Dream On od Aerosmith

 • Toto bol prvý vydaný singel Aerosmith. Ich manažér ich nechal zdieľať dom a sústrediť sa na písanie piesní pre svoj prvý album. Steven Tyler na piesni pracoval a zapínal asi šesť rokov, písal ju po kúskoch. Dokázal to dokončiť s pomocou zvyšku kapely.

  Prelom nastal, keď Tyler kúpil klávesnicu RMI za peniaze, ktoré našiel v kufri mimo miesta, kde bola skupina ubytovaná. „Incident s kufrom“ sa stal súčasťou tradície spoločnosti Aerosmith, pretože Tyler nepovedal svojim spoluhráčom, že vzal peniaze, a keď ich prišli hľadať gangstri, pokračoval v hre na hlúpych.
 • Tylerov otec bol klasicky vyučený hudobník a keď mal Steven 3 roky, ležal pod klavírom a počúval hru svojho otca. Vo svojej knihe, Trápi vás hluk v mojej hlave? , Tyler píše: 'Tam som získal túordnú' Dream On '.'
 • Pokiaľ ide o význam tejto piesne, Tyler vysvetlil: „Ide o hlad po niekom: Snívaj, kým sa ti sny nesplnia.“ Dodal: „Táto pieseň zhŕňa situácie, s ktorými sa vyrovnávate, keď ste v novej kapele. Väčšina kritikov vyhodnotila náš prvý album a povedala, že sme strhli Stones. To je dobrý barometer môjho hnevu na tlačovke, ktorý stále mám. „Dream On“ prišlo ku mne, keď som mal asi 17 alebo 18 rokov na klavír a nevedel som nič o písaní piesne. Bol to práve tento malý sonet, ktorý som jedného dňa začal hrať. Nikdy som si nemyslel, že to skončí skutočnou piesňou. '
 • To bola pieseň, ktorá zachránila Aerosmith pred pádom od ich vydavateľstva. Aerosmith bol prvým albumom skupiny a predával sa zle, hlavne preto, že ich nahrávacia spoločnosť to nepropagovala - nahrávky Columbia boli v tom čase zamerané na prvý album Bruce Springsteena (vydaný len o týždeň skôr). Aerosmithu hrozilo vypadnutie, ale ich vedenie presvedčilo Columbiu, aby vydala 'Dream On' ako singel, a to sa ukázalo ako sľubné, v USA sa dostalo na #59. Táto jediná verzia bola odlišnou, rozhlasovo príjemnejšou úpravou ako albumová verzia piesne, a dobre sa jej darilo v oblasti Bostonu, najmä na elektrárenskej stanici AM WRKO. Columbia si ponechala kapelu a stali sa jedným z ich najväčších počinov.
 • Gitarista skupiny Aerosmith Joe Perry nemal túto pieseň rád. Vysvetlil to Klasický rock časopis v roku 2002: „V tých časoch ste sa preslávili živým hraním. A pre mňa je rock 'n' roll všetko o energii a predvádzaní šou. To boli veci, ktoré ma priťahovali k rock 'n' rollu, ale 'Dream On' bola balada. Hudobnosť som veľmi ocenil až neskôr, ale vedel som, že je to skvelá pieseň, a tak sme ju zaradili do svojho setu. Vedeli sme tiež, že ak hráte priamy rokenrol, v rádiu vás nehrali, a ak ste chceli štyridsať najlepších hitov, balada bola tou správnou cestou. Neviem, či sme to naozaj hrali naživo, v tých časoch, ak ste mali iba pol hodinu na to, aby ste sa preslávili, nehrali ste pomalé piesne. Takže až potom, čo sa z toho stal singel, sme to skutočne začali hrať. '
 • Tyler v tejto piesni hral na klavír. Poskytovalo to medzihru na koncertoch, kde mohol namiesto behania po pódiu sedieť za klavírom.
 • Táto pieseň nebola bezprostredným hitom, ale dostala sa do hitparády o tri roky neskôr po tom, čo ju skupina zasiahla vo veľkom. V decembri 1975, potom čo sa ich singel „You See Me Crying“ nedostal do rebríčka, presvedčil Aerosmithov manažér David Krebs Columbia Records, aby znova vydali „Dream On“, a bolo to na 6. mieste. Album bol znova vydaný v rokoch 1987 a 1993, po vydaní ich albumov Trvalá dovolenka a Uchopte sa vystavil ich novému publiku, ktoré nepočulo ich ranú tvorbu.
 • V rozhovore Brucea Pollocka so Stevenom Tylerom hovoril o prinesení piesne do kapely a o tom, čo sa stalo, keď sa stala viac ako len klavírnou skladbou. Tyler povedal: „Nikdy za milión rokov som si nemyslel, že by som to zobral na gitaru. Keď som to transponoval na gitaru, Joe hral na pravých prstoch a Brad na gitare hral v ľavej ruke. Keď som tam sedel a riešil to na gitare a klavíri, dostal som malú melodramatiku. Pieseň bola taká dobrá, že mi vohnala slzy do očí. '
 • Tylerova bývalá manželka, herečka Cyrinda Foxe, napísala v roku 1996 knihu s názvom Snívaj ďalej kde zhodila Tylera za platenie malého výživného na deti a ďalšie prečiny. Tyler nebol s Foxe spokojný, keď kniha vyšla, ale stali sa opäť priateľmi, keď sa Cyrinda dozvedela, že má rakovinu mozgu. Tyler platila účty za lekársku starostlivosť až do svojej smrti v roku 2002.
 • Eminem to použil ako základ pre svoju pieseň „Sing For The Moment“ z roku 2002. Tylerov vokál bol samplovaný a Perry hral na Eminemovej skladbe na gitaru.
 • Na nahranie tejto piesne použila skupina Mellotron, čo bola kombinovaná klávesnica/vzorkovacia jednotka. Steven Tyler v knihe spomína Choďte touto cestou : 'Strunovú sekciu som položil na' Dream On 'sediacu pri tomto Mellotroni, zatiaľ čo môj priateľ stále vykladal rady kryštálového THC, ktoré som smrkol, keď som hral.'
 • Ronnie James Dio to naspieval na albume Aerosmith Tribute: Not The Same Old Song & Dance (vydané 7. septembra 1999). Yngwie Johann Malmsteen hral na gitaru - je to to, čo by ste očakávali, milión nôt za minútu.
  Dino - Bandung, Indonézia
 • Buick použil túto pieseň v televíznych reklamách v roku 2005 na reklamu svojho modelu Lacrosse.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Michael Angelo Batio urobil inštrumentálnu coververziu tejto piesne na svojom sólovom albume z roku 2005, Ruky bez tieňov .
  Joe - Raleigh, NC
 • Kryt pri Radosť obsadenie vyvrcholilo na 26. mieste v rebríčku Hot 100 v roku 2010. V ich verzii je herec/spevák Neil Patrick Harris, ktorý stvárnil postavu Bryana Ryana v seriáli Snívaj ďalej epizóda šou.
 • Steven Tyler hovorí, že to bola jediná pieseň na prvom albume skupiny, kde použil svoj „skutočný“ hlas. Neistý bol tým, ako jeho hlas znie na páske, takže pre ostatné piesne sa pokúsil spievať o niečo nižšie a znieť skôr ako čierni umelci ako James Brown.
 • To sa premieta do záverečných titulkov filmu z roku 2004 Zázrak o mužstve olympijských hokejov v USA z roku 1980. V kreditoch vysvetľuje, čo sa stalo každému členovi tímu od zisku zlatej medaily.
 • Aerosmith túto pieseň prvýkrát uviedol v hostinci Shaboo vo Willimantic v Connecticute v novembri 1971. Za šou im bolo zaplatených 175 dolárov a fľaša ginu, a ako Steven Tyler spomína, on a Joe Perry v tú noc zostali v hostinci. Po šou vyzdvihli pár dievčat a všetky spali v jednej posteli, čo malo za následok, že Steven a Joe mali škaredý prípad krabov.
 • V roku 2015 to bolo uvedené v reklame pre Adobe Photoshop oslavujúcej 25. výročie softvéru na úpravu obrázkov. Obrázky z filmov Avatar , Hobit: Bitka piatich armád , Preč dievča a Ako vycvičiť draka 2 boli začlenené na miesto.
 • Táto pieseň sa objavila v reklame na Skittles z roku 2016, ktorá sa prvýkrát vysielala počas Super Bowlu. Na mieste je inštrumentálna časť tejto piesne a Steven Tyler hovorí: „Poďme na to. Mám myseľ na skrútenie a doliny na pokrútenie. ' Jeho „portrét Kuželky“ - koláž cukríkov, ktorá vyzerá ako jeho tvár - je odhalený a je odrazený. 'To je E k Z twiddley-nechutné.'

  „Ešte si ma nepočul spievať,“ odpovedalo umelecké dielo a potom zaspievalo časť zboru. Tyler ju trénuje, aby spievala vyššie, a potom sa konečne roztriešti, keď sa dostane na vrchol svojej ponuky.
 • Walmart použil túto pieseň v reklame z roku 2016, ktorá debutovala počas otváracích ceremoniálov letných olympijských hier v Riu. Spot ukazuje ľudí, ktorí vstávajú do práce, pretože spoločnosť poukazuje na to, že sa angažujú v amerických zamestnaniach.
 • Toto bolo použité v roku 2018 reklama na Kia Stinger ktorý sa vysielal počas Super Bowlu medzi New England Patriots a Philadelphia Eagles. Na mieste Steven Tyler zaradí auto späť, urobí si kolo po závodnej dráhe a ukáže sa ako svoje mladšie ja.


Zaujímavé Články