Ach, ak ťa chytím! od Michela Teló

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Brazílski skladatelia Sharon Acioly a Antônio Dyggs napísali túto pieseň v roku 2008 a prvýkrát ju zaznamenal Os Meninos de Seu Zeh a potom ju zastrešili rôzne regionálne brazílske kapely. Dyggs, ktorý si uvedomil, že má potenciál stať sa národným hitom v Brazílii, ponúkol melódiu brazílskemu spevákovi a skladateľovi Michelovi Telóovi. Dôvera skladateľa v jeho melódiu sa ukázala byť správna, pretože nielen verzia Telóa sa v roku 2011 dostala na prvé miesto v národných rebríčkoch, ale taktiež sa dostala na prvé miesto v mnohých ďalších krajinách vrátane Francúzska, Nemecka, Talianska, Holandska a Španielska.


  • Pieseň sa dostala do rebríčka Billboard Hot 100, čím sa Michel Teló stal prvým brazílskym sólovým počinom, ktorý zaradil pieseň do amerického rebríčka jednotlivcov od 60. rokov minulého storočia od Sérgia Mendesa.


  • Trať spustila tanečný fenomén, k čomu mu pomohli rôzni futbalisti oslavujúci strelenie gólu svojimi tanečnými pohybmi. Najslávnejšie je, že Cristiano Ronaldo z Realu Madrid tancoval na choreografiu piesne s Marcelom Vieirom po tom, ako 22. októbra 2011 strelil prvý gól proti Málaga CF.


  • Spoločnosť Teló vydala aj anglickú verziu s názvom „Oh, If I Catch You!“
  • Jediné vydanie vo Veľkej Británii je remixom spoločnosti Syco s mladistvou americkou rapperkou Becky G.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: