Whisky In The Jar od Thin Lizzy

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Tradične írska ľudová pieseň ju prebrali The Dubliners v roku 1967 predtým, ako ju Thin Lizzy v roku 1972 rozbehli kvôli svojmu prelomovému hitu.
    Brad - Brisbane, Austrália


  • Pieseň rozpráva o zbojníkovi na juhozápade Írska, ktorý okradne anglického armádneho dôstojníka, aby urobil svoju priateľku Molly šťastnou potom, čo mu sľúbi, že ho bude navždy milovať. Potom ho zradí a mladíka odvedú do väzenia.


  • Metallica nahrala v roku 1998 populárny cover tejto piesne Garage, Inc. album - mimoriadna hodnota, pretože vo svojich piesňach málokedy spomínajú dievčatá. Ďalšie pozoruhodné verzie sú od The Pogues, The Dubliners, U2, Pulp a Smokie. Texty tejto piesne sa môžu líšiť podľa verzií, ale väčšina coverov používa text Thin Lizzy.
    Stephen - Kilkenny, Írsko, nad 2


  • Napriek tomu, že bol Thin Lizzy prvým veľkým zásahom, v skutočnosti to mala byť strana B. Kapela nahrala skladbu „Black Boys On The Corner“ ako áčko a zaradila starú tradičnú írsku pieseň „Whisky In The Jar“ na stranu B, pretože nemali nič iné. Bola to gramofónová spoločnosť, ktorá sa rozhodla urobiť „Whisky in the Jar“ na A-strane.
    Michael Dickson - Denia, Španielsko

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: