Maxwellovo strieborné kladivo od The Beatles

 • Túto pieseň napísal Paul McCartney, ktorý je o študentovi medicíny (Maxwell Edison), ktorý zabíja ľudí. Lyrika je rozmarná temná komédia vymytá McCartneyho predstavivosťou. Keď vyrastal, jeho rodina rada vymýšľala poburujúce príbehy a rozprávala rozprávky, a to sa dostalo aj do McCartneyho skladania piesní, pretože často vymýšľal postavy pre svoje piesne. Na druhej strane John Lennon obvykle staval svoje piesne na skutočných ľuďoch a udalostiach.
 • Paul McCartney o tejto piesni povedal: „Stelesňuje pády v živote. Práve vtedy, keď všetko ide hladko, Bang! Bang! Dole príde Maxwellov strieborný kladivo a všetko zničí. '
 • McCartney hral na syntetizátore Moog, ale aj v tejto piesni je oveľa neobvyklejší nástroj: kovadlina. Je to kováčsky nástroj, ktorý sa ukázal v mnohých tých úžasne násilných karikatúrach Looney Tunes, keď bol na komický efekt potrebný ťažký predmet. Ringo je ten, kto buchol do nákovy, ktorú mal požičanú spoločnosť, ktorá dodávala rekvizity.
 • John Lennon na túto pieseň nehral - nebol kvôli tomu na sedeniach, pretože sa zotavoval z autonehody. Lennon v neskorších rozhovoroch túto skladbu znemožnil a povedal, že pieseň nenávidí a že McCartney na jej nahrávanie používal príliš veľa času v štúdiu.
 • McCartney nikdy neuviedol konkrétnu inšpiráciu pre túto pieseň, ale fanúšikovia špekulovali, že vyjadruje svoje frustrácie voči niektorým ľuďom vo vnútornom kruhu kapely, dúfajúc, že ​​dúfa, že na Yoko Ono alebo ich manažéra Allena Kleina spadne obrazové kladivo.
 • Nahrávanie trvalo tri dni (9.-11. júla 1969), keď sa to McCartney pokúsil uviesť na pravú mieru. To narúšalo jeho už aj tak napätý vzťah s Beatles, ktorí sa rozišli krátko po nahrávaní Abbey Road . V rozhovore s Valiaci sa kameň Ringo Starr, časopis, povedal: „Najhoršie sedenie bolo‚ Maxwellovo strieborné kladivo ‘. Bola to najhoršia trať, akú sme kedy mohli zaznamenať. Pokračovalo to niekoľko týždňov. Myslel som, že je to šialené. “
  VinnyVegas - Durham, NC
 • Beatles to vo svojom filme predviedli Nechaj to tak .
 • Obal albumu podnietil klebety, že Paul McCartney je mŕtvy. Na obálke sú vidieť všetky štyri Beatles, ako kráčajú po prechode pre chodcov na Abbey Road. Vedie John, za ním Ringo, Paul a nakoniec George. Podľa fámy to, čo mali na sebe, znamenalo pohrebný sprievod. John bol oblečený v bielom, ako keby bol Boh, Ringo bol oblečený v čiernom obleku, ako keby bol kazateľom, a George mal výstredné oblečenie, ako by bol hrobár. Paul bol oblečený v tmavošedom obleku, nosil cigaretu a mal zatvorené oči. Tiež je jediný, kto chodí naboso.
  Patrick -Conyers, GA
 • Pôvodne sa to začalo krátkym inštrumentálnym úvodom, ktoré bolo upravené. Používala rovnaké akordy ako koniec piesne.
  Barry Kesten - Bellmore, Spojené štáty
 • McCartneyho ručne písaný text k tejto piesni bol predaný v aukcii za 192 000 dolárov.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Iba Beatles mohli vytvoriť ľahkú pieseň o vrahovi. Punk rockeri boli ohromení. Rat Scabies of The Damned v podcaste Songfacts uviedol: „Beatles urobili tento prechod od rovnakého účesu a obleku k odhodeniu kyseliny a písaniu piesní, ktoré sú o sexe a násilí. „Maxwellovo strieborné kladivo“ je o psychotickom vrahovi. Beatles mohli spievať o čomkoľvek a ľuďom by sa to páčilo. Počúvate text tejto piesne a je napísaný z pohľadu vraha. '

Zaujímavé Články