Mladí Američania od Davida Bowieho

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Bowie nikdy nebol mladý Američan - narodil sa a vyrastal v Anglicku. Bowie povedal, že toto bol výsledok vtesnania jeho „celej americkej skúsenosti“ do jednej piesne.


 • Toto bolo zaznamenané medzi dátumami turné v Philadelphii Sigma Sound Studios, ktoré bolo hlavným mestom čiernej hudby v tejto oblasti. Vplyv duše mal na Bowieho štýl veľmi očividný vplyv. Po zvyšok svojho pódia dokonca úplne prepracoval Diamantové psy prehliadka.


 • V priebehu asi ôsmich veľmi kreatívnych dní Bowie nahral väčšinu piesní pre Mladí Američania v štúdiách Sigma. Vokály zvyčajne nahrával po polnoci, pretože počul, že vtedy Frank Sinatra zaznamenal väčšinu svojich vokálov, a pretože v okolí nebolo toľko ľudí.

  Sigma mala štáb veľmi talentovaných producentov a hudobníkov (známych ako MFSB - tí istí ľudia, ktorí mali hit „1“ s „TSOP (The Sound of Philadelphia)“)), ale Bowie používal vlastných ľudí - túto skladbu vyrobil Tony Visconti.


 • Riadok blízko konca: „Dnes som sa dozvedel správy, chlapče,“ je odkazom na pieseň skupiny Beatles. Deň v živote . ' John Lennon spolupracoval s Bowiem na filme „Fame“ a tiež na Bowieho titulnom albume „Across The Universe“. Obe piesne sú na tomto albume.
 • Vedúcim nástrojom v tejto piesni je saxofón, na ktorý hral americký jazzový hráč David Sanborn. Práve si začal všímať, keď ho Bowie priviedol, aby sa na to hral.


 • Bowie najal Luthera Vandrossa, ktorý sa ešte len etabloval ako sólový umelec, aby zaspieval a vytvoril vokálne úpravy na Mladí Američania album.
 • Skoro na konci piesne Bowie spieva: „Čierni majú rešpekt a bieli trénujú dušu.“ Vlak duše je americká televízna šou zameraná na černošské publikum, ktorá sa začala v roku 1970. Na šou bolo veľa výrazných tancov a tiež hudobný hosť. V novembri 1975 sa Bowie stal jedným z prvých bielych spevákov, ktorí v šou účinkovali. bol veľmi hrdý. Singel „Young Americans“ vyšiel vo februári 1975, takže Bowie predviedol piesne „Fame“ a „Golden Years“, čo bol jeho aktuálny singel.
 • Mladí Američania bol prvým albumom Bowie, na ktorom hral gitarista Carlos Alomar. Bowie prvýkrát videl Alomara hrať v domácej kapele v divadle Apollo v Harleme a presvedčil ho, aby zahral na tomto albume a pridal sa k turné. Alomar sa stal hlavným prispievateľom, hral na niekoľkých Bowieho albumoch a prišiel s gitarovými riffmi pre piesne ako „Fame“ a „Golden Years“.
 • Album sa bude volať „Dancin“ predtým, ako sa ho Bowie rozhodne pomenovať podľa tejto skladby.
 • Pri predstavení na štadióne Giants sa Bowie zastavil po zaspievaní verša: „Neexistuje žiadna prekliata pieseň, ktorá by ma dokázala prinútiť ...“ a klesol na pódium, kde zostal 10 minút. Dav zbláznil, ale po chvíli sa znepokojil. Bowie to urobil, aby zistil, akú reakciu dostane.
 • The Cure urobili túto verziu ako ocenenie Bowieho, ich dlhoročného priateľa. Texty „Pamätáte si prezidenta Nixona?“ boli zmenené na „... prezident Clinton?“ Verzia The Cure bola pôvodne vydaná iba na demo disku britského rádia, ale teraz ju nájdete na rôznych bootlegoch.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: