Ak by som vládol svetu (Predstavte si to) od Nas

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto skladba obsahuje vokály Lauryn Hill, ktorá mala 21 rokov, keď ju nahrala. Povedal Nas Valiaci sa kameň časopis o ich spolupráci: „Keď mi prišla na myseľ Lauryn Hill, bolo to práve včas. Je to smiešne, pretože keď sme vydali platňu, ľudia nevedeli, že je to Lauryn Hill, pretože sme ju hádam spočiatku len označili bielym písmom a nechceli, aby to niekto vedel - očakávanie môjho druhého albumu bolo také veľké, že sme nechcel, aby ma ľudia nejakým spôsobom rušili, aby ma nepočúvali. V tom momente práve vyšiel album Fugees a vyhodil do vzduchu, takže sme z neho vynechali jej meno a asi dva až tri týždne, keď sme dali ľuďom vedieť, kto bol na zázname, už sa to rozbiehalo. . Takže keď zistili, že je to ona, zabudnite na to, človeče. Zabudni na to.'


  • Táto pieseň je prepracovaním starodávnej rapovej klasiky Kurtisa Blowa „If I Ruled The World“. V pôvodnej verzii Kurtis rozpráva príbeh o tom, ako sa stať kráľom a pracovať na nastolení mieru a odstránení chudoby. Nasova verzia je nahnevanejšia a viac sa zameriava na dobrý život v materiálnom zmysle.


  • Produkovala ich produkčná dvojica známa ako The Trackmasters (známa aj ako Poke & Tone). Medzi ich ďalšie produkčné zásluhy patrí skladba „Hey Lover“ pre LL Cool J, „Gettin 'Jiggy Wit It“ a „Men In Black“ pre Willa Smitha a „Fiesta“ pre R Kellyho. Nas vysvetlil Valiaci sa kameň časopis, prečo sa s nimi spojil: „„ Ak by som vládol svetu “, vtedy som sa spojil s Trackmasterom a zistil som, že potrebujem zmenu, a tak som sa spojil s najlepšími v tej dobe a oni spoločne prerušili trať. a potreboval len niekoho, kto by zaspieval refrén. '


  • Okrem skladby Kurtis Blow obsahuje aj ukážku Whodiniho „Priateľov“.
  • K obľúbenosti piesne prispel veľkorozpočtový videoklip od skúseného hip-hopového režiséra Hype Williamsa, ktorý bol natočený na Times Square v New Yorku. Klip začína úryvkom ďalšej skladby z albumu: „Správa“. Steve Stoute, Nasov manažér a výkonný producent albumu, vysvetlil v a Komplexné rozhovor:

    „Pieseň bola krok od toho, čo ste počuli Illmatic . Preto na začiatku videa „If I Ruled The World“ Nas najskôr urobí rap zo „The Message“, potom luskne prstami a skladba sa začne.

    Napriek tomu, že na nej mal spev Lauryn, nechcel som, aby si ľudia mysleli, že jediné, čo album predstavuje, je spev a témy ako „If I Ruled The World“. V hornej časti tohto videa sme teda spustili 30-minútovú predohrávku, v ktorej pľuval horúce správy z „Posolstva“.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: