Bette Davis Eyes od Kim Carnes

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto bolo pôvodne zaznamenané v jazzovom štýle z 20. rokov od Jackieho DeShannona na jej albume z roku 1975, Nové usporiadanie . DeShannon napísal pieseň so skladateľkou Donnou Weissovou. Podľa DeShannon dostala nápad na pieseň po zhliadnutí filmu Bette Davis z roku 1942 Teraz Voyager . Bola to Donna Weiss, ktorá odovzdala demo Carnesovi, ktorý spolu so svojou kapelou a producentom Valom Garayom ​​vymyslel hitovú úpravu piesne.


 • Toto bol obrovský hit v USA, kde bolo deväť týždňov číslo 1. Nebol to však najväčší hit roka. „Fyzická“ od Olivie Newton-John bola číslo 1 počas desiatich týždňov.


 • Producent tejto piesne mal asistenta, aby vyšiel von a kúpil najlacnejšiu (a najlacnejšie znejúcu) súpravu bicích pre túto konkrétnu pieseň. V kombinácii so zvukom skorého syntetizátora s názvom Sequential Circuits Prophet-5 našli zvuk, ktorý hľadali, a skladba bola hitom. Carnes pripisuje zásluhy jej klávesáka Billa Cuoma, ktorý významne prispel k zmenám akordov a aranžmánu. >> Kredit na návrh :
  WC - Los Angeles, CA


 • Carnes mal pred týmto a po ňom niekoľko ďalších hitov, ale žiadny sa ani len nepriblížil k tomuto veľkému. Pred nahrávaním ako sólová umelkyňa bola členkou The New Christy Minstrels.
 • Bette Davis bola herečka známa tým, že hrala silné, nezávislé ženy. Medzi jej filmy patrí Čo sa kedy stalo Baby Jane? a Všetko o Eve . Bola známa svojím novoanglickým prízvukom a očami.


 • V roku 1981 získal Grammy za nahrávku roka a v Amerike bol tretím najpredávanejším singlom 80. rokov po skladbe Olivie Newton-John Physical a duete Diany Ross a Lionela Richieho s názvom Endless Love.
 • Keď sa táto pieseň stala hitom, Bette Davis napísala listy Kim Carnes a skladateľom, aby povedala, že je fanúšikom piesne, a poďakovala im za to, že sa stala „súčasťou modernej histórie“. Jedným z dôvodov, prečo sa legendárnej herečke pieseň páčila, je to, že jej vnučka si myslela, že jej stará mama je 'cool', keď o nej napísala hit.
 • Carnes chrapľavé vokály viedli mnohých poslucháčov k presvedčeniu, že spevákom je Rod Stewart.
 • Video režíroval Russell Mulcahy, ktorý sa stal mnohými obľúbenými na MTV. Jeho videá boli veľmi umelecké a plné nečakaných scén. Dav v kostýmoch udierajúci po podlahe a medzi sebou v čase bubnovania bol typický Mulcahyho nádych. Video bolo obrovské na MTV a dalo skladbe veľkú podporu.
 • Povedal Jackie DeShannon Nestrihané časopis: „V tom čase sme si s Donnou Weissovou dosť veľa písali a obe sme mali radi čiernobiele filmy. Donna napísala veľa strán a ja som sa bavil s melódiou a dali sme dokopy 'Bette Davis Eyes'.

  Urobili sme demo s oveľa viac rock-and-rollovým nádychom. To som si myslel, že ideme urobiť, ale producent mal iný koncept. Dopadlo to OK. Nepáči sa mi to, ale nebol to môj koncept. Vyšlo to už dlho a Donna to dala Kim Carnes s niečím iným na páske. Kim sa to páčilo a to je všetko. Jej verzia bola oveľa bližšie k demo verzii.“

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: