Band On The Run od Paula McCartneyho a Wings

 • McCartney napísal túto pieseň v reakcii na protidrogové zákony, ktoré kriminalizovali jeho a jeho priateľov (vrátane spolkových kapiel na úteku 'Eagles and Byrds). 'Nie sme zločinci,' vysvetlil. „Radšej to urobíme, ako by sme sa mali piť - čo bol tradičný spôsob. Cítili sme, že to bol lepší krok. “
 • Krátko po Kapela na úteku Album bol vydaný, povedal McCartney Melody Maker : 'Základnou myšlienkou kapely na úteku je akýsi útek z väzenia. Na začiatku albumu je ten chlap uviaznutý v štyroch stenách a nakoniec vypadne. Existuje vlákno, ale nie je to koncepčný album. '

  Na otázku, či sa jedná o odkaz na krídla unikajúce z The Beatles, odpovedal: „Tak nejako - áno. Myslím si, že väčšina kapiel na turné je na úteku. '
 • Pieseň začína v metaforickom väzení („uviaznuté v týchto štyroch stenách ...“). Tu príde orchester, kde si McCartney predstavil, ako sa v jednej zo stien vyhodí diera a ako utečie.
 • Paul McCartney skombinoval kúsky rôznych piesní, aby z toho vznikla táto. Beatles na tom veľa urobili Sgt. Korenie a Abbey Road albumov, pretože poskytoval spôsob, ako používať nedokončené piesne. ' Deň v živote 'je dobrým príkladom dvoch piesní skupiny Beatles spojených do jednej.
 • Počas dlhého stretnutia s vedúcimi predstaviteľmi The Beatles 'Apple Records sa George Harrison sťažoval:' Ak sa niekedy dostanem z tohto domu. ' McCartney si spomenul na linku a použil ju o niekoľko rokov neskôr v tejto piesni.
 • McCartney nahral album v nigérijskom Lagose spolu so svojou manželkou Lindou a gitaristom Dennym Laineom. Ostatné Wings sa rozhodli výlet nevydať, čo sa mu nakoniec podarilo: McCartney považuje album za svoje najlepšie dielo po Beatles. Povedal Slovo v roku 2005: „Veľa som brnkal na bicie a gitaru, hlavne preto, že bubeník sa rozhodol večer opustiť skupinu a jeden z gitaristov sa rozhodol neprísť! Takže tento sólový prvok sme dostali do inak „produkovaného“ albumu.
 • Táto pieseň bola vo filme použitá na pekný efekt Vražedné polia , kde to mladá žena s tranzistorovým rádiom počúva v dôsledku brutálneho amerického bombardovania kambodžskej dediny, keď sú podozriví povstalci obkľúčení a zastrelení. Pieseň bola ukážkou kontrastu medzi druhmi drogovej, frivolnej popkultúry Západu 70. rokov a drsnou realitou tretieho sveta súčasne.
  Louis - Camden, New Jersey
 • História ukazuje, že táto pieseň je predzvesťou žánru „Yacht Rock“, ktorý pozostáva zo zložitých klasických soft rockových žánrov, ktoré je potrebné opakovane počúvať. Vedúca krycia skupina Yacht Rock, Yacht Rock Review, pieseň zaradila do svojho setu. Ich spevák Nicholas Niespodziani hovorí, že je to najklamnejšie náročná pieseň v rubrike Yacht Rock. „Má to len veľa zastávok a štartov a rôznych zvratov, a potom sú vokály na konci naozaj vysoké,“ povedal nám. 'Takže je to dosť vysoká náročnosť, povedal by som.'
 • Paul McCartney vysvetlil význam piesne Pošta v nedeľu 's Udalosť časopis: „Napísal som to ako príbeh, aby som zhrnul prechod zo zajatia do slobody. Keď sa tempo zmení na (spieva), „Dážď explodoval s mohutným nárazom“, robím to na svojom koncerte a vždy to vyzerá ako oslobodzujúci moment.


Zaujímavé Články