Tanec na vlastnú päsť od Robyna

 • Táto elektro popová balada je prvým oficiálnym singlom z piateho štúdiového albumu švédskej speváčky a skladateľky Robyn, Body Talk Pt. 1 . Robyn je spoluautorom piesne s Patrikom Bergerom, ktorý skladbu aj produkoval.


 • V tomto príbehu o bolesti srdca sleduje Robyn muža, ktorého miluje, ako tancuje s inou ženou, zatiaľ čo on nevie o jej prítomnosti na tanečnom parkete. Švédska speváčka na svojom webe uviedla, že pieseň bola inšpirovaná „smutnými, homosexuálnymi diskotékovými hymnami, akými sú napríklad Ultravox’s Dancing With Tears In My Eyes, Sylvester a Donna Summer“.
 • Robyn jej vysvetlila význam piesne Popová spravodlivosť : „Myslím si, že„ Tanec na vlastnú päsť “je úplne o tom, že som len v kluboch, chodím von a veľa tancujem a vidím ľudí a premýšľam:„ Čo tu robia? “ Všetci títo ľudia s nádejami a snami o veľkých nociach vonku: „Pozri sa, som oblečený a tancujem“. Existuje toľko nádejí, ktoré ľudia majú, keď idú von. Momentálne ma fascinuje klubová kultúra. Môj priateľ býval vrátnikom, takže budem počuť príbehy o tom, ako sa ľudia správajú, keď sú neistí, alebo ako sa správajú, keď sú opití. Kluby sú pre ľudí ako nový kostol - tam sa budete cítiť ako súčasť niečoho väčšieho, ako ste vy. “


 • Povedala Robyn Billboard časopis to Body Talk Pt. 1 je predovšetkým „záznamom o tanečnom parkete“. Dodala: „Je to skutočne dôležité miesto pre moju generáciu. Je to nový kostol. Tam ľudia chodia zažiť niečo väčšie ako oni. “
 • Hudobní kritici britských novín Strážca hlasovali za svoju najlepšiu skladbu roku 2010.
 • Predstavilo sa to v nezabudnuteľnej scéne počas tretej epizódy („All Adventurous Women Do“) zo série HBO Dievčatá keď Hannah a Marnie tancujú svoje frustrácie po trýznivej noci, počas ktorej Hannah zistí, že jej vysokoškolský priateľ Elijah je gay. Lena Dunham, autorka hitovej série, napísala scénu s ohľadom na túto pieseň.

  Zahrnuté sú aj ďalšie televízne relácie, v ktorých je uvedený Ohováračka , Oranžová je nová čierna a RuPaul's Drag Race plus filmy Tínedžerský duch a Dlhá strela .


 • Britský spevák Calum Scott pieseň uviedol v rámci svojho konkurzu na Británia má talent v roku 2015. Vo finále skončil šiesty z dvanástich súťažiacich so ziskom 8,2% hlasov. Scott neskôr pieseň nezávisle vydal v marci 2016 a stala sa hitom pre speváka, ktorý mu priniesol nahrávaciu zmluvu s Capitol Records. 'Osobne som vždy prepadol čistým chlapom, takže texty mi hovoria o živote,' povedal gay spevák.

  Verzia Caluma Scotta vyvrcholila na 2. mieste v Británii a na 93. mieste v USA.


Zaujímavé Články