Glycerín od Busha

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Frontman Busha Gavin Rossdale napísal 'Glycerine' o svojom vtedajšom vzťahu so svojou priateľkou, modelkou menom Jasmine Lewis, ktorá je uznávaná ako záložná speváčka Sixteen Stone album. Rossdale s ňou chodil asi päť rokov pred ich rozchodom, ktorý ešte zhoršili zaneprázdnené plány, ktoré ich držali od seba. Ďalší Gavinov vzťah bol s Gwen Stefani, s ktorou sa stretol, keď sa jej kapela No Doubt otvárala Bushovi na Sixteen Stone prehliadka. V roku 2002 sa vzali.


 • Glycerín je chemická látka používaná v parfumoch a liekoch a tiež na konzervovanie potravín. Názov pochádza z výbušných aplikácií glycerínu na stabilizáciu nitroskupiny. Rossdale povedal, že pieseň je o tom, ako bola láska ako bomba.
  James - Calgary, Kanada


 • Táto pieseň sa veľmi rýchlo spojila s Rossdaleom, ktorý ju napísal vo svojom londýnskom byte. Keď to hral pre skupinu, cítil, že je v tom niečo „starodávneho a mystického“. „Bol som ako vodič,“ povedal Týždenník zábavy v roku 2017. „Niečo na tom bolo väčšie ako čokoľvek, čo sme robili.“


 • Video, ktoré režíroval Kevin Kerslake, získalo Cenu diváka za divácku cenu MTV Video Music Awards 1996. Kerslake režíroval štyri videá Nirvany a spolupracoval aj so Soundgarden, R.E.M. a Piloti kamenného chrámu.
 • Keď populárny producent menom Desmond Child počul túto pieseň, myslel si, že Rossdale spieva „Kiss The Rain“. Keď zistil, že to nie je názov, začal písať pieseň s názvom „Kiss The Rain“ pre Billie Myers. Stal sa jej prvým singlom a hitom číslo 15 v USA.
  Ioana - Charlotte, NC


 • Pieseň skupiny Beatles „Strawberry Fields Forever“ sa spomína v riadku „Žijeme v kolese, kde každý kradne, ale keď sa zdvihneme, je to ako jahodové polia“. Bush miloval The Beatles a boli to John Lennon a Paul McCartney, ktorí ich inšpirovali k založeniu kapely.
  Cameron - Napier, Nový Zéland
 • Gavin Rossdale hovoril o svojom názore na Beatles a význame piesne v rozhovore pre Fuse: „V časti„ Glycerín “je to cynický svet. „Strawberry Fields“ je odkaz skupiny Beatles, pretože keď si ľudia na túto pieseň spomenú, urobí ich šťastnými: pozdvihne vás a pozdvihne. Pre mňa je to ako mäkký vankúš. Väčšina mojich textov a väčšina piesní, ktoré som napísal, sú o povstaní proti boju a o tom, čo robíte v rámci problémov, ako je ľudský stav. Ako sa môžeme pokaziť a ako to môžeme nahradiť a pred čím môžeme uniknúť a čo môžeme vyhrať. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: