali miznúť, pretože producenti požadovali viac času na obsah šou a nechceli platiť za vytváranie pôvodných piesní. Toto bola posledná televízna téma, ktorá bola prevedená na hitovú pieseň - aspoň v Amerike. V Británii „Boss Of Me“ a „Môžeme to napraviť? “urobil grafy.


 • Allee Willis skúmala sociálne siete a inovatívne využitie internetu na začiatku 90. rokov a bola frustrovaná, keď sa hudobný priemysel odmietol zmeniť a držal sa rovnakých metód, aké vždy používal napriek rozvíjajúcej sa technológii. Spolupracovala s Markom Cubanom a Prudence Fentonovou, ale nahrávacie spoločnosti by ich nápady nezahryzli. Willis hovorí: „Uvedomil som si, že sa musím dostať von zo svojej vydavateľskej zmluvy, pretože v tom momente to nebolo ani fér voči tomu, s kým som písal - ani by som sa nepostaral o demo. O túto formu hudby som nemal taký záujem. V tom čase som bol podpísaný pod Warner/Chappell, ktorí boli mimochodom spoločnosťou, ktorá najmenej počúvala, pretože ma mali priamo pod nosom. A zakaždým, keď som si myslel, že som napísal počet piesní pre svoju kvótu, stále hovorili: „Pieseň ste možno napísali iba pre dvoch ľudí, ale na etikete je deväť mien ľudí.“ Pretože to by sa veľa stalo, keby ste písali so skupinami. Zostal som teda dlžníkom siedmej piesne. A oni povedali: „Je tu táto televízna show, ktorá bude v éteri do troch týždňov. Rozhodli sa, že chcú tematickú pieseň. Ak napíšete túto ústrednú pieseň, prepustíme vás z dohody.“ Kevin Bright, ktorý bol jedným z producentov Priatelia bol mojím mentorom, keď som na začiatku 90. rokov začal režírovať, čo som veľmi nerobil. Bol to však on, kto akosi zmenil moju kariéru. Povedal im: „Potrebujeme niekoho, kto je veľmi háklivý, ale obchodný.“ A hneď ako niekto povie slovo „kooky“, vystúpim. Napísal som teda tú pieseň, napísal som ju veľmi, veľmi rýchlo, väčšina hudby tam bola, ale v tom čase to bola iba 60-sekundová skladba. Vystúpil som z dohody a pieseň explodovala. '
 • Publikum pre Priatelia bol veľmi biely, čo odrážalo hercov a témy show. Je potom zvláštne, že žena, ktorá je spoluautorkou témy, napísala aj hity pre Zem, vietor a oheň a pracovala na hudobnej adaptácii Fialová farba . Allee Willis vysvetľuje: „Bola to posledná vec, o ktorej som si myslel, že bude hit, najbelšia pieseň, akú som kedy napísal. Som za to veľmi, veľmi vďačný a keď propagovali Fialová farba „Všetky tieto recenzie v novinách, myslím tu, som napísal pre Zem, vietor a oheň, napísal som s Jamesom Brownom. A jediná pieseň, ktorú by kedy spomenuli, ktorú som napísal, je táto Priatelia tému. Mohla by vás niektorá pieseň pripraviť o niečo menej na písanie Fialová farba ? Ale v skutočnosti som to miloval, pretože práve túto nezrovnalosť si najviac vážim v tom, čo robím. ' (Prečítajte si viac v rozhovore s Allee Willis a na jej webovej stránke: alleewillis.com .)


 • Rembrandtovci sú gitaristi Danny Wilde a Phil Solem. Od prvého albumu v roku 1990 zaznamenali určitý úspech, ale preslávila ich predovšetkým táto pieseň, ktorá nie je typická pre ich tvorbu. Pieseň nahrali, pretože boli jedinou skupinou podpísanou pod spoločnosťou Warner Brothers, ktorá bola k dispozícii a keďže spoločnosť Warner Brothers vlastnila Priatelia , zaistili, aby tému napísala ich vydavateľská spoločnosť (Warner/Chappell) a nahrala ju niektorý z ich umelcov.
 • Toto bol prírastok albumu na poslednú chvíľu. Vyšlo ako singel až dlho po tom, ako ho rozhlasové stanice začali neustále hrať. Značne to zvýšilo predaj albumov, pretože fanúšikovia si museli kúpiť celý album, aby pieseň získali.
 • Toto bolo zahrnuté do albumu Priatelia: Hudba z televízneho seriálu . K dispozícii je krátka verzia, ktorá trvá 53 sekúnd a verzia v plnej dĺžke, ktorá je 3:08.
 • Tanečný remake Thor-El Harrisona bol vydaný na inom Priatelia zvolaný soundtrack Opäť priatelia , ktorá vyšla v roku 1999.
 • Náhodné drobnosti o tejto piesni:

  V riadku „Tvoj milostný život je D.O.A.“, D.O.A. znamená „Dead On Arrival“.

  Tlieskajúca časť za prvým riadkom sú len štyri tlieskania.
 • Pri príležitosti 20. výročia Priatelia premiéra, v New Yorku bola postavená dočasná kaviareň podľa vzoru Central Perk, obchodu, kde sa odohrávala veľká časť show. Na otvorení 16. septembra 2014 sa Danny Wilde a Phil Solem z skupiny The Rembrandts opäť spojili, aby predviedli túto pieseň, ku ktorej sa pridal James Michael Tyler, ktorý v šou stvárnil majiteľa obchodu Gunthera.
 • Ikonický Priatelia v titulných sekvenciách bolo šesť hlavných hercov a herečiek striekajúcich okolo makety fontány v newyorskom Central Parku počas hrania piesne. Ukazuje sa, že obsadenie nenávidí tematickú melódiu aj tanec vo fontáne. 'Nikto nebol veľkým fanúšikom tejto ústrednej piesne,' povedala Jennifer Aniston pre BBC The One Show . „Cítili sme, že je to trochu, neviem, tancovať v rybníku. Fontána bola zvláštna, ale zvládli sme to. “
 • Podľa Dannyho Wildeho, výkonný producent šou Kevin S. Bright chcel melódiu podobnú piesni REM „It’s the End of the World As We Know It (And I Feel Fine)“, ktorá bola použitá ako zástupná téma pre pilota. epizóda Bright poslal duo. (Hoci tento originálny otvor používa skupinu „Shiny Happy People“.)
 • Rembrandtovci boli prekvapení, keď počuli teraz už slávne tlieskanie rukou v mixe, ktorý bol pridaný na poslednú chvíľu. „Mysleli sme si, že sme skončili, a potom sme šli počuť konečný mix a tlieskanie bolo,“ spomína Phil Solem na Buzzfeed v roku 2014. „Bol som rád, Koho to napadlo To je ako najlepšia časť! '

  Tvorcovia šou chceli byť súčasťou piesne, a tak predviedli tlieskanie - alebo sa o to aspoň pokúsili. 'Kevin Bright, Marta Kauffman a David Crane chceli byť súčasťou rekordu, a tak chceli vyskúšať tlieskajúcu časť,' vysvetlil Solem. „Panebože. Jediné, čo museli urobiť, bolo ísť tlieskať, tlieskať, tlieskať, tlieskať . A bolo to ako: „Vezmite 25!“
 • Rembrandtovci pôvodne napísali iný verš a most tmavším tónom, ktorý vyhovoval zvyšku ich albumu, ale považovalo sa to za príliš temné. Priatelia a bol úplne zošrotovaný.
 • The Priatelia obsadenie sa pripojilo k Rembrandtovcom v hudobnom videu, ktoré bolo natočené počas troch dní V sobotu večer naživo pódium Rockefellerovho centra. Pôvodný predpoklad mal byť, že sa obsadenie vkradlo na Rembrandtov koncert s niekoľkými mrazenými rybami, ktoré použili ako zbrane na vyradenie dua. Nie je prekvapením, že herci neboli fanúšikmi tohto konceptu a uspokojili sa s predstieraním hrania na nástroje po boku kapely.


Zaujímavé Články