Chuck Berry to nikdy nespoznáte

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň rozpráva príbeh o tínedžerskom páre, ktorý sa zobral a zostal spolu. Mnoho Berryho piesní je napísaných z pohľadu mladých ľudí, ale táto si dokonca vyžaduje aj staršiu generáciu: „C'est la vie,“ hovoria starí ľudia, „spieva Berry. („C'est la vie“ je francúzsky výraz pre „To je život“).


 • Väčšina piesní, ktoré opisujú mladý zamilovaný pár na ceste do dospelosti, neskončí dobre, pretože príde nelojálnosť alebo tragédia. Táto pieseň je nezvyčajná v tom, že sa páru darí a usadili sa s peknou zbierkou rekordov a nábytkom Roebuck. Keď sa usadia v manželskom živote, ich láska zostane silná. Nie je to príbeh, ktorý by ste očakávali, ale nikdy nemôžete povedať.


 • Bola to jedna z nových sérií hitov, ktoré Berry vyrobil po prepustení z väzenia v roku 1963, keď si odsedel 20 mesiacov za „transport mladistvej ženy cez štátne hranice na nemorálne účely“. Berry stretol v Mexiku 14-ročné dievča, ktoré priviedol späť do St. Louis, aby pracoval v jeho nočnom klube.


 • Na tejto dráhe, ktorú poháňa klavír a saxofón, je veľmi málo gitary.
 • Keď Berry spieva „Chladič bol preplnený televíznymi večerami a zázvorovým pivom“, hovorí o značke chladničky s názvom Coolerator, ktorá bola populárna v päťdesiatych rokoch minulého storočia.


 • V roku 1977 dostala Emmylou Harrisová medzi hitmi 10 krajín s jej verziou, ktorú premenovala na „(Nikdy to nemôžeš povedať) C'est La Vie“.
 • Toto bolo uvedené vo filme z roku 1994 Pulp Fiction . Bola použitá v scéne, kde na ňu tancujú Uma Thurman a John Travolta, v twistovej súťaži u Jacka Rabbita Slima.
 • Toto je citované v románe Stephena Kinga z roku 1995, Rose Madderová , Keď Norman - policajt s násilnickou povahou - uvažuje o svojej novej propagácii: „Prinútilo ho to zamyslieť sa nad piesňou Chucka Berryho, piesňou„ C'est la vie, to ukazuje, že to nikdy neviete “.“

  King znova odkázal na melódiu Inštitút (2019) na opis úspešného manželstva mladistvých, ako je to v piesni.
 • Toto bolo tiež uvedené v týchto filmoch:

  Sám život (2018)
  Sme tehotné (2016)
  Artur a neviditeľní (2006)
  Špionážne (devätnásť deväťdesiat šesť)

  A v týchto televíznych reláciách:

  Teória veľkého tresku („Experimenty so spolužitím“ - 2016)
  Scream: Televízny seriál („Tanec“ - 2015)
  Gilmorove dievčatá („Pulp Friction“ - 2005)

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: