Nakoniec Etta James

 • Skladateľský tím Macka Gordona a Harryho Warrena to napísal v roku 1941 pre filmový muzikál Serenáda v Sun Valley . Nasledujúci rok bol upravený a znova zaznamenaný a použitý vo filme Manželky orchestra . Zazneli v oboch filmoch Glenna Millera a jeho orchestra s vokálmi Raya Eberleho a pieseň sa stala hlavným hitom veľkých skupín v októbri 1942. Gordon a Warren spolu skomponovali ďalšie hity vrátane skladieb „Chattanooga Choo Choo“, „Serenade in Blue“ “„ Nikdy sa to nedozviete “a„ Nikdy nebudete ďalší. “ Mnoho z ich piesní bolo pre hudobné filmy, vrátane najmenej jednej pre Shirley Temple. Predtým, ako sa spojili, boli sami úspešnými skladateľmi a s ďalšími partnermi napísali mnoho ďalších piesní. Texty napísal Gordon a hudbu napísal Warren.
 • Etta James to zaznamenala v roku 1961 krátko po podpise so šachovými záznamami. Leonard Chess si myslel, že James je elegantný baladický spevák a videl v nej potenciál popového crossoveru; bolo to jeho rozhodnutie podporiť ju husľovými orchestráciami k tejto piesni. Jej verzia sa v rebríčku R&B umiestnila na 2. mieste.
 • S textom o zistení, že jedna skutočná láska a klasický pocit je to veľmi populárna svadobná pieseň.
 • Desať rokov po origináli to Ray Anthony a jeho orchester vrátili do hitparád vo verzii s vokálmi Tommyho Mercera.
 • Etta James sa narodila ako Jamesetta Hawkins 25. januára 1938 v Los Angeles. Začala spievať ako päťročná vo svojom baptistickom cirkevnom zbore. Skôr ako Aretha Franklin získala titul, mnoho ľudí bolo známych svojim úžasným hlasom a považovali Jamesa za „kráľovnú duše“. Jej umelecké meno pochádza z striedania písmen v jej krstnom mene Jamesetta.
 • James v priebehu rokov bojoval s rôznymi drogovými závislosťami, ale len málokedy to ovplyvnilo jej hudbu. Keď bola nahratá skladba „At Last“, bola uprostred svojich závislostí a ďalších osobných a profesionálnych problémov.

  Je to jej najtrvácnejšia pieseň, ale nie je typická pre jej prácu. Mnoho z jej piesní má skôr bluesový nádych a často obsahuje tmavšie texty, ktoré odrážajú výzvy, ktorým čelila. James si nikdy nezískal obrovskú popularitu, ale nakoniec svoje dva desaťročia súvisiace problémy s drogami porazila a citovalo ju množstvo mladších speváčok, vrátane Christiny Aguilery. V roku 1993 ju uviedli do Rock and rollovej siene slávy a pokračovala v turné a nahrávaní do 20. storočia. Zomrela 20. januára 2012.
 • Medzi umelcov, ktorí nahrali túto pieseň, patria Cyndi Lauper, Celine Dion, Gladys Knight a Joan Osborne. Christina Aguilera a Jason Mraz to spoločne odohrali.
 • Toto je uvedené na soundtracku k filmu z roku 1998 Pleasantville , v hlavnej úlohe Tobey Maguire. V tom istom roku bol použitý aj vo filme Dažďový muž v scéne, kde Tom Cruise učí Dustina Hoffmana tancovať.
 • Beyoncé to pokryla pre soundtrack k filmu z roku 2008 Cadillac Records , ktorý rozprával príbeh Chess Records. Speváčka skupiny Destiny's Child stvárnila vo filme Ettu Jamesovú.

  Beyoncé spievala „At Last“ pri prvom tanci Baracka Obamu so svojou manželkou Michelle počas susedského plesu v noci jeho inaugurácie za amerického prezidenta. Vďaka záujmu, ktorý vzbudilo jej stvárnenie, sa Beyoncého verzia dostala na americký horúci 100 na #67. Všetko bolo v poriadku, kým sa Etta James nevyjadrila na koncerte v Seattli. James bol zrejme naštvaný, že nebol požiadaný, aby predviedol jej podpisovú pieseň pre Obamu: „Nemôžem vystáť Beyoncé. V veľký starý prezidentský deň nebuďte tam hore a spievajte moju pieseň, ktorú spievam navždy. '
 • Päťdesiat rokov po vydaní piesne sa pieseň prvýkrát dostala do britskej 40 -ky po oznámení o smrti Etty Jamesovej. Pieseň predtým dosiahla #69 v roku 2010 po tom, ako bola obalená X Factor .
 • Toto bola jedna z piatich piesní, ktoré Simon Cowell povedal, že na konkurze už nikdy nechce počuť. „Som na to alergický,“ povedal počas konferenčného hovoru na podporu americkej premiéry X faktor .

  Nie je sám v tomto sentimente: Americký idol hostiteľ Ryan Seacrest povedal, že počuť to v jednom konkurze za druhým mu pieseň zničilo.

Zaujímavé Články