Rytmus noci od DeBarge

  • Toto bol prvý z mnohých 10 najlepších hitov skladateľky Diane Warrenovej, ktoré napísala úplne sama. Predtým upravila pôvodnú verziu piesne „Solitaire“ francúzskej speváčky a skladateľky Martine Clemenceau pre Lauru Branigan a do tohto bodu urobila väčšinou balady. Warren hovorí, že napriek tejto skladbe má sama veľmi malý rytmus.
  • To bol najväčší hit pre rodinnú skupinu DeBarge, ktorej na tejto trati stála v ústrety falošná interpretka El DeBarge, ktorá neskôr mala sólový úspech s hitmi „Who's Johnny“ (#3 USA, 1986) a ďalšou Diane Warrenovou pieseň „The Heart Is Not So Smart“ (#75 USA, 1986). Na albume Rhythm Of The Night sa k El pridali jeho sestra Bunny a bratia James (ktorá bola v roku 1984 krátko vydatá za Janet Jackson), Marty a Randy.
  • Warren napísal túto pieseň pre film bojových umení vyrobený v roku 1985 v meste Motown Posledný drak , v ktorej si hlavnú ženskú úlohu zahrala princova geniálna Vanity. Šéf Motownu Berry Gordy bol výkonným producentom filmu a DeBarge boli podpísaní pod jeho značkou Gordy.

    Warren mala pieseň v prevádzke, keď dostala výzvu napísať pieseň pre film. Urobila niekoľko vylepšení, nahrala demo so spevákom Tommym Funderburkom a predložila „Rhythm Of The Night“ ako soundtrack. Bol prijatý pre film a použitý aj v traileri. Film získal v pokladni viac ako 25 miliónov dolárov, čo bolo zjavne oveľa viac, ako to stálo výroba.
  • Túto pieseň produkoval Richard Perry („Bez teba“, „Pomalá ruka“). Perry je jedným z najúspešnejších producentov v histórii hudby a toto bol šiesty singel z rebríčka Top 10, na ktorom sa podieľal do jedného roka.
  • Pouličná párty znie prehnane nahratá do záznamu vrátane príspevkov členov skupiny DeBarge. Táto myšlienka bola odvodená z piesne Lionela Richieho z roku 1983 „All Night Long (All Night)“.
  • Na napísanie tejto piesne použila Diane Warren bicie zariadenie, ale bolo nahrané so živými hudobníkmi na naliehanie producenta Richarda Perryho.
  • Pieseň sa objavila vo filme z roku 2001 červený mlyn , kde sa používa v tanečnej sekvencii.
  • Video režíroval Peter Heath, ktorý tiež robil 'The Look' pre Roxette a 'Some Like It Hot' pre The Power Station. Vyplnený farebnými tanečnými scénami bol veľmi obľúbený na MTV.


Zaujímavé Články