Give A Little Bit od Supertramp

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Spevák/gutiarista zo skupiny Supertramp Roger Hodgson napísal túto pieseň v tínedžerskom veku, nahral ju však až oveľa neskôr. Bolo to asi päť rokov medzi tým, keď pieseň napísal, a keď ju priniesol do kapely. Keď sme v roku 2012 hovorili s Hodgsonom, vysvetlil: „Myslím si, že je to skvelá pieseň. Neuvedomil som si, že to bolo vtedy, keď som to prvýkrát písal. Vlastne mi trvalo šesť rokov, kým som to dokonca priniesol do kapely. Ale napísal som to, myslím, že okolo roku 1970. Vtedy, koncom 60. rokov, začiatkom 70. rokov, bolo veľmi idealistické obdobie, obdobie nádeje, veľa mieru a lásky a sen 60. rokov bol stále veľmi živý a dospievajúci. , Ak chceš. The Beatles has out ' Všetko čo potrebuješ je láska 'rok pred tým. Veril som v lásku - vždy to bola láska - a cítil som, že to je najdôležitejšia vec v živote.

  Tá pieseň skutočne začala žiť svojim vlastným životom a myslím si, že je dnes ešte relevantnejšia, ako keď som ju napísal. Pretože skutočne potrebujeme vážiť si lásku oveľa hlbším spôsobom a tiež sa musíme starať. Pieseň v zásade hovorí: ukážte, že vám to nie je ľahostajné. Viete, natiahnite ruku a ukážte, že vám to záleží. Takže koncertne je to perfektná show bližšie, pretože to, čo sa snažím vo svojej show robiť dve hodiny, je zjednotiť publikum a zjednotiť nás všetkých. Aby na konci, keď sa všetci postavia za „Daj trochu“, boli otvorení a pripravení otvoriť svoje srdcia, zaspievať si z plných pľúc a odísť s úsmevom na tvári. A tá pieseň naozaj má, má veľmi čistú energiu. V momente, keď začnem, sa ľudia začnú len usmievať. Je to úžasné.'


 • Hodgson povedal, že táto pieseň bola „napísaná v čase, keď bolo písanie jednoduchých piesní veľmi jednoduché, pretože som na nich nepremýšľal“.


 • Pieseň je výzvou na zdieľanie vašej lásky so svojimi blížnymi. Hodgson povedal: „Pieseň je taká čistá a jednoduchá správa, že si myslím, že je dnes obzvlášť obzvlášť silná, keď má svet ešte viac problémov a je niekedy ešte ťažšie byť súcitný a starostlivý, pretože sa musíme zmieriť. všetky tieto prekážky prežiť; že je to pieseň, ktorá skutočne inšpiruje ľudí k tomu, aby trochu dali, nie veľa dali, stačí trochu dať a uvidíte, aký to je pocit, a ukážte, že vám na tom záleží, a ja pre mňa viem, že vždy, keď ju zahrám na koncerte, niečo o tej piesni.

  Pozerám sa von a ľudia sa začnú rovno usmievať a niekedy sa objímu a začnú so mnou spievať. Je to veľmi zjednocujúca pieseň s krásnym, jednoduchým posolstvom, na ktoré som veľmi hrdý a dnes ma naozaj baví hrať. '


 • Toto bolo použité v reklamách pre The Gap počas vianočného obdobia 2001. V spotoch vystupovali rôzni speváci interpretujúci pieseň s rovnakým posolstvom: kúpiť veľa vecí. Niektorí z umelcov, ktorí to uviedli v reklamách, boli Robbie Robertson, Sheryl Crow, Liz Phair, Dwight Yoakam a Shaggy.
 • Goo Goo Dolls to vydali na albume z roku 2004 Naživo z Buffala . Ich verzia mala veľký úspech na staniciach Top 40 a light rock - na Hot 100 sa umiestnila na #37.
  Ted - Greeley, CO


 • Toto bolo prijaté ako ústredná pieseň s cieľom pomôcť získať finančné prostriedky na mnohé hodnotné účely. Hodgson dostáva mnoho žiadostí o jeho použitie a veľkorysý bol pri udeľovaní práv na charitatívne činnosti. Roger povedal: „Som veľmi, veľmi šťastný, že ho požičiam na akúkoľvek hodnotnú zbierku alebo pomoc pri katastrofách. Pre hurikán Katrina sa to používalo veľa a pre cunami tiež a pre mnoho ďalších, takže je veľmi úžasné mať pieseň, ktorá sa dá takto použiť. Veľmi potešujúce. '
 • Princezná Diana milovala túto pieseň a Hodgson ju predviedol na jej počesť na Koncerte pre Dianu v roku 2007 na štadióne vo Wembley. Hodgson povedal: „Bol som trochu smutný z toho, že som nikdy nemohol hrať za princeznú, kým bola nažive, ale bol som veľmi šťastný, že ma princovia pozvali hrať o jej česť 10 rokov po jej smrti, aby som oslávil jej život. Štadión vo Wembley a v skutočnosti som bol veľmi nervózny a mala som zápal laryngitídy, takže to bolo v poriadku a môj hlas niekoľkokrát praskol. Bolo to celkom nervy drásajúce, ale bolo úžasné, keď sa všetci postavili a princovia tiež, zaspievali si so mnou skladbu „Give a Little Bit“. To bol magický moment. ' (Ďakujem Rogerovmu vedeniu za pomoc a poskytnutie úvodzoviek.)
 • V roku 2017 bol text „Give A Little Bit“ použitý v a Vianočná reklama pre Amazon kde to balíčky spievajú.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: