Nebo od Aviciiho

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Chris Martin ukazuje tento jasný strih, ktorý bol zaznamenaný už v roku 2014. Tim 'Avicii' Bergling bol frontmanom Coldplay pozvaný hrať na klavíri počas zasadnutí pre skupinu Príbehy duchov album, a toto bolo jedno z plodov ich spolupráce.

  V priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov obletelo web rôzne verzie piesne, vrátane tej s vynoveným vokálom od speváka Simona Aldreda. Avicii sa však pred smrťou rozhodol, že chce verziu s Chrisom Martinom vydať na EP. Je smutné, že zomrel skôr, ako bolo možné dokončiť záznam, takže bol zaradený do jeho posmrtného albumu Tim .


 • Neil Jacobson, prezident spoločnosti Avicii's label Geffen Records, vo videu pripomenul:

  '' Nebo '' bol záznam, ktorý bol urobený počas relácií Avicii Coldplay, keď Avicii produkoval pre Coldplay. Je to ďalší z jeho záznamov, v ktorom sme sa vždy chceli dostať k tomu, a tak trochu sme sa prihlásili u Chrisa Martina a tábora Coldplay. Načasovanie sa nikdy celkom nezrovnalo a ani nám to neprekážalo, pretože sme mali ďalšie záznamy, ktoré sme vydávali. Bol to rekord, ktorý bol okolo a vedeli sme, že chceme skončiť, ale nebolo to naliehavé.

  Keď Tim prešiel, stalo sa to naliehavé, bohužiaľ aj pre nás, aj pre Chrisa, a keď sa to všetko stalo, natiahli sa k nám a boli neuveriteľní. “


 • Per Sundin, prezident severskej oblasti Universal Music, vysvetlil, ako bol text inšpirovaný básňou Danteho Alighieriho zo 14. storočia Peklo , čo je samo osebe prvá časť jeho epického diela Božská komédia .

  „Timu som navštívil v lete 2016, keď si prenajali hrad južne od Sieny v Taliansku. Bol som tam, aby som prešiel šesť piesní pre EP. Diskutovali sme o tom, na akom albume pracuje, a mal tiež predstavy o umeleckých dielach. Pretože bol blízko Florencie, bol tiež do Danteho peklo , čo bolo celkom cool. Hovoril o tom a povedal, že bol v pekle: Rozišiel sa so svojim manažérom a chcel ísť novou trasou.

  Potom mi zahral pieseň „Nebo“ s Chrisom Martinom, ktorú spolu urobili, a povedal: „Chcem album ukončiť touto piesňou, chcem, aby to bola posledná pieseň. Začne sa to odspodu. Viete, Avicii v budhizme znamená byť na dne všetkého a potom sa prepracovať a posledná pieseň bude nebo. “

  V budhizme je termín „Avici“ (Bergling pridal ďalšie „i“) názvom najnižšej úrovne pekla.


 • Predchádzajúce spolupráce medzi Aviciim a Chrisom Martinom, ktoré uzreli svetlo sveta, zahŕňajú singel Coldplay z roku 2014 „A Sky Full Of Stars“ a švédskeho DJa z roku 2015. Príbehy skladba „True Believer“.
 • Filmár Levan Tsikurishvili pravidelne spolupracoval s Avicii; medzi rokom 2013 a Švédovým odchodom nakrútili spolu osem videoklipov, tri koncertné filmy a dva dokumenty. Video tejto piesne, ktoré natočil Tsikurishvili, ponúka zábery Aviciiho z dovolenky v roku 2016 na ostrove Ile Sainte-Marie na Madagaskare. Tsikurishvili tiež obsahuje zábery z druhého výletu, ktorý vykonal na ostrov po Aviciiho smrti, aby si uctil jeho odkaz.


 • David Guetta vzdal poctu svojmu priateľovi Aviciimu vytvorením remixu pre túto pieseň. Úprava bola prvou spoluprácou Avicii/Guetta od práce dua na „Sunshine“ od francúzskeho DJa Nič iné ako Beat album. Táto pieseň im v roku 2011 získala Grammy za najlepšiu tanečnú nahrávku.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: