Nie je krásna od Stevie Wonder

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Wonder to napísal na oslavu narodenia svojej dcéry Aishy. V roku 2005 Aisha (priezvisko: Morris, skutočné meno Wondera) naspievala so svojim otcom duet k jeho piesni „How Will I Know“.
  Brett - Edmonton, Kanada


 • Pieseň sa otvára plačom práve narodeného dieťaťa. To nie je predmetom piesne, Aisha, ale na konci piesne, keď Stevie hovorí: „Poď, Aisha. Vypadni z vody, zlatko, “špliechanie a protesty (známe mnohým rodičom počas kúpania) sú skutočne ona, zaznamenané počas nezabudnuteľného momentu medzi Stevie a jeho dcérou.

  Wonder mal Aishu s Yolandou Simmons, ktorú spomína na konci piesne: „Londi, bez teba by si to nedokázal.“


 • Wonder na tejto skladbe zahral všetky nástroje, okrem niektorých klávesových nástrojov, ktoré vytvoril Greg Phillinganes. Wonder improvizoval časť harmoniky, ktorá znela veľmi dobre.


 • Pieseň beží 6:34 s dlhým fadeoutom, kde Wonder interaguje so svojou dcérou. Wonder, ktorý mal nad takouto záležitosťou kontrolu vďaka komplexnej zmluve, ktorú podpísal s Motownom, nechal pieseň upraviť a vydať ako singel v Amerike, čo ju držalo mimo Hot 100 napriek tomu, že bola jednou z jeho najobľúbenejších skladieb. Pieseň bola vydaná ako singel vo Veľkej Británii, kde bola skrátená na 3:26.
 • Veľká časť albumu bola nahraná v The Hit Factory, legendárnom nahrávacom štúdiu v New Yorku, kde nahrávali aj John Lennon, Bruce Springsteen a Paul Simon. Wonder bol prvým klientom v The Hit Factory, ktorá bola zatvorená v roku 2005.


 • V roku 2015 bol Wonder ocenený televíznym špeciálom Stevie Wonder: Songs in the Key of Life - An All -Star Grammy Salute . Na ceremónii to predviedol Ne-Yo, ku ktorému sa v polovici piesne pripojila Aisha Morris, prekvapivý Wonder, ktorý nečakal, že bude počuť hlas svojej dcéry.
 • Americký idol finalistka Clay Aiken to predviedla v televíznej šou Kroviny v epizóde „Môj život v štyroch kamerách“.
  Logan - Troy, MT
 • Zdá sa to vo filme Cuba Gooding Jr. z roku 2003 Bojové pokušenia . K použitiu piesne patria aj ďalšie filmy More ruží (1978) a Juwanna muž (2002). Televízny seriál na jeho použitie zahŕňa Navrhovanie žien , Doogie Howser, M.D. a Zúfalé manželky .
 • Cover verzia speváka, skladateľa a producenta Davida Partona bola hitom číslo 4 vo Veľkej Británii na začiatku roku 1977. Parton je známy predovšetkým tým, že v roku 1974 napísal a koprodukoval hit „Sad Sweet Dreamer“ skupiny Sweet Sensation z roku 1974.

  Livingston Taylor (mladší brat Jamesa) vydal svoju verziu na albume z roku 1997, Atrament .
 • Pieseň sa do rebríčka Billboard Hot 100 dostala prvýkrát v máji 2011, keď na 65. mieste debutoval cover od skupiny The Glee Cast.

Zistite Svoj Počet Anjela





Pozri Tiež: