God of Thunder od Kiss

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Známa ako podpisová pieseň Gene Simmonsa, v skutočnosti ju napísal jeho kolega z kapely Paul Stanley, ktorý ju napísal ako oveľa obľúbenejšie číslo o tom, že je „God Of Thunder“ a Rock and Roll. Bob Ezrin, ktorý produkoval film Ničiteľ album, vypočul si ho, obľúbil si ho a vďaka sklamaniu Paula Stanleyho ho dal Gene zaspievať. Na zázname je to oveľa pomalšie, namáhavejšie a hrozivejšie.


  • Zvláštnymi zvukmi v pozadí sú deti producenta Boba Ezrina, David a Josh, ktorých zaznamenal ako vydávajú strašidelné zvuky prostredníctvom lacnej vysielačky. O tri roky skôr Ezrin použil chlapcov na pieseň Lou Reeda „The Kids“.


  • V priebehu rokov sa z toho stala ukážková pieseň pre Gene Simmons. Obvykle to robil po tom, čo urobil krvavú kvapku - vždy obľúbený dav.
    Ken - LaSalle, Kanada, za všetky vyššie uvedené


  • Ace Frehley bol v tom čase hlavným gitaristom skupiny Kiss. V rozhovore pre Songfacts uviedol svoje sólo v hre God Of Thunder ako jedno zo svojich najlepších. „Gene tomu hovoril„ dinosaurie ohyby “, keď som struny ohýbal naozaj ťažko - nízku strunu,“ povedal.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: