Lovesong od The Cure

 • Vedúci spevák skupiny Cure Robert Smith to napísal ako svadobný darček pre svoju snúbenicu Mary Poole krátko pred svadbou v roku 1988. Smith zostal vytrvalý vo svojej oddanosti Mary, s ktorou sa stretol v škole, keď mal 14. Pripisuje jej záchranu života tým, že ho vytiahol z priepasti, keď prešiel niekoľkými sebazničujúcimi obdobiami.
 • Texty boli inšpirované neustálym turné, ktoré si Smith s The Cure musel prejsť. Chcel, aby jeho manželka vedela, že bez ohľadu na to, ako veľa musí cestovať a vystupovať, vždy ju bude milovať.
  Sid - Bryson City, NC
 • Obsahuje skrytú lyriku z inej piesne. Robert Smith napoly spieva/hovorí „Fly me to the moon“ po druhom refréne, pred stredným gitarovým sólom. The Cure často predvádzali svoju pieseň „Why Can't I Be You? “a Smith počas dlhých prestávok spieval texty z iných piesní vrátane klasického„ Fly Me To The Moon “.
  Richard - Alva, dobre
 • V USA to bol zďaleka najväčší hit pre The Cure. Vo Veľkej Británii sa lepšie darilo piatku, som zamilovaný, keď sa dostalo na 6. miesto.
 • Hudobníci často rozvíjajú neverbálnu komunikáciu, keď sa dostanú do drážky, ale počas nahrávania Rozpad album, nemali na výber: Robert Smith odmietol počas zasadnutí hovoriť. Je to nápad, ktorý musel navodiť určitú atmosféru, ktorú neskôr zvaľoval na kyselinu, ktorú prijímal. Stále komunikoval, len písanými poznámkami namiesto rozprávania.
 • 311 urobil populárny cover, ktorý bol uvedený na soundtracku k filmu Adam Sandler/Drew Barrymore 50 prvých dátumov (hrá sa na záverečných titulkoch). 311 sa zapojilo do soundtracku potom, čo sa Sandler zúčastnil jednej z ich šou a stretol sa s kapelou. Chcel, aby soundtrack k filmu obsahoval mnoho piesní z 80. rokov, s ktorými vyrastal, prerobené v tropickom štýle, pretože film sa odohráva na Havaji. Vo filme bola použitá aj pieseň 311 „Amber“ a Nick Hexum pomohol vytvoriť ďalších päť piesní na soundtracku.
  Jules - W. Bloomfield, MI
 • Verzia 311 sa v roku 2004 stala #59 USA. V našom rozhovore s hlavným spevákom kapely Nickom Hexumom vysvetlil, že Adam Sandler navrhol, aby pieseň zastrešili 50 prvých dátumov . Pred založením skupiny 311 boli Hexum a Tim Mahoney v cover kapele a zahrali veľa piesní Cure. Keď hovoril o zaradení skladby 311 do piesne, Hexum povedal: „Skutočne sme to otočili na druhú stranu, aby sme mali snové reggae a pocit polčasu. Je to vlastne úplne rovnaké tempo - počet úderov za minútu -, ale cíti sa veľmi odlišne od pôvodného, ​​s reggae. “
 • Tori Amos o tom hovorila a spievala to na svojich koncertoch.
  Marissa -Elena - Montebello, Kalifornia
 • A Perfect Circle to zachytilo vo svojej piesni „Diary of a Madman“ - alebo, ako sa jej tiež hovorí, „Diary of a Lovesong“.
  Aimee - Auckland, Nový Zéland
 • Adele to zaznamenala na svojom albume 2011 dvadsaťjeden . Vysvetlila to Slnko prečo to uviedla: „Môj prvý koncert bol The Cure vo Finsbury Parku, na ktorý ma zobrala moja mama, pretože je ich najväčšou fanúšičkou.“

  Adele mala pri nahrávaní piesne nejaké hlasové problémy. 'Môj hlas bol preč, z čoho som bol trochu paranoidný, ale v skutočnosti to piesni naozaj vyhovuje,' povedala.


Zaujímavé Články