Na ničom inom nezáleží od Metallicy

 • Napísali to členovia kapely James Hetfield, Lars Ulrich a Kirk Hammett. Podľa Hetfielda napísal pieseň o priateľke, ktorú kedysi mal, ale keď sa na to spätne pozerá, nevie si spomenúť, prečo to napísal. Teraz to Metallica považuje za pieseň o svojich fanúšikoch, pretože na ničom inom než na ich fanúšikoch nezáleží.
 • O orchestráciu v piesni sa postaral Michael Kamen, ktorý tiež viedol symfonický orchester v San Franciscu. Táto pieseň sa nachádza na živom albume Metallica z roku 1999 S&M , ktorý bol nahraný so San Francisco Symphony Orchestra.
  Nick - Paramus, New Jersey, pre všetkých vyššie
 • James Hetfield uviedol ako inšpiráciu pre túto pieseň neustále turné skupiny. Písali piesne do svojho autobusu a do mnohých hotelov.
 • Toto je jedna z mála piesní skupiny Metallica, kde James Hetfield hral skôr na gitarové sólo než na Kirka Hammetta.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Hetfield vysvetlil túto pieseň Mojo časopis december 2008. Spevák skupiny Metallica povedal: „Ide o to, byť na cestách, chýbať niekomu doma, ale bolo to napísané tak, že sa to spojilo s toľkými ľuďmi, že to nebolo len o dvoch ľuďoch, ale o spojení s vašou vyššou mocou, veľa rôznych vecí. '

  Hetfield dodal: „Pamätám si, že som išiel do klubovne Hells Angels v New Yorku a ukázali mi film, ktorý spojili s jedným z padlých bratov a hrali film„ Nič iné. “ Wow. To znamená oveľa viac, ako keď mi chýba moje mláďa, však? Toto je bratstvo. Armáda mohla použiť túto pieseň. Je to dosť silné. '
 • Povedal Hetfield Mojo že po napísaní tejto ľúbostnej balady mal spočiatku záujem o to, aby ju zahrali zvyšku kapely. Vysvetlil: „Najprv som to ani nechcel hrať pre chlapcov. Myslel som si, že Metallica môžeme byť len my štyria. Sú to piesne o ničení vecí, búchaní hlavy, krvácaní do davu, nech je to čokoľvek, pokiaľ to nebolo o mláďatách a rýchlych autách, aj keď sa nám to páčilo. Pieseň bola v tom čase o priateľke. Ukázalo sa, že je to dosť veľká pieseň. “
 • Časový podpis valčíka 3/4 je bežnejšie spájaný s klasickými skladbami ako „The Blue Danube“, ale úspech s ním dosiahli aj vybraní rockeri, ako to urobila Metallica na tejto trati. Pieseň Jimiho Hendrixa „Manic Depression“ je tiež v 3/4.
 • Skupina Scala & Kolacny Bros. nahrala pre soundtrack k akustickej chorálovej verzii tejto piesne Zero Dark Thirty , triler z roku 2012 o pátraní po Usámovi bin Ládinovi v hlavných úlohách s Jessicou Chastain a Jasonom Clarkom.
  Charlie - Las Vegas, NV
 • Metallica nahrala orchestrálnu verziu tejto piesne so skladateľom Jamesom Newtonom Howardom pre film Disney 2021 Plavba po džungli . Táto verzia sa hrá na začiatku filmu a objaví sa na soundtracku.
 • Metallica 1. augusta 2021 oznámila, že hudobný videoklip k tejto piesni prekonal na YouTube miliardu zhliadnutí a stal sa prvou skladbou skupiny, ktorá dosiahla tento míľnik.


Zaujímavé Články