Každý chce vládnuť svetu slzami zo strachu

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o hľadaní moci a o tom, ako to môže mať nešťastné následky. V rozhovore s Zmiešať Časopis, producent skupiny Chris Hughes, vysvetlil, že strávili mesiace prácou na „Shout“ a blízko konca zasadnutí prišiel Roland Orzabal do štúdia a zahral na svojej akustickej gitare dva jednoduché akordy, ktoré sa stali základom piesne. Hughes povedal: „Každý, kto chce vládnuť svetu“, bol taký jednoduchý a klesol tak rýchlo, že to bolo skutočne bez námahy. V skutočnosti je to ako história záznamu nevýrazné. “


 • Toto bol prvý americký hit číslo 1 pre Tears for Fears. 'Shout' prešiel o dva mesiace neskôr na #1.


 • „Každý chce vládnuť svetu“ je verš z piesne Clash z roku 1980 „Charlie Don't Surf“. Zdvihli to Tears for Fears? Joe Strummer z The Clash si to myslel. Vyrozprával príbeh Hudobník časopis o konfrontácii s Rolandom Orzabalom v reštaurácii, ktorý informoval Orzabala, že „mi dlžíte päťku“. Strummer povedal, že Roland siahol do vrecka a vyprodukoval päťlibrovú bankovku, zdanlivo ako kompenzáciu za pytlačenie šnúry za svojim úspešným titulom.


 • Napriek tomu, že je to hudobne celkom vtipná a chytľavá pieseň, jej lyrický námet je v skutočnosti dosť temný. „Koncept je dosť vážny - je o tom, že každý chce moc, o vojne a nešťastí, ktoré spôsobuje,“ vysvetľuje Curt Smith z Tears For Fears na webovej stránke kapely.
 • Dennis Miller to využil pri záverečných titulkoch svojej televíznej šou HBO, ktorá prebiehala v rokoch 1994-2002.


 • Curt Smith urobil pre soundtrack k tejto sólovej, akustickej verzii Súkromná verejnosť , film z roku 2001, kde debutoval ako herec.
 • Pieseň pokryla spoločnosť Lorde Hunger Games: Chytanie ohňa soundtrack, ktorý vydala Republika. Prepracovala melódiu Tears for Fears do strašidelného hnevu, čím odhalila jej inherentnú temnotu. Vysvetlil to výkonný viceprezident značky Tom Mackay Billboard časopis, že ju balil novozélandský spevák a skladateľ Čistá hrdinka albumu v čase hľadania skladieb pre soundtrack. 'Nebol čas, aby napísala demo, predložila ho a vrátila sa po vyžiadaní zmien,' povedal Mackay. „Rovnako ako mnoho piesní na tomto albume je to umelecký skok. Keď sme to počuli, boli sme prekvapení, ako to zmenila-je ťažké nemyslieť na prezidenta Snowa a Kapitol vo filme a v knihe. '
 • V epizóde 2 série televíznych seriálov Pán robot , postava Angela Moss (Portia Doubleday) spieva žalostnú karaoke verziu tejto piesne, keď zápasí s morálnou krízou. „Naozaj chceš vládnuť svetu?“ pýta sa jej chlap, keď príde do baru. „Ach, moje túžby idú ešte ďalej,“ odpovedá.
 • Skupina mala problém dostať sa do pôvodnej inkarnácie piesne, ktorá obsahovala text „Každý chce ísť do vojny“. Keď sa zmenil na titulnú frázu, všetko klikalo. „Keď sme dostali tieto texty, bola to radostná pieseň,“ vysvetlil Orzabal.
 • Tears For Fears strávili väčšinu roku 1985 koncertovaním na podporu skupiny Piesne z veľkej stoličky album. Vyžadovalo to z nich fyzicky aj emocionálne toľko, že sa vrátili k práci až o niekoľko rokov neskôr, nakoniec sa objavili v roku 1989 so svojim albumom. Semená lásky . Curt Smith vysvetlil v Výhľad časopis: „Čoskoro sme zistili, že turné s partiou bicích automatov a sekvencerov nie je žiadna zábava. Do hudobného priemyslu sme sa nedostali preto, aby sme boli počítačovými programátormi. Urobil som to, aby som bol hudobníkom! Na tom turné som išiel von a robil album deväť mesiacov. Ak by ľudia chceli počuť album, mohli by zostať doma a počúvať ho. “
 • Toto bolo použité vo filme z roku 1985 Skutočný génius o skupine tínedžerských géniov na čele s Val Kilmerom, ktorí sa pokúšajú prekaziť plán svojho profesora na predaj svojho vysoko výkonného laseru armáde. Predstavil sa aj v komédii z roku 1997 Stretnutie strednej školy Romy a Micheleho , v hlavných úlohách Lisa Kudrow a Mira Sorvino, životopisný film NWA z roku 2015 Rovno z Comptonu a film Stevena Spielberga s 80. rokmi Ready Player One (2018).
 • Toto bolo uvedené v niekoľkých televíznych reláciách vrátane JE ('Sharp Relief,' 1998), Studený prípad („Chamtivosť“, 2004), Malcolm v strede ('Lois Battles Jamie,' 2005), Numb3rs ('Hot Shot,' 2006), Bratia a sestry („Štáty únie,“ 2007), Drôt ('React Quotes,' 2008), Stredné („Ale pre Božiu milosť,“ 2008), Psych („A Nightmare on State Street,“ 2014), and Riverdale („Kapitola tridsaťdeväť: Polnočný klub,“ 2018).
 • Pretože „Shout“ bol prvým singlom skupiny vo zvyšku sveta, Tears For Fears si mysleli, že by to malo byť aj ich prvé vydanie v USA, ale vydavateľstvo trvalo na tom, že „každý chce vládnuť svetu“ je pre ich Američanov vhodnejší. debut. 'Čo je spätne zaujímavé,' povedal Smith „> Následok zvuku“, pretože to bol jeden z období, keď mala nahrávacia spoločnosť pravdu a my sme sa mýlili, pretože pre Ameriku to bol lepší prvý singel. “
 • Opätovné vydanie albumu k 30. výročiu obsahuje niekoľko rôznych verzií piesne vrátane živého vystúpenia z kanadskej Massey Hall, alternatívneho singla a inštrumentálneho stvárnenia. Smith o inštrumentáli povedal: „Keď odstránite vokál zo skladby, dokážete oceniť, ako bola táto skladba postavená, pretože len počúvate prvky hudby, ktoré sa za ňou skrývajú.“
 • Gloria Gaynor a Glee Cast patria medzi umelcov, ktorí sa podieľali na pokrytí tejto piesne. Weezer ho zaradil do svojej zbierky obalov na rok 2019 známej ako Teal Album .
 • V roku 2016 to hral hudobník Ted Yoder na svojom dvore na kladivom cimbale . Streamované na Facebook Live, ktoré malo viac ako 100 miliónov zobrazení, získalo Yodera titul „Dulcimer Dad“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: