Poďme spolu stráviť noc od The Rolling Stones

 • Je celkom zrejmé, čo sa v tejto skladbe deje, pretože Mick Jagger hrá na posteľ krásnej dáme. Všetky tieto reči o „uspokojení každej jej potreby“ upútali pozornosť cenzorov. Mnohé rozhlasové stanice to buď odmietli hrať, alebo vypískali slovo „noc“.


 • Keď sa The Stones prvýkrát objavili v rebríčku Top 10, v Amerike ešte nezískali svoj prvý hit Show Eda Sullivana v roku 1964. Keď sa 15. januára 1967 vrátili na svoje piate vystúpenie, zahrali túto pieseň, ale text zmenený na „poďme trochu minúť“. čas spolu. '

  Pre The Rolling Stones to bola nezvyčajná kapitulácia, ale Sullivan bol veľmi veľký problém a pravdepodobne by ich vylúčil z programu, ak by nedodržali pravidlá. Jagger dal jasne najavo svoju nespokojnosť a keď zaspieval, prevrátil očami. Nakoniec to bolo posledné vystúpenie skupiny v šou so zakladajúcim členom Brianom Jonesom, ktorý zomrel 3. júla 1969. Vrátili sa ešte raz, vystúpili 23. novembra 1969.
 • Hlavným nástrojom na tejto skladbe je skôr klavír než gitara, čo bolo pre The Stones nezvyčajné. Hral na ňom Jack Nitzsche, ktorý pre skupinu často prispieval kľúčmi.


 • Podľa Glyna Johnsa, ktorý bol na stretnutí inžinierom, zvuk klopkania v moste nastal, keď dvaja policajti prišli do londýnskeho štúdia, keď mixoval skladbu. Aby odvrátil ich pozornosť od rôznych drog, ktoré boli zastrčené, manažér Stones, Andrew Loog Oldham, nechal policajtov zaznamenať údery obuškami na perkusie, čo urobilo konečný rez.
 • Toto nebolo na britskej verzii Medzi tlačidlami lebo tam to už vyšlo ako singel a bolo zvykom nedávať single na albumy.


 • Marianne Faithfull, Mikova bývalá priateľka, tvrdí, že Jagger napísal túto pieseň po ich prvej spoločnej noci.
 • Toto bola jedna zo štyroch skladieb, ktoré The Stones nesmeli hrať v Číne, keď sa tam v roku 2003 pokúsili vystúpiť. Ženy Honky Tonk ,' 'Beast Of Burden' a ' Hnedý cukor .' Tieto piesne boli tiež odstránené z čínskych verzií ich kompilácie najväčších hitov 40 líznutí .
 • David Bowie pokryl pieseň na svojom albume z roku 1973 Aladdin Sane , ktorej zvuk bol výrazne ovplyvnený surovým rockovým štýlom Rolling Stones.

  Vo svojej verzii Bowie pridal text:

  Povedali, že sme príliš mladí
  Náš druh lásky nebol zábavný
  Ale naša láska prichádza zhora
  Poďme sa milovať


  Pieseň vydal ako singel, ktorý sa dostal na 19. miesto v holandskom Top 40. „Lady Grinning Soul“ bola B-strana.
 • V roku 2003 hotely Sheraton použili slogan „Strávime spolu noc“ ako slogan pre svoju reklamnú kampaň. Verziu piesne použitú v reklamách predviedla skupina zo San Diega s názvom Convoy.


Zaujímavé Články