Je to tak od Run-D.M.C.

Zistite Svoj Počet Anjela

  • 'It's Like That' vydaný 12. marca 1983 bol prvým singlom Run–D.M.C. Stal sa obľúbeným klubom spolu so svojou populárnou stranou B, 'Sucker M.C.'s.

    Pieseň napísali rapperi skupiny Joseph 'Run' Simmons a Darry 'D.M.C.' McDaniels a ich producent Larry Smith. Na skladbe nie sú žiadne vzorky, ktoré boli naprogramované na Oberheim DMX syntetizátore s primiešanými vokálnymi interpunkciami. Bol to Simmons, kto prišiel s nápadom na skladbu po naštudovaní Kurtisa Blowa a povzbudení od svojho staršieho brata Russella (Blowovho manažéra). , ktorý ho povzbudil, aby rozprával príbehy vo svojich rapoch a dodal im širokú príťažlivosť prostredníctvom univerzálnych tém. „Myslel som si, že ľuďom poviem, aký je svet a ako sa môžu zlepšiť,“ povedal Run. 'Toto bol základný nápad pre 'Je to tak''.


  • Toto bola pieseň, ktorá presvedčila Russella Simmonsa, aby so skupinou spolupracoval. Jeho mladší brat Joseph (Run) ho nejaký čas otravoval, ale Russell trval na tom, aby dokončil strednú školu, kým nahral nahrávku. Run a D.M.C., ktorí sa ešte nespojili s Jam Master Jayom, spolupracovali na 'It's Like That' s D.M.C. pridanie niektorých textov a háčikov do Runovej piesne. Dvojica vyštudovala strednú školu a išla na samostatné vysoké školy: Run to LaGuardia Community College (štúdium vedy o márnici) a D.M.C. na Univerzitu sv. V spolupráci s Jam Master Jayom nahrali túto pieseň s Russell's Rush Productions, pričom im veľa pomáhal hudobný režisér Rush Larry Smith. Skladba na Russella tak zapôsobila, že ich poslal na svoje turné Fresh Fest s Newcleus a Whodini a pomohol im nahrať ich debutový album.


  • V roku 1998 ho remixoval producent domácej hudby Jason Nevins a nová verzia sa stala najúspešnejším rapovým singlom v Spojenom kráľovstve, pričom strávila šesť týždňov na prvom mieste a na čele rebríčkov v 30 ďalších krajinách vrátane Nemecka. Nevins dostal za svoje úsilie štandardný poplatok 5000 dolárov.


  • Keď to dosiahlo číslo 1, Run DMC sa stali prvou kapelou, ktorá čakala viac ako 10 rokov medzi prvým hitom („Walk This Way“ v roku 1986) a prvým vrcholom rebríčka v Spojenom kráľovstve.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: