Baba O'Riley od The Who

 • Prvá časť titulu pochádza od Meher Baba, ktorý bol duchovným guru Pete Townshend. Druhá časť pochádza od Terryho Rileyho, experimentálneho, minimalistického skladateľa, ktorého Townshend obdivoval - mnoho klávesových riffov a zvukových efektov na Kto je ďalší boli výsledkom Rileyho vplyvu. Podľa Kto je ďalší Townshend to napísal ako svoju víziu toho, čo by sa stalo, keby duch Meher Baba bol vložený do počítača a premenený na hudbu. Výsledkom by bola Baba v štýle Terryho Rileyho alebo „Baba O'Riley“.
 • V texte nie je názov, takže pieseň je často označovaná ako „Teenage Wasteland“. Sekcia „Teenage Wasteland“ bola úplne odlišná pieseň, ktorú Townshend spojil s jeho myšlienkou „Baba O'Riley“ vytvoriť pieseň.
 • Pete Townshend strávil niekoľko týždňov vo svojom domácom štúdiu, kde zostavil časť, ktorá znie ako syntetizátor na Lowryho organe. Jeho cieľ: vytvoriť „replikáciu elektronickej hudby budúcnosti“.

  Keď vzal kazetu so svojou nahrávkou inžinierovi Glyn Johnsovi, očakával, že ju Johns zmení, ale Johns to nechal tak, ako trval na tom, že je to perfektné.
 • Aj keď je Townsendova hra na klávesnici legendárna a brilantná, nie je to celkom tak, ako by sa mohlo zdať. Townshend vo svojom domácom štúdiu hral na organe Lowrey TBO-1. Skúsil to spustiť cez syntetizátor/sekvencer ARP, ale nedokázal získať zvuk, ktorý hľadal. Namiesto toho použil na svojom Lowreyovi nastavenie „opakovanie marimby“, aby vytvoril arpeggiovaný, komplexný opakujúci sa vzor.
 • Toto je prvá pieseň Kto je ďalší , najúspešnejší album kariéry The Who. Aj keď je to jedna z najobľúbenejších piesní Who, nikdy nebola vydaná ako singel v Amerike alebo Veľkej Británii. Bola to však perfektná pieseň pre začínajúci formát Album Oriented Rock (AOR), ktorý naberal na sile v rádiu FM. „Baba“, ktorá sa vždy hrala s mierou, sa stala základom klasického rocku a zostáva v mnohých zoznamoch skladieb.
 • Keď The Who vystupujú naživo, spracovaný organ sa hrá zo záznamu, pretože replikácia na nástroji by bola takmer nemožná. Gitara prichádza až v 1:40, čo dáva Petrovi Townshendovi čas na premýšľanie o jeho práci. „Je tu moment, keď tam stojíte, počúvate túto hudbu a pozeráte sa na obecenstvo a len si myslíte:“ To som urobil. Napísal som to, “povedal pre Rolling Stone. „Dúfam, že sa na smrteľnej posteli nehanbím tým, že sa niekoho opýtam:„ Môžete mi podať moju gitaru? A spustíte sprievodnú pásku k filmu „Baba O'Riley“? Chcem to urobiť ešte raz. “
 • Toto bol jeden z prvých prípadov, kedy sa na rytmus rockovej piesne použil klávesový/syntetizátor, a nie ako hlavný nástroj.
 • Pokiaľ ide o frázu „Teenage Wasteland“:

  Lifehouse sa odohráva v dobe, keď je väčšina Anglicka znečistenou pustatinou. Townshend to opísal takto: „Sebestačné rodinné skupinové farmárstvo v odľahlej časti Škótska sa rozhodlo vrátiť na juh, aby preskúmalo zvesti o podvratnom koncertnom podujatí, ktoré sľubuje otriasť a prebudiť apatickú a bojazlivú britskú spoločnosť. Ray je ženatý so Sally a dúfajú, že sa spoja s ich dcérou Mary, ktorá utiekla z domu, aby sa zúčastnila koncertu. Cestujú zjazvenou pustatinou stredného Anglicka v karavane a používajú klimatizáciu, o ktorej dúfajú, že ich ochráni pred znečistením. “

  Pokiaľ ide o „dospievajúci“ kúsok, Townshend povedal: „Existujú pravidelní ľudia, ale sú to neresti z povrchu; je tu niekoľko farmárov, tam prichádza na rad vec „Baba O'Riley“. Ide predovšetkým o mladých ľudí, ktorí sú buď farmárske deti, ktorých rodičia si nemôžu dovoliť kúpiť im zážitkové kostýmy; potom je tu len spodina, ako títo dvaja geezeri, ktorí jazdia po zbitej starej limuzíne Cadillac a hrajú starého, ktorý nahráva na magnetofón ... Hovorím im Track fanúšikov. ' V zásade teda tínedžeri cestujúci naprieč pustatinou navštevujú tento koncert.
 • Slávny husľový part predviedol Dave Arbus zo skupiny East of Eden, ktorý s Jig a Jig vytvoril to, čo mnohí považujú za prvú pieseň keltského rocku.

  Podľa Valiaci sa kameň Časopis 500 najväčších piesní všetkých čias, tento husľový prípravok na konci bol nápadom bubeníka Keitha Moona. Roger Daltrey by hral na harmonike.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Začalo sa to ako súčasť Townshendovho projektu „Lifehouse“, ktorý je filmovým scenárom, ktorý napísal. Hrací skript bol publikovaný v roku 1999 spoločnosťou Pocket Books, Veľká Británia. Townshend vo scenári filmu „Životný dom“ napísal o skladateľovi (Bobbym), ktorý pripravoval koncert: „Experiment, ktorý Bobby realizuje, v ktorom je každý účastník [na koncerte] projektom a inšpiráciou pre jedinečnú hudbu alebo pieseň, ktorá bude funkcia do značnej miery v prvom prípade, ktorý bol napadnutý sieťou. “

  Townshend sa následne rozhodol skutočne pokračovať v tomto, čo sa mu aj podarilo lifehouse-method.com .
 • Townshend nikdy nedokázal nikoho presvedčiť, aby urobil film Lifehouse, a viac -menej to vzdal - ale nikdy sa nevzdal toho, že to nechal vyrobiť. Zrevidoval skript, aby bol relevantnejší pre svet internetu (ktorý dohnal jeho koncept globálnej siete z roku 1971) a aby v ňom boli začlenené myšlienky a postrehy, ktoré mal v nasledujúcich 25 a viac rokoch, a bol vykonaný. na BBC3 5. decembra 1999.
 • Konečná verzia piesne beží 5:01, ale Townshendovo demo inštrumentálneho syntetizátora piesne bolo zdravých 9:48. Toto demo vyšlo v roku 1972 na tribute albume Meher Baba s názvom Som .
 • V rozhovore s Billboard Časopis, ktorý sa uskutočnil vo februári 2010, Townshend diskutoval o tom, ako sa cíti teraz, keď 40 rokov tejto a ďalších piesní Who nadobúda hlbší význam. Vysvetlil, že keď napísal klasické melódie skupiny, „Hudba tam bola o tom, že žijete v prítomnosti a v danej chvíli sa strácate. Teraz sa to zmenilo. Boomers akosi na to pamätajú. Keď sa vrátim a počúvam tie piesne, najmä piesne Who z konca 60. a začiatku 70. rokov, v mojom písaní bola snaha vyladiť skutočnosť, že to, čo som v publiku cítil, bolo - nebudem. povedzme náboženské - ale to, čo ľudia chceli, aby ich hudba obsahovala, určite mala aj duchovnú zložku. Teraz je tu určite vyššia výzva k hudbe, ktorá je takmer náboženská. U2 sú napríklad mimoriadne úspešné pri piesňach o vnútornej túžbe po slobode, myšlienkach.

  Pieseň ako „Baba O'Riley“ s piesňou „Sme všetci zničení“ znamená iba „sme všetci zničení“ - nemala taký význam, aký má teraz. Obávame sa, že v skutočnosti sme premrhali príležitosť. Myslím, že hovorím za svoje publikum, keď to hovorím, dúfam, že to urobím. '
 • Toto je ústredná pieseň pre televíznu šou CSI: NY , ktorý bol spustený v roku 2004, tretí v CSI volebné právo. Každý CSI používa pre originál tematickú pieseň od The Who: CSI: Vyšetrovanie miesta činu je to „Kto si“ CSI: Miami používa výraz „Nenechajte sa znova oklamať“ a pre CSI: Cyber je to „Vidím na míle“.
 • Tento bol použitý v reklamách na Nissan Pathfinder 2000 a tiež sa objavil v reklamách na Cisco. The Who v prvých rokoch stratil veľa peňazí na zlých obchodoch a rozhodol sa zarobiť peniaze, keď im boli ponúknuté veľké peniaze za reklamy.
 • Toto sa rýchlo stalo obľúbeným koncertom skupiny The Who. Živé verzie tejto piesne nájdete v albumoch Deti sú v poriadku (1978), Koncerty pre ľudí z Kambodže (1979), Kto je posledný (1982), The Blues To The Bush (1999) a Kto a špeciálni hostia žijú v Royal Albert Hall video (2000).
 • Black Francis of the Pixies považuje túto pieseň za veľmi zaujímavú. Zlomil to v rozhovore pre Songfacts. 'Nie je to len verš/zbor/verš/zbor,' povedal Francis. „Pieseň na mňa vždy zapôsobila, spôsob, akým sa mení, spôsob, akým sa koniec piesne stáva refrénom tým, že sa eliminuje jeden z akordov. Odstraňuje vedľajší akord a je to hádam outro, ale zdá sa, že Ach, sme tu opäť v refréne , aj keď to nie je znova - je to úplne iné ako čokoľvek, čo predchádzalo. Takže tá pieseň sa mi veľmi páči. Takéto piesne mám tendenciu trochu dekonštruovať a snažiť sa porozumieť tomu, čo počúvam. '
 • V roku 2007 pieseň natočila skupina The Blue Man Group pre televíznu šou Amerika má talent . Odvtedy sa stal neoddeliteľnou súčasťou show Blue Man Group.
  Cliff - Burkesville, KY
 • Aj keď je Townsendova hra na klávesnici legendárna a brilantná, nie je to celkom tak, ako by sa mohlo zdať. Keď bola pieseň nahratá, novo zakúpený Lowryho organ v kapele prišiel s veľmi špeciálnou vlastnosťou: pedál, ktorý po stlačení zopakuje každú notu odohranú trikrát za sebou. (Zdroj: intersticiálna reklama na serveri 97.1FM The Mountain, Denver, Colorado - vďaka, S.D. - Denver, CO)
 • Spike Lee to použil vo svojom filme z roku 1999 Leto Sam , a na začiatku filmu 2002 bola použitá plne orchestrovaná verzia Flákači . K použitiu piesne patria aj ďalšie filmy:

  Ďaleko (2015)
  Lomka 3 (2015)
  Premium Rush (2012)
  Dievča odvedľa (2004)
  Rozteč horúčky (1997)
  Prefontaine (1997)
  Láska v slúžke (1975)

  Bol použitý v týchto televíznych seriáloch:

  Podivné veci („Kapitola prvá: Suzie, kopíruješ?“ - 2019)
  Family Guy („Bažinatá mama“ - 2015)
  Dobrí chlapci („Prázdniny“ - 2010)
  Moje meno je Earl („Skúška“ - 2007)
  One Tree Hill („Obrázky z vás“ - 2007)
  Dom („Kontrola“ - 2005)
  kráľ hory („Tankin“ Do ulíc ” - 2002)
  Miami Vice („Tam, kde autobusy nejdú“ - 1985)
 • Táto pieseň bola použitá pre časť 3 špeciálu VH1 Drogové roky o užívaní drog v 70. rokoch minulého storočia. Ukázalo sa, ako drogy prešli od náboženskej skúsenosti v 60. rokoch k „plytvaniu“ v 70. rokoch.
  Ben - Cincinnati, OH
 • Toto bolo použité na konci upútavky na film Dievča odvedľa . Film zahŕňa niektoré drámy tínedžerského života.
  Cody - New York, NY

Zaujímavé Články