Frankie Valli Nemôžem z teba spustiť oči

 • Napísal ho autorský tím skladateľov Boba Creweho a Boba Gaudia zo skupiny Four Seasons a bol to najväčší sólový hit Frankieho Valliho (ak nepočítame dielo Four Seasons), kým v roku 1975 nezískal titul „Moje oči ťa zbožňujú“.

  Spomenuli sme práve Boba Gaudia? Nemôžeme to urobiť bez toho, aby sme poukázali na to, že bol bývalým členom kapely The Royal Teens zo slávy 'Short Shorts'. Viete, kto ešte bol v tej kapele? Al Kooper, ktorý pokračoval vo filme Blood Sweat & Tears. Pre prípad, že by mosadzná sekcia v časti „Nemôžem z teba odtrhnúť oči“ nebola dostatočne náznakom toho, že títo dvaja boli kolegovia.
 • Táto pieseň dýcha úspechom a takmer každý, kto sa na nej podieľal, pokračoval v úspešnej kariére. Pieseň je takmer inštitúciou - je uchádzačom o jednu z najlepších najpopulárnejších skladieb všetkých čias. Medzi cover verzie patria umelci Andy Williams, Engelbert Humperdinck, Diana Ross & the Supremes, The Temptations, Julio Iglesias, Gloria Gaynor, Maureen McGovern, Manic Street Preachers a Lauryn Hill (ktorá získala nomináciu na Grammy - najlepší ženský popový spevácky výkon - za ňu) verzia).

  V našom rozhovore s Frankie Vallim povedal: „Je veľmi, veľmi ťažké pieseň urobiť zle. Keď je pieseň na začiatku taká silná, je to ten druh piesne, ktorý hľadáte. Myslím tým, že keby som urobil album piesní, ktoré by som si želal, aby som nahral, ​​určite by som hľadal tie veľké. Nehľadal by som temné, hľadal by som také, s ktorými majú ľudia úspech. '
 • V našom rozhovore s Bobom Gaudiom vysvetlil, že to bola jedna z najnáročnejších piesní, ktoré kedy napísal, a že ju mohol vytiahnuť iba Frankie Valli. Pieseň skvele využíva Valliho výnimočný vokálny rozsah, ktorý pokrýva široký záber hudobnej základne.

  Gaudio si myslí, že pieseň obsahuje rovnaké časti rocku, popu a stredu cesty. Pri pokuse o pokrytie všetkých týchto formátov by vás to bežne dostalo, ale v tejto piesni sa všetci spojili, aby priniesli melódiu s ďalekosiahlym pôsobením.
 • Bob Crewe vymyslel názov tejto piesne, čím sa proces spustil. Odtiaľ spolu s Gaudiom vytvorili príbeh o mužovi, ktorý je bujne zamilovaný. „Je to akýsi súbor ľudí a okolností,“ povedal nám Gaudio. 'Niektoré ženy, ale nie jedna konkrétna, a určité situácie, v ktorých sa stretli ľudia, ktorých som poznal.'
 • Andy Williams zaznamenal hitovú verziu vo Veľkej Británii, ktorá vyvrcholila na 5. mieste v roku 1968. V roku 2002 pieseň prerobil ako duet s muzikálovou herečkou Denise Van Outen 2002, tentoraz dosiahol číslo 23. V tom čase mal 74 rokov a Van Outen 28. Podľa našich záznamov ich vekový rozdiel 45 rokov 1 mesiac a 11 dní z nich robí najrozporuplnejšie starnúcu dvojicu, ktorá sa umiestnila na rebríčku vo Veľkej Británii.

  Ďalšie britské hitové verzie zaznamenali skupiny Boystown Gang (č. 4 v roku 1982) a The Pet Shop Boys v kombinácii s piesňou „Where The Streets Have No Name“ (č. 4 v roku 1991).
 • V kruhoch skladateľov je prípad „Nemôžem z teba spustiť oči“ prípadová štúdia o tom, ako vybudovať intenzitu. Dostať sa z nežných veršov k výbušnému zboru si vyžadovalo kreatívny prechod, aby sa zabránilo vraku vlaku, a Bob Gaudio našiel riešenie v rohoch, ktoré preklenujú priepasť bez straty hybnosti.

  Je pozoruhodné, že interpretácia Lauryn Hill pri prechode nepoužíva rohy - dostane sa tam mixom organových a vokálnych bodnutí. Gaudio bol ohromený. „Milujem záznam, je to jedna z mojich obľúbených verzií,“ povedal.
 • Táto pieseň sa môže držať filmových soundtrackov - to je všetko Coneheads (1993), Konšpiračná teória (1997), Drop Dead Gorgeous (1999), Denník Bridget Jonesovej (2001) a Syn masky (2005). Nehovoriac o rokoch 1978 Lovec jeleňov , kde postavy trilkujú spolu s ňou, keď sa hrá na jukeboxe. Malo to aj príliš veľa televíznych a iných mediálnych vystúpení na to, aby sa to dalo spočítať - zdá sa, že je to obľúbený tip na karaoke scény vo filme a televízii. Skúste sa zamyslieť aj nad skutočnými karaoke spevákmi. A ak ste fanúšikom pôvodnej série HBO Sopranovci , Valliho poznáte aj ako mafiána Rustyho Milla zo sezón 5 a 6.
 • Toto bolo uvedené vo filme z roku 1978 Lovec jeleňov v scéne, kde pieseň hrá v jukeboxe, keď skupina chlapcov strieľa pred odletom do vojny vo Vietname. Postavy Roberta De Nira a Christophera Walkena v scéne búrlivo spievajú, pričom sa pieseň nabije, keď pieseň dosiahne vrchol „Milujem ťa, dieťa“.

  Táto scéna si získala pozornosť spisovateľa piesne Boba Gaudia, ktorý videl, aká silná môže byť pieseň, ak je umiestnená v správnom vizuálnom kontexte. To mu dalo nápad na scénickú produkciu Jersey Boys , ktorý bol neskôr sfilmovaný. 'To bolo vtedy iskrou, tak dávno, čo ma prinútilo myslieť si, že sa niečo môže stať vizuálne,' povedal nám Gaudio. 'A prvá vec, ktorá mi prišla na myseľ, bola show na Broadwayi.'
 • V Amerike nájdete grafy k tejto piesni:

  The Lettermen (#7, 1968 - v zmesi s 'Goin' Out Of My Head ')
  Nancy Wilson (#52, 1969)
  Gerri Granger (#108, 1975)
  Pet Shop Boys (#72, 1991 - v mashupe s textom „Where The Streets Have No Name“)
  Lauryn Hill (#35, 1998)
 • Jednou z častých záložných speváčok Valli bola Linda November, ktorá sa vydala za Artie Schroeck, ktorá túto pieseň aranžovala. November je tiež hlasom spievajúcej mačky v reklamách na krmivo pre mačky Meow Mix.
 • Americký elektronický producent Surf Mesa mal v roku 2020 celosvetový hit s skladbou tropických piesní „Ily (I Love You Baby)“, ktorá upravuje text piesne „Can't Take My Eyes Off You“.


Zaujímavé Články