Toto mesto nie je pre nás oboch dosť iskrivé

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Vo vydaní z 24. februára 2006 z Strážca Denník, klávesový hráč Sparks Ron Mael povedal: „Russell (Mael, spev) sme sa presťahovali do Anglicka po dvoch neúspešných amerických albumoch. Island Records verili, ale nemali sme žiadne piesne. Žili tu naši rodičia a v nedeľu som išiel autobusom do Clapham Junction; v ich byte bol klavír. V jednu nedeľu sa s tou piesňou niečo stalo. Spočiatku som to nepovažoval za špeciálne: hovorilo sa tomu príliš horúci na zvládnutie alebo niečo bláznivé.

  Veta „Toto mesto nie je pre nás oboch dostatočne veľké“ je filmovým klišé, výzvou od jedného strelca k druhému. Ale to, že mám pieseň, ktorá je opakom klišé, ale používa klišéovú linku, ma skutočne zaujímalo. Vokál znie tak štylizovane, pretože som ho napísal bez ohľadu na vokály a Russell sa musel prispôsobiť. Boli sme šokovaní, keď si nahrávacia spoločnosť myslela, že je to singel, ale robí to Top of the Pops malo ohromný účinok. Zrazu sa ozvali kričiace dievčatá. Zaznamenali sme to počas energetickej krízy a bolo nám povedané, že kvôli nedostatku vinylov to nemusí nikdy vyjsť. '


 • Toto napísal Sparks v chladnom byte v Claphame v južnom Londýne. Elton John vsadil na producenta Sparks Muffa Winwooda, že tento singel nepraskne britské rebríčky, ale Elton sa ukázal nesprávny, keď dosiahol číslo 2.
 • Na Sparks ' Top of the Pops výkon, Marc Bolan lookalike Russell Mael tancoval a bil do uší triašivo vysokých tónov, zatiaľ čo jeho súrodenec so zubnými kefkami, Ron Mael, sedel takmer nehybne pri klávesniciach a vyhadzoval mrazivé pohľady. John Lennon zavtipkoval Rona Maela, keď videl Sparks vystupovať: „V televízii je Hitler.“

  Pieseň sa stala hitom po tomto vystúpení, ktoré sa oneskorilo o dva týždne, pretože bratia Maelovci sa museli zaregistrovať v Únii britských hudobníkov, aby mohli v šou účinkovať.


 • Ron Mael je hlavným skladateľom týchto dvoch súrodencov, ale často jeho slová nemusia celkom zodpovedať melódii. Ron však nenechá svojho brata speváka Russella Maela, aby sa odchýlil od svojich skóre. Ron vysvetlil: „Toto mesto nie je pre nás oboch dosť veľké“ bolo napísané v písmene A a pre boha sa bude spievať v A. Mám pocit, že ak prichádzate s väčšinou hudby, potom máte predstavu, kam to pôjde. A žiadny spevák mi nebude prekážať. “ Russell dodal: „Keď napísal:„ Toto mesto nie je pre nás oboch dostatočne veľké “, Ron ho mohol hrať iba v tomto kľúči. Transponovať pieseň bolo veľmi namáhavé a jeden z nás sa musel vzdať, a tak som urobil úpravu, aby sa mi tam zmestila. '
 • V roku 2005 spevák The Darkness, Justin Hawkins, pokryl túto pieseň ako sólový projekt pod názvom British Whale. V britských rebríčkoch sa dostal na 6. miesto. Na videu bolo vidieť, ako Hawkins hrá šípky proti legendárnemu Philovi „The Power“ Taylorovi a taktiež Ronovi a Russellovi Maelovi. Siouxsie and the Banshees tiež nahrali verziu tejto piesne pre svoj cover album z roku 1987, Cez zrkadlo .
 • Sparks majú vo Veľkej Británii niekoľko ďalších hitov vrátane piesní „Amateur Hour“ a „Beat The Clock“. Ich jediným americkým hitom bolo „Cool Places“, ktoré vyvrcholilo v roku 1983 na #49.
 • Obálka Kimono Môj dom Predstavuje dve japonské dievčatá gejše. Tou vpravo je japonská speváčka Michi Ghirota, ktorá o niekoľko rokov neskôr poskytla ženský vokál pre skladbu Davida Bowieho z roku 1980 „Nie je to hra“.
 • V našom rozhovore s Martinom Gordonom, ktorý hral na basu pre Sparks počas Kimono Môj dom éry, nám povedal o prvotnom aranžovaní tejto piesne: „Po niekoľkých mesiacoch skúšania v odsúdenom slume v (príhodne pomenovanom) World's End v londýnskej Chelsea sme sa presťahovali do tanečného štúdia v Claphame. Vďaka zrkadlám po celej dĺžke, ktoré lemujú steny, tu bolo možné súčasne predvádzať piruety a cvičiť perfektné kliešte pri melódiách, ktoré vyhovovali určitým členom až po zem. Jedného dňa Ron Mael priniesol „This Town“ a začali sme vytvárať vhodné usporiadanie. Zahral zmeny akordicky a ja som vybral monofónnu linku, ktorú (gitarista) Adrian Fisher zdvojnásobil. Vyzeralo to, že to funguje, a tak sme okolo toho zavesili pieseň. ' Gordon ďalej odhalil, že basová línia piesne bola inšpirovaná textom Yes: „Hodil som niekoľko letmých odkazov na skladbu„ Close to the Edge “, ktorú nikto nedokázal identifikovať, takže si myslím, že som sa z toho dostal. Ron vyjadril potešené prekvapenie nad výsledkom, že „túto zmenu nepovažoval za riff“, ale napriek tomu to tak vyšlo. Potvrdenie prišlo od nahrávacej spoločnosti, keď sa zúčastnili skúšok - zdalo sa, že sme na niečom. '
 • K tejto piesni bol na vidiecky statok lorda Montagu v Beaulieu na južnom pobreží Anglicka natočený len zriedka vídaný propagačný film. Réžiu mala na starosti Rosie Samwell-Smith, vtedajšia manželka bývalého basgitaristu Yardbirds Paula Samwella-Smitha.
 • V roku 1997 Sparks nahrali dve nové verzie tejto piesne: jednu inštrumentálnu verziu od Davida Bowieho, Tonyho Viscontiho, a jednu cover verziu s kapelou Nu Metal, Faith No More. Ten sa objavil na retrospektívnom albume Sparks, Plagiátorstvo , a dosiahol #40 v britských rebríčkoch.
 • Táto pieseň je súčasťou superhrdinskej akčnej komédie z roku 2008, Nakopať zadok , réžia Matthew Vaughn a hrajú Aaron Taylor-Johnson, Nicolas Cage a Chloë Grace Moretz.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: