Clint Eastwood od Gorillaza

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je pomenovaná po slávnom západnom filmovom hercovi. Námet z Eastwoodovho filmu Dobrý zlý a škaredý je počuť pravidelne v celej skladbe. Eastwood je známy predovšetkým tým, že v talianskych westernoch Sergia Leoneho koncom 60. rokov stvárnil západnú postavu bez mena. Vo filmoch hral Dirty Harry Callahan Náhly náraz a Mŕtvy bazén a bol starostom Carmelu v Kalifornii v 80. rokoch. Eastwood je tiež veľkým fanúšikom a zástancom jazzu a je trochu uznávaným jazzovým klaviristom.


 • Pieseň sa nazýva Clint Eastwood kvôli zvláštnemu nástroju podobnému harmonike, ktorý sa používa v pozadí a nazýva sa melodika. Je to klávesový nástroj, na ktorý sa hrá tak, že fúknete cez trubicu a stlačíte jej klávesy. Damon Albarn z Gorillaz to hrá po celej trati a myslel si, že to znie podobne ako skóre filmu Clint Eastwood. Hrsť dolárov .

  Clint Eastwood je tiež meno jamajského reggae umelca, o ktorom skupina počula, keď nahrávali album na Jamajke. Albarn počas Reddit AMA vysvetlil: „Nahrávali sme na Jamajke a počúvali sme veľa hudby dancehall a predstavovali sme si, že by sme mohli mať skvelú prezývku Clint Eastwood. Tiež som veľkým fanúšikom herca a Sergia Leoneho a Ennia Morriconeho. “
 • Remix tejto piesne „Laika Come Home“ sa nazýva „Hrsť arašidov“.
  Gina - Reston, VA, pre vyššie 2


 • Základná rytmická stopa vychádzala z predvoľby na Omnichorde, čo je malý nástroj s klávesnicou a posuvníkom hraným na lone. Kapela s názvom The High Fidelity použila na svojej skladbe rovnakú predvoľbu „Prasa môže lietať“ v roku 2001.

  Albarn pripomenul Sup v rozhovore pre rok 2020: „Prišlo to po zapnutí Suzuki Omnichord a prvou predvoľbou bol úder. To sa môže stať iba raz: [vezmete si] elektronický nástroj a prvé, čo použijete, sa stane obrovským hitom.

  V dôsledku toho som v priebehu 20 rokov kúpil veľa elektronických nástrojov v nádeji, že sa to nakoniec stane znova. Chcem povedať, možno sme práve dosiahli vrchol skoro! '
 • Videoklip predstavil väčšinu sveta štyrom členom animovanej kapely Gorillaz (2-D, Murdoc, Noodle, Russel). Skutočným strojcom hudby je frontman skupiny Blur Damon Albarn. Postavy vytvoril komiksový ilustrátor Jamie Hewlett.
 • Albarn spieval refrén. Del Tha Funkee Homosapien rapoval vo veršoch.
 • Veta „Dostal som slnečné svetlo do tašky“ je pravdepodobne odkazom na marihuanu alebo aspoň na nejaký kontraband. Linka pochádza z filmu Dobrý zlý a škaredý keď Eastwood označuje sedlový vak plný zlata za slnečný svit vo vreci.
 • Sedem miliónov globálnych tržieb z predaja Gorillaz Vďaka albumu sa skupina zapísala do Guinnessovej knihy rekordov ako najúspešnejšia virtuálna skupina na svete.
 • To skupine prinieslo tri nominácie na MTV Video Music Award, takže Gorillaz vytvoril animovaný akceptačný príhovor, aby pokračoval v téme členov karikatúry kapely. Žiaľ, minuli desaťtisíce dolárov na reč, ktorú nikdy nepoužili, pretože prehrali vo všetkých troch kategóriách.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: