Fear Of The Dark od Iron Maiden

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o paranoidnom mužovi, ktorý sa neustále bojí, že na neho z tmy niekto alebo niečo bude skákať v dôsledku sledovania hororových filmov a štúdia okultizmu. Témy, ako sú tieto, sa objavujú vo väčšine Maidenových obalov (pozri: „Svätyňa“, „Ženy v uniformách“, „Iron Maiden“, „Priveďte svoju dcéru k zabitiu“ atď.).


 • Album, ktorý mnohí považujú za obrovské zlepšenie oproti predchádzajúcemu albumu Maiden, Žiadna modlitba za zomierajúcich , debutoval v britských rebríčkoch na 1. mieste.
 • Tri skladby z albumu boli vydané ako single. „Buď rýchly alebo mŕtvy“ sa umiestnil na najvyššom mieste na 2. mieste.


 • Do Odvazny novy svet bol vydaný v roku 2000, bol to posledný album Iron Maiden, v ktorom vystupoval Bruce Dickinson ako hlavný spevák.
 • Tento album bol prvým Maidenovým, ktorý obsahoval obal, ktorý nenavrhol Derek Riggs, ale Melvyn Grant. Riggs zrejme navrhol nejaký obal, ale bol odmietnutý v prospech Granta, takže symbol D/R nie je nikde k dispozícii. Obálka je pomerne populárna a zobrazuje ducha stromu nazývaného driáda. Šokový rocker Marilyn Manson sa to raz pokúsil nakresliť sám.
 • Nyctophobia je vedecký termín pre strach z tmy. Je veľmi často pozorovaný u dojčiat a mnohých dospelých.
 • Táto pieseň sa objavuje v počítačovej hre Iron Maiden Ed Hunter . Hrá sa počas úrovne 4, Graveyard.
 • Niektorí to považujú za pokračovanie seriálov „Vraždy v ulici Morgue“ a „Nevinný exil“, ktoré sa zaoberajú aj paranoidným a nervóznym mužom. V týchto piesňach bol na úteku pred zákonom po falošnom obvinení z vraždy.
 • Turné „Fear of the Dark“ v roku 1992 zahŕňalo kapelu, ktorá sa predstavila ako headliner festivalu Monsters of Rock, ktorý hodili na Castle Donnington (druhýkrát). Koncert bol zaznamenaný a vydaný ako album Iron Maiden naživo v Donningtone , ktorý sa medzitým vytlačil a je veľmi ťažké ho nájsť.
 • Trvá to 7:16.
 • Kerrang! časopis počas rozhovoru so spevákom Bruceom Dickinsonom citoval životopis Iron Maiden Beh do kopcov , v ktorom Steve Harris tvrdil, že Bruce „vynaložil veľmi malé úsilie“ na turné Fear of the Dark. Bruceova odpoveď: „Ja mám svoju verziu udalostí a on svoju. Všetko závisí od toho, ako vidíte svet. Pre Steva je Maiden dôležitejšia ako čokoľvek iné. Podľa mňa sú niektoré veci dôležitejšie ako skupina, v ktorej sa nachádzam. Nevedel som, že to bude až taký veľký problém, keď som odišiel, ale hneď ako som odišiel na pódium a pozrel sa na publikum som si myslel: „Sh **! Ak pobehám a usmejem sa ako blázon, obecenstvo si pomyslí: „Čo je to za blázna! Ak je taký šťastný, prečo odchádza? '.' A keď sa budem blúdiť a vyzerať nešťastne ako hriech, budú sa čudovať, prečo zaplatili 20 libier za lístok, aby si mohli pozrieť túto hádanku. Bola som vypchatá. Niektoré noci bolo publikum nepriateľské. Bolo to ako koncertovať po prebudení! Niektoré noci som si to užíval, ale pri iných som si hovoril: „Prial by som si, aby som tu nebol!“. V okamihu, keď som opustil Maiden, uzavrel som so sebou dohodu, že už nikdy neurobím nič, v čo by som neveril. Steve a ja sme sa vždy stretávali. Chcel ma vyhodiť po prvom mesiaci turné „Number Of The Beast“ - pretože som mu na pódiu stále prekážal! K základni mikrofónového stojana som pridal ďalších šesť palcov, aby som mohol toho bastarda zakopnúť! Keď som spieval, mal som dosť toho, že stál predo mnou. Všetky tieto triesky som dostal do zubov, kde ma lakťami zvykol. Po koncerte v Newcastli v roku 82 sme išli von s vyhrnutými rukávmi. Ale naučili sme sa žiť jeden s druhým. A keby Steve nemal túto osobnosť, Maiden by nikdy neexistovala. “
 • Pretože veľa fanúšikov pohŕdalo Žiadna modlitba za zomierajúcich a Strach z tmy Ako podradných albumov Maiden sa Bruce Dickinsona v rozhovore pýtali: „Predpokladám, že si teraz oveľa šťastnejší než v niekoľkých posledných albumoch od Iron Maiden?“ Jeho odpoveď: „Ach, nejdem nikam a začnem komentovať Maiden a podobne. Medzi chlapcami v Maiden a mnou, mnou a chlapcami v Maiden je príliš veľký rešpekt. Nechodím tam. “ Priznal však, že sa vo svojich sólových albumoch pokúsil urobiť iný zvuk a bol s výsledkom spokojný.
  Brett - Edmonton, Kanada, pre všetkých vyššie uvedených


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: