Sheena je punková rockerka od Ramonesa

  • Bola to prvá punková pieseň, ktorá sa dostala do popových rebríčkov. Názov „Sheena“ dostal od Sheeny, kráľovnej džungle, ktorá bola typom ženskej postavy Tarzana. Bol to populárny komiks a televízny seriál v 40. a 50. rokoch.
  • Joey Ramone: „Sheena Is A Punk Rocker“ vyšla najskôr ako singel. Hral som to za (prezidenta Sire Records) Seymoura Steina. Prevrátil sa a povedal: „Tú pieseň musíme nahrať teraz.“ Bolo to ako v 50. rokoch; ponáhľali by ste sa do štúdia, pretože ste si mysleli, že máte hit, a potom to dali najavo. „Sheena“ bola pre mňa prvou surferskou/punk rockovou/tínedžerskou rebelskou piesňou. Spojil som Sheenu, kráľovnú džungle, s primalitou punk rocku. Potom sa Sheena prenesie do modernej doby: „Ale nemohla zostať/musela sa odtrhnúť/New York City má naozaj všetko.“ Bolo to zábavné, pretože všetky dievčatá v New Yorku si potom zmenili meno na Sheena. Každý bol Sheena. “
    Katie - Benzínová ulička, Austrália
  • Trvá to 2:45, čo je na pieseň skupiny Ramones pomerne dlho.
  • Tommy Ramone pomáhal s výrobou tejto skladby. Pripísal sa na album pod svojim skutočným menom Tommy Erdelyi.
  • Aj keď to bola prvá punkrocková pieseň, ktorá sa dostala do rebríčka Hot 100, nebola to prvá pieseň v rebríčku so slovom „Punk“ v názve: Barry Mann vyrobil číslo 78 v roku 1976 s piesňou „Princezná a punk“ pieseň o nesúrodých milencoch, ktorá rozhodne nebola punkovým rockerom.
  • Poľská skupina Armia (preklad: Armáda) sa tým zaoberala, pričom väčšina textov bola preložená do poľštiny. Vyskytuje sa v dvoch z ich albumov: Antiarmia a koncertný album Príbeh na strane duše .
    Krzysiek - Lublin, Poľsko

Zaujímavé Články