Dáma v čiernom od Uriah Heep

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Z poznámok k nahrávke Salisbury LP: „Lady in Black, napísaná začiatkom novembra v Bradforde, bola inšpirovaná víziou neznámeho dievčaťa.“


 • V anglickom Cheltenhame videlo asi 20 ľudí záhadnú „Dámu v čiernom“ v rokoch 1882 až 1889. V Texase sa hovorí o tom, že dáma v čiernom bola jedného dňa obesená manželka bohatého muža zo Španielska. Od toho dňa navštevuje jej duch oblasť pri diaľnici 281 v Alice v Texase. Mnoho vodičov uviedlo, že videli záhadnú ženu, dámu v čiernom.
  David - Berlín, Nemecko, nad 2


 • V rozhovore pre Songfacts sa autor piesne Ken Hensley zaoberal otázkou skutočných skúseností, ktoré túto pieseň inšpirovali.

  'Je to pravda, videl som túto mladú dámu, bola oblečená v čiernom a vlasy jej pofukovali v' strednom zimnom vetre, 'povedal Hensley. „Ale neprichádzala ku mne“, práve kráčala po ulici pred mojím hotelom v severozápadnom Anglicku počas turné.

  Práve som vzal do ruky svoju gitaru a nechal som svoju aktívnu predstavivosť bežať s touto víziou a, ako to už často býva, nechal som text, nech ide kamkoľvek. '


 • David Byron zvyčajne spieval piesne Heep, ale Hensley spieval túto. Hensley uviedol, že to bolo preto, že Byron nemal rád 'Lady in Black' do takej miery, že odmietol na ňom účinkovať. Potom, čo producent Gerry Bron navrhol, aby to Hensley zaspieval sám, tak aj urobil. Pieseň bola nakoniec jednou z najlepších a najobľúbenejších Heepových.
 • Podľa Sweden Rock Magazine #16 , gitarové časti piesne boli také jednoduché, dve zo štyroch akustických gitár nahrávky hrali roadies.
  Jon - Švédsko


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: