Každý má niekoho rád od Deana Martina

 • Autori piesní Sam Coslow, Ken Lane a Irving Taylor to napísali pre priateľa Deana Martina a spolužiaka Rat Pack Franka Sinatru. Jeho verzia bola vydaná v roku 1948, ale nikam nešla. V 50. rokoch ju nahrali Peggy Lee a Dinah Washington, ale stále si nenašlo publikum.

  V roku 1964 Dean Martin dokončil nahrávanie svojho Snívaj s Deanom album a mal dokončených 11 skladieb. V USA malo albumy vždy 12 piesní, a tak sa Dean spýtal svojho dirigenta a klaviristu Kena Lanea, či pre neho má niečo iné. Ken povedal, že má starú pieseň, ktorú napísal - „Každý niekoho miluje“. Deanovi sa to páčilo a nahral to len s Kenom, basgitaristom, gitarou a bicími. Reakcia na zostrih albumu bola taká veľká, že sa Dean vrátil do štúdia a znova ho nahral na jedno vydanie s plným orchestrom a spevákmi pozadia. Bol to taký hit, že to zaklopalo ' Ťažký deň „zo svojho prvého miesta v grafoch. Stala sa Deanovou ústrednou piesňou pre jeho televíznu šou budúci rok v roku 1965. Druhá verzia je stále k dispozícii na kompilačných albumoch.
  Terry - Willmar, MN
 • Martin nemal výrazný popový hit, pretože jeho verzia „Volare“ sa v roku 1958 dostala na #128. V roku 1962 podpísal zmluvu s nahrávacou spoločnosťou Reprise, ktorú založil Frank Sinatra. Reprise dokázal za Martinom dať trochu propagačnej sily a dať mu súčasnejší zvuk. Držal si odstup od rokenrolu, ale pre jeho zvuk stále existovalo obecenstvo. „Everybody Loves Somebody“ sa stal prvým víťazom hitparád v programe Reprise; Martin bol spoľahlivým predajcom na etikete v 60. rokoch, pričom väčšina jeho singlov pristála na Hot 100.
 • Podľa Martinovej dcéry Deana (opísaná vo svojej knihe Spomienky sú na to: Dean Martin očami svojej dcéry ), keď to zaklopalo ' Ťažký deň '15. apríla 1964 poslal Dino z vrcholu amerického rebríčka telegram Elvisovi Presleymu s textom' Ak nezvládneš Beatles, urobím to za teba, kamarát. '

  Martin a Presley mali medzi sebou dobrú rivalitu: V roku 1970, keď Martin prišiel na koncert Elvisa v Las Vegas, Presley začal spievať „Everybody Loves Somebody“, aby z neho vzišli. Fungovalo to - Martin sa hystericky zasmial.
 • Pieseň bola nahraná 16. apríla 1964 v United Recording Studios v Los Angeles s produkciou Jimmyho Bowena. Nie je jasné, kto na ňom hral, ​​pretože v zmluve je uvedených asi 20 hudobníkov, ale na túto pieseň bolo potrebných iba niekoľko. Bubeníkom bol pravdepodobne Hal Blaine, ktorý hral na mnoho hitov z tejto éry nahraných v Los Angeles s použitím hudobníkov.
 • Medzi filmy na použitie tejto piesne patrí Posledné dni diskotéky (1998) a Bezohľadný (1995). Televízne relácie, ktoré ho používajú, zahŕňajú:

  Priatelia („Ten vo Vegas: 2. časť“ - 1999)
  Čerstvý princ Bel-Air („Tu prichádza sudca“ - 1992)
  Falcon Crest („Charley“ - 1989)
 • Toto bola ústredná pieseň Martinovej estrády, Show dekana Martina , ktorý bežal na NBC v rokoch 1965 až 1974.


Zaujímavé Články