Všetko, čo potrebujete, je láska od The Beatles

 • Beatles to hrali prvýkrát v projekte „Náš svet“, prvom celosvetovom televíznom špeciáli. Šou bola odvysielaná v 24 krajinách 25. júna 1967 a trvala šesť hodín a predstavila hudbu zo 6 kontinentov, pričom Britániu predstavili The Beatles. Beatles to údajne počas šou nahrávali naživo, ale použili vopred nahranú sprievodnú stopu a vokál Johna Lennona sa prerobil o niekoľko hodín neskôr. Eric Clapton na tom počas špeciálu napodobnil gitaru.

  Pojem piesne sa zrodil z požiadavky priniesť pieseň, ktorej budú rozumieť ľudia všetkých národov. Písanie sa začalo koncom mája 1967, keď John a Paul pracovali na samostatných piesňach. Rozhodlo sa, že Johnova „All You Need Is Love“ je lepšou voľbou kvôli ľahko zrozumiteľnému posolstvu lásky a mieru. Pieseň sa dala ľahko hrať, slová si ju ľahko zapamätali a zahŕňala pocit svetovej mládeže v tomto období.


 • „All You Need Is Love“ bol populárny výrok v protivojnovom hnutí 60. rokov. Pieseň vyšla uprostred Leta lásky (1967). Bola to veľká časť atmosféry.
 • John Lennon to napísal ako pokračovanie myšlienky, ktorú sa pokúšal vyjadriť vo svojej piesni „Slovo“ z roku 1965. Johna fascinovalo, ako slogany pôsobia na masy, a pokúšal sa zachytiť rovnakú podstatu ako piesne ako „We Shall Overcome“. Raz povedal: „Mám rád slogany. Mám rád reklamu. Milujem televíziu. ' V rozhovore o jeho piesni „Power To The People“ z roku 1971 sa ho pýtali, či je táto pieseň propaganda. Povedal: „Jasné. Také bolo 'Všetko, čo potrebuješ, je láska'. Som revolučný umelec. Moje umenie je zamerané na zmenu. '


 • Po hudobnej stránke je táto pieseň veľmi neobvyklá. Refrén je iba jeden tón a pieseň je vo vzácnom tempe 7/4.
  Dwight Rounds, autor knihy Rok, keď hudba zomrela, 1964-1972
 • To nebolo až do roku 1983 a vydanie knihy v knihe John Lennon: V mojom živote Pete Shotton a Nicholas Schaffner uviedli, že hlavným skladateľom piesne bol John Lennon. Je to typické pre Lennona: Tri dlhé tóny („láska -láska -láska“) a nárast vzrušenia spočiatku hovorením, potom recitálom, potom spevom, potom vyvrcholením a nakoniec vykúpením. To je v protiklade k McCartneyho konvenčnému veršu, veršu, strednej časti, veršu alebo A, A, B, A. Lennon cítil, že dobrá pieseň musí mať vzostup, vzrušenie a vykúpenie.
  Johan Cavalli, historik hudby v Štokholme


 • Ringov druhý syn Jason sa narodil v deň, keď sa v USA stal týmto hitom číslo 1: 19. augusta 1967. Jason je tiež bubeníkom.
 • V orchestrálnom závere si môžete vypočuť skladby z piesne „Greensleeves“, dvojdielneho vynálezu Bacha (George Martin) a „In The Mood“ od Glenna Millera. Za jeho príspevok boli Millerovi vyplatené licenčné poplatky.
 • McCartney spieval refrén k hitu The Beatles 1963, ' Ona ťa miluje “na konci:„ Miluje ťa, áno, áno ... miluje ťa, áno, áno, áno “
 • Ručne napísaný text tejto piesne Johna Lennona sa predal za milión libier v lete 2005. Lennon ich nechal v štúdiu BBC po poslednom živom televíznom vystúpení The Beatles a zachránil ich zamestnanec.
  Ryan - Kansas City, MO
 • Začína sa to klipom z francúzskej národnej hymny „La Marseillaise“, ktorý napísal a skomponoval Claude Joseph Rouget de Lisle v Štrasburgu 25. apríla 1792. Jeho pôvodný názov bol „Chant de guerre de l'Armee du Rhin“ („ Marching Song of the Rhine Army “) a bola zasvätená maršalovi Nicolasovi Lucknerovi, francúzskemu dôstojníkovi z Chamu bavorského pôvodu. Stala sa výzvou k zhromaždeniu Francúzskej revolúcie a dostala svoj názov, pretože ju po príchode do Paríža najskôr na uliciach zaspievali jednotky z Marseille. Pieseň, ktorá je dnes národnou hymnou Francúzska, bola kedysi hymnou medzinárodného revolučného hnutia, v kontraste k téme piesne The Beatles. Koncom 70. rokov minulého storočia Serge Gainsbourg nahral reggae verziu „Aux Armes et cetera“ s Robbie Shakespeare, Sly Dunbar a Rita Marley v zbore na Jamajke, vďaka čomu sa mu hrozby smrti vyhrážali od veteránov alžírskej vojny za nezávislosť.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Al a Tipper Gore nechali túto pieseň zahrať na svojej svadbe. Vzali sa v roku 1970 a rozišli sa v roku 2010.
 • George Harrison to spomenul vo svojej piesni „All These Years Ago“ z roku 1981 s textom: „Ale ty ukazuješ cestu k pravde, keď hovoríš„ Všetko, čo potrebuješ, je láska. “Harrisonova pieseň je poctou Johnovi Lennonovi, ktorý bol zabitý v roku 1980.
 • Toto bolo použité v vrcholnej záverečnej epizóde britskej sci-fi série Väzeň , a bola vstupnou hudbou pre kráľovnú Alžbetu II. počas osláv britského milénia v roku 1999. Spievali ju aj spevácke zbory v celom kráľovstve v roku 2002 počas oslavy Zlatého jubilea kráľovnej.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • V roku 2007 to bolo použité v reklamnej kampani na plienky Luvs s textom zmeneným na „ Všetko, čo potrebujete, je Luvs . ' Aj keď sa piesne Beatles už predtým používali v reklamách, najmä „Revolution“ v reklamách pre Nike a „ Ahoj Dovidenia „Pre Target sa táto mierová hymna šilhajúca po plienkach veľmi nepáčila fanúšikom, ktorí si mysleli, že poškvrnili odkaz The Beatles. Vydavatelské práva na pieseň „All You Need Is Love“ a väčšinu ostatných piesní skupiny Beatles kontroluje spoločnosť Sony a Michael Jackson, čo znamená, že skupina The Beatles nemôže zabrániť spoločnosti v tom, aby pieseň znova nahrala a použila v reklame.
 • Na otázku, aká je jeho obľúbená lyrika, počas rozhovoru s NME “Syn Johna Lennona Sean odpovedal:„ Môj zoznam obľúbených vecí sa mení zo dňa na deň. Páči sa mi, keď môj otec povedal: „Nie je nič, čo by si mohol vedieť, čo nie je známe/ Nič, čo by si mohol vidieť, čo by sa nezobrazilo/ Nikam by si nemohol ísť, aby to nebolo tam, kde by si mal byť.“ Zdá sa, že je to dobrá reprezentácia druhu osvietenstva, ktoré vyšlo v 60. rokoch.


Zaujímavé Články