Nice For What od Drakea

 • Drake v celej tejto piesni hovorí o živote žien v digitálnom veku. Zborové ukážky hitu Lauryn Hill z roku 1998 „Ex Factor“. Cardi B tiež interpolovala ten istý singel „Be Careful“, ktorý bol prepustený len pred týždňom. Drake predtým vyskúšal Hillov film „Doo Wop (That Thing)“ pre svoj singel „Draft Day“ z roku 2014 so športovou tematikou.


 • Hviezdami nabité video režisérky Kareny Evansovej predstavuje sériu žien v mocenských pozíciách. Patria sem herečky Olivia Wilde, Zoe Saldana, Tiffany Haddish, Michelle Rodriguez Letitia Wright. Emma Roberts, Issa Rae, Tracee Ellis Ross a Rashida Jones spolu so speváčkou Syd a baletkou Misty Copeland. Drake je možné vidieť aj tancovať spolu s traťou.
 • Pieseň produkovala Murda Beatz s koprodukciou sa postaral Blaqnmild. Murda Beatz, ktorá je známa aj svojou prácou s Migosom, predtým produkovala pre Drizzy také piesne ako „With You“, „Portland“ a „No Long Talk“.


 • Skladba „Nice For What“ ponúka klipy na úvod a most od Big Freedia, ktorá sa zaslúžila o pomoc pri popularizácii neworleanského žánru hip hopu s názvom bounce music. Freedia bola nadšená, že ju prijal mainstreamový umelec ako Drake. Povedala Fader :

  „Bol som nadšený z toho, že môj hlas je na začiatku piesne ... poslali mi skladbu, aby som to schválil, a povedal som si:“ Je mi jedno, čo na to poviem, pokiaľ Som na tom.
 • Pieseň ponúka dodatočnú produkciu veterána z New Orleans, 5. Warda Weebieho, ktorý spolupracoval aj s legendami Big Easy ako Lil Wayne a Master P. Weebie, ktorí sa prvýkrát spojili s Drakeom prostredníctvom Waynovho manažéra Corteza Bryanta a hneď si všimol, že Toronto MC urobilo 'Jeho domáca úloha o odrazenej hudbe.'

  'Nikdy som nezažil ani nepočul žiadneho umelca mimo New Orleans, aby získal odrazový prvok hneď vedľa tohto,' vysvetlil Weebie Génius . 'Toto bolo tak mŕtve.'

  'Nesledovali nás, nevznášali sa nad nami, nechali nás robiť to, čo robíme,' dodal Weebie o štúdiu so svojim častým produkčným spolupracovníkom BlaqNmilD. 'Ak hľadáš skutočnú odrazovú dráhu v New Orleans, dodá ti to veľa energie, twerkujeme, rozsekáme vokály.'


 • Skladba „Nice for What“ debutovala na 1. mieste v rebríčku Hot 100 z 21. apríla 2018 a nahradila inú skladbu Drake. Boží plán , “na najvyššom mieste. Predtým sa na samite ako vedúci umelec nahradil Justin Bieber, ktorého „ Miluj seba “nahradené„ Ospravedlňujeme sa “13. februára 2016.
 • Pieseň napísal Drake vo svojom dome pri hraní videohry NBA 2K s Murdou Beatz. Rozhodli sa ochutnať ženskú umelkyňu a vybrali sa k piesni Ex-Factor od Lauryn Hill, ktorá je súčasťou albumu, ktorý hltal Grammy. Zlé vzdelávanie Lauryn Hill .

  Murda Beatz pripomenula v a Rapový radar podcast: „Vybrali sme časť, rozsekali ju, ja som porazil, keď hral 2K.“

  Akonáhle Drake začul rytmus, prerušil svoje videohry a začal písať pieseň. 'Sedel tam, písal s-t predo mnou, rezal s-t predo mnou,' povedal producent. „S-t máme hotové, bijeme a spievame, asi hodinu a pol. A potom dokončil druhý verš neskôr. '
 • Okrem požičania si od „Ex-Factor“ od Lauryn Hill (1998), „Nice For What“ ponúka ukážky skladieb „Drag Rap“ od Showboys (1986) a „Get Your Roll On“ od Big Tymers (2000). Výsledkom je, že je celkom 21 pripisovaných skladateľov.
 • Hudobník Sam Skully zažaloval Drakea aj Big Freedia za údajné použitie dvojice jeho beatov bez povolenia. Skully tvrdí, že časť jeho skladby „Roll Call“ z roku 2000 bola odobratá do vzorky pre túto pieseň, ako aj pre pieseň „In My Feelings“.

  Skully tvrdil, že ho Drake ani nikto z jeho ľudí nikdy neoslovil kvôli údajne nevyjasneným vzorkám. Za týmto účelom požiadal o náhradu škody a zníženie zisku generovaného oboma piesňami.


Zaujímavé Články