Temný kôň od Katy Perry

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto doktorka Lukeová produkovala baladu a zistila, že Katy má svoje pohľady zamerané na chlapa a ona neberie nie ako odpoveď. Bol vybraný ako propagačný singel od Hranol potom, čo spevák požiadal fanúšikov, aby si vybrali medzi touto piesňou alebo tanečným klubom „Walking On Air“.


 • Pieseň obsahuje verš od Juicy J. Povedal to rapper Memphisu RapFix naživo hostiteľ Sway Calloway o ich spolupráci: „Dr. Luke mi zavolal a povedal: „Hej, Katy Perry chce, aby si sa predstavil v jednej z jej piesní pre jej album“ a ja som povedal: „Wow.“ Neveril som, “povedal. 'Poslal mi stopu, urobil som verš a asi o týždeň neskôr mi zavolal znova a povedal:' Chce sa s tebou stretnúť, chce, aby si prišiel do štúdia. '

  Proces nahrávania bol pre rappera niečo nové. „Bolo to trochu iné. Urobil som na to veľa rôznych verzií. Zaznamenal som takmer tri verše, pretože som sa chcel uistiť, že všetko vyhovuje piesni a že je spokojná, “povedala Juicy J. 'Výroba bola trochu náročná, ale robím to už dlho a bavilo ma to, takže nebol problém.'

  Doktor Luke pôsobil aj ako výkonný producent v spoločnosti Juicy J's Zostaň Trippy album.


 • Pojem „temný kôň“ sa používa na označenie osoby, ktorej schopnosti alebo možný postup nie je známy, alebo na niekoho, kto odhalí netušený talent. Najstaršie známe použitie tejto frázy bolo v románe spisovateľa a budúceho premiéra Benjamina Disraeliho z roku 1831 Mladý vojvoda: Morálny príbeh prostredníctvom homosexuálov . Opísal dostihové preteky, kde „temný kôň, na ktorý sa ani nepomyslelo ... sa rútil okolo tribúny s veľkým víťazstvom“.


 • Medzi pojmy „temný kôň“ v populárnej hudbe patrí singel, album a turné Georga Harrisona z roku 1974 pomenované podľa tejto frázy. Bývalý Beatle pomenoval aj svoju nahrávaciu spoločnosť Dark Horse Records. Kanadskí rockeri Nickelback navyše dali svojmu albumu z roku 2008 prezývku Tmavý kôň a alternatívna rocková skupina Switchfoot pomenovali prvý singel zo svojich skladieb Vice Verses z roku 2011 „Dark Horses“. Niekoľko rokov potom, čo Katy Perry upustila túto pieseň, country spevák Devin Dawson pomenoval svoj debutový album, Tmavý kôň . Svoj set uzatvára každý večer titulnou skladbou.
 • Spoluautorom tejto piesne je Sarah Hudson, ktorá je speváčkou a skladateľkou a členkou popovej skupiny Ultraviolet Sound. Nie je príbuzná Katy (vlastným menom Katy Hudson), Sarah je však prvou sesternicou ďalšej známej osoby s rovnakým menom: herečky Kate Hudson.

  Ďalšími spisovateľmi uvedenými na trati sú Perry, Dr. Luke, Max Martin, Juicy J a Cirkut.


 • Perry na špeciálnej párty pri vydaní albumu s iHeartRadio odhalil, že pieseň bola inšpirovaná filmom z roku 1996 Remeslo , čo znamená „varovať chlapa, že ak sa do mňa zamiluješ, uisti sa, pretože ak nie, bude tvoj posledný“. Speváčka dodala, že jej to pripomínalo okamih, keď to počula Tínedžerský sen slobodný E.T. . '
 • Pieseň nachádza Perryho v hre na zvodkyni a pod kúzlom uvrhla potenciálneho milenca. Texty pre Správy MTV označila za „druh čarodejníckych a temných, ako keby som bola čarodejnica, ktorá varovala tohto muža, aby sa do mňa nezamiloval, a ak viete, že budem váš posledný“. Perry ďalej opísal melódiu ako „čarodejnícky, kúzelný druh čiernej mágie“.
 • Spolu s Juicy J predviedla Perry túto pieseň na udeľovaní cien Grammy v roku 2014. Šla s témou čarodejníctva/začarovaného lesa a predstavila prepracovanú podívanú, kde sa vynorila z obrovskej krištáľovej gule a spievala antropomorfnému koňovi. Tí, ktorí veria v Illuminati, našli veľa dôkazov o zapojení Perryho do skupiny v jej vystúpení.
 • Pieseň sa dostala na vrchol Hot 100 po tom, čo ju Perry predviedol v predchádzajúcu nedeľu na udeľovaní cien Grammy. „Táto #1 je najneočakávanejšia, akú som kedy mal,“ povedal spevák. „Dark Horse“ je temným koňom piesne od augusta, keď KatyCats hlasovali za jej skoré vydanie na iTunes, predtým PRISM dokonca vyšiel. “
 • Perry narukovala Matthewa Cullena, aby kormidelníkom videa, v ktorom hrá mystickú kráľovnú v starovekom Egypte. Dvojica predtým spolupracovala predtým, na jej ' dievčatá z Kalifornie 'klip. Vo vizuáli sa objavuje aj Juicy J, ktorá vychádza zo sarkofágu múmie.
 • Členovia moslimskej komunity video kritizovali s odvolaním sa na časť okolo 1:15, keď Perry zabil muža, ktorý mal na sebe prívesok, ktorý tvorí slovo „Alah“, arabské slovo pre Boha. Šperky sú tiež zničené.

  Na základe petície, ktorú podpísalo viac ako 65 000 ľudí, bol prívesok digitálne odstránený z miesta činu.
 • Perry a ostatní skladatelia boli postavený pred súd kresťanských hip-hoperov Flame (Lecrae a John Reilly) za údajné ukradnutie rytmu z ich singlu z roku 2008 ' Radostný hluk . ' pre túto melódiu.

  Súdny spor tvrdil, že skladatelia skladbu ukradli a predstavili ju ako vlastnú. Tiež sa tvrdilo, že Perry zničil posolstvo piesne založené na viere tým, že vytvoril rúhavé video obsahujúce použitie čarodejníctva, idolov a čiernej mágie. „Hlboko náboženské posolstvo„ Radostného nosa “bolo nenapraviteľne poškvrnené jeho spojením s čarodejníctvom, pohanstvom, čiernou mágiou a iluminátskymi obrazmi, ktoré v„ Temnom koni “vyvoláva rovnaká hudba,“ uvádza sa v žalobe. „Videoklip k piesni„ Dark Horse “skutočne vyvolal rozsiahle obvinenia z rúhania a online petíciu, ktorú podpísalo viac ako 60 000 ľudí a požadovalo odstránenie urážlivého náboženského obrazu z videa.“

  Flame si odniesol cenu Dove od Gospel Music Association za „Joyful Noise“, zatiaľ čo LP pochádza, Náš svet: vykúpený , získal Grammy za najlepší rockový alebo rapový gospelový album.

  Deväťčlenná federálna porota 29. júla 2019 zistila, že film „Dark Horse“ je dostatočne podobný programu „Joyful Noise“, aby predstavoval porušenie autorských práv. Žalobcom bola priznaná náhrada škody vo výške 2,78 milióna dolárov, pričom samotnej Perryovej bolo nariadené zaplatiť 550 000 dolárov.

  17. marca 2020 bol rozsudok zrušený na základe odvolania, pričom sudca uviedol, že predmetná pasáž „nebola obzvlášť jedinečnou alebo zriedkavou kombináciou“.
 • TO Video z YouTube Ukážka toho, ako táto pieseň zastavila plač dieťaťa, sa rozšírila v auguste 2014 a obnovila záujem o melódiu.
 • Vďaka tomu sa stal najlepším singlom pri udeľovaní cien American Music Awards 2014. Perry na rovnakom obrade tiež vyhlásil gongy za obľúbenú sólistku popu/rocku a obľúbeného súčasného umelca pre dospelých.
 • Video piesne bolo so 715 miliónmi zhliadnutí najpopulárnejším hudobným klipom na YouTube v roku 2014. Bola to tiež najstreamovanejšia pieseň roka, ak sa do toho započítali zhliadnutia YouTube.
 • Sans Juicy J, Perry predviedla túto pieseň na Super Bowl v roku 2015, keď bola polčasovou zábavou. V tejto časti show sa pódium zmenilo na obrovskú šachovnicu, pričom Perry spieval medzi radom tanečníkov v postmodernom, konskom motíve.
 • Pooch, ktorý má na videu hviezdny obrat, je Jiff, Pomeranian z Los Angeles, Kalifornia. Jiff kedysi držal dva Guinnessove rekordy: za najrýchlejší beh na 10 metrov na zadné nohy (6,56 s) a za najrýchlejší beh na päť metrov na predné labky (7,76 s).

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: