Deja Vu od J. Coleho

 • Na tomto introspektívnom výstrihu Cole zaznamenáva myšlienky, ktoré mu prebehli hlavou, keď prvýkrát uvidel v klube konkrétne dievča. Snaží sa nabrať odvahu a priblížiť sa k žene skôr, ako skončí noc.

  Posledný hovor v bare, dámy, dajte si drink, negri, dajte si loptičky
  Nehovorím, že zajtra tú sučku uvidíš
  Prestaňte držať stenu a čakať na správnu pieseň
  Lepšie holla, pretože vieš, že zhasnú svetlá


  Cole si možno spomína na čas, keď prvýkrát videl v klube svoju súčasnú manželku Melissu Heholt. Ona a rapper sa stretli počas štúdia na St. John's University a nie je známe, kedy sa vzali. Je svadobná plánovačka s M.S. v detskom vzdelávaní.
 • Produkcia Vinylz a Boi-1da znie podobne ako floridské beatsmith Foreign Teck pre inštrumentáciu pre baladu Brysona Tillera „Výmena“. Po vydaní súboru 4 Only Your Eyez V súvislosti s albumom sa polemizovalo o tom, kto skutočne urobil „Exchange“ prvým. Vinylz obvinil Foreign Teck zo zvýšenia ich rytmu, pričom vysvetlil, že Coleova skladba bola nahraná pred Tillerom a že potom, čo poslal floridskému producentovi video, ako robí inštrumentáciu k skladbe „Deja Vu“, zverejnil Teck na Instagrame nedlho po prestávke s rovnaké bubny.

  Vinylz tiež tvrdil, že Foreign Teck reverzným inžinierstvom upravil jeho rytmus, dal ho Tillerovi a potom sa ho pokúsil zakryť tým, že údajne ponúkol vydávanie vydavateľstiev Boi-1da a Vinylz na Tillerovu melódiu.

  V reakcii na to Teck obvinil Boi-1du a Vinylza z malichernosti. „Mám viac peňazí ako ja, mám viac umiestnení ako ja a stále pre mňa chodím každý deň. definícia drobného lol, “tweetoval.

  Manažér J. Coleho, Ibrahim 'Ib' Hamad, sa k polemike o rytme vyjadril počas rozhovoru pre časopis Billboard. Vysvetlil, že pieseň bola pôvodne vytvorená pre Colea Cesta 2104 Forest Hills albumu, ale nakoniec ho uložili a použili 4 Only Your Eyez .

  „Nepovedal by som, že došlo k nejakému zaváhaniu, pretože som mal pocit, že sú to len dve úplne odlišné piesne,“ povedal Hamad o tomto rytme. „Už sme urobili pieseň„ Déjà Vu “, akoby bola táto pieseň vytvorená doslova pre jeho posledný album, a my sme len vedeli, že by to lepšie zodpovedalo príbehu, ktorý chcel na albume povedať.“

  „Pieseň už Cole vytvoril, takže keď vyšiel Brysonov album a počuli sme ho, mal som pocit, že:„ Do čerta, použil rovnakú ukážku; “ pokračoval. „Ale Coleovi na tom nezáleží. Nesúťaží s Brysonom. To, čo Brysonova pieseň urobila, bolo neuveriteľné a pre Colea to bolo podobné: „Je to časť príbehu, ktorý chcem rozprávať, a preto použijem [rytmus].“ V čase, keď sa stalo s Vinylzom a Boi1dom a [ForeignTeck], ktorí porazili, sme skutočne nepoznali príbeh. To nás nezaujímalo. '
 • Titulárna fráza „Deja vu“ (z francúzskeho „už videného“) sa v texte nenachádza. Použitím tohto výrazu je však pravdepodobne popísaný známy nervový pocit, ktorý Cole cítil, keď sa priblížil k dievčaťu a požiadal ju o číslo. Ďalšími interpretmi, ktorí nahrali piesne o pocite, že ste už predtým zažili určitú situáciu alebo udalosť, sú John Fogerty, Beyonce, Crosby, Stills, Nash & Young, Dionne Warwick, Eminem, Post Malone a Twenty88.
 • Rovnako ako v „Exchange“, ukážky piesní v K.P. & Envyi z roku 1998 - singel „Swing My Way“.
 • Keď to debutovalo na 7. mieste v rebríčku Hot 100, stalo sa to Coleovým vôbec prvým hitom Top 10 v rebríčku.

Zaujímavé Články