Najkrajšie dievča na svete od Prince

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Toto bol princov prvý britský hit číslo 1. Bolo to jeho 37. vydanie singla, vďaka čomu sa stal umelcom s najväčším počtom pokusov dostať sa na číslo 1 v Spojenom kráľovstve, kým sa dostal na vrchol rebríčka. Ako skladateľ mal na konte dve prvé miesta v Spojenom kráľovstve, hitový singel z roku 1984 'I Feel For You' od Chaka Khan a coververziu piesne Nothing Compares 2 U od Sinead O'Connor z roku 1990.


  • Keď syn manažéra Warner Bros. navrhol Princeovi, že v sebe nemá inú hitovú nahrávku, na druhý deň napísal túto pieseň.


  • Toto vydal Prince na svojom vlastnom labeli NPG a bolo to jeho prvé vydanie od zmeny umeleckého mena na nevysloviteľný symbol.


  • Prince zorganizoval šikovnú reklamnú kampaň na propagáciu tohto singla. Mnohé americké časopisy niesli jeho tvár v siluete s jeho posolstvom: 'Spôsobilý mládenec hľadá najkrajšie dievča na svete, s ktorým by mohol stráviť prázdniny.' Vo februári 1994 uviedol pieseň na CBS-TV Miss America Pageant a neskôr bola vydaná na Valentína.
  • V januári 2009 taliansky súd rozhodol, že táto pieseň bola plagiátom Princea z piesne „Takin' Me to Paradise“, ktorú napísali Bruno Bergonzi a Michele Vicino. Povedal Bergonzi Billboard magazín po vyhlásení rozsudku: „Naša pieseň bola prvýkrát vydaná v roku 1983, na vrchole talianskeho tanečného boomu, a objavila sa na rôznych kompiláciách, ktoré boli distribuované do zahraničia. Keď sme prvýkrát počuli Princeovu pieseň, okamžite sme začali konať, ale tento prípad sa ťahá už 15 rokov a ešte nie je ukončený, taká je pomalosť talianskeho právneho systému. Až teraz sme sa rozhodli zverejniť náš príbeh.“


  • Princova bývalá manželka Mayte Garcia nahrala cover tejto piesne s miernou zmenou názvu; volalo sa to „Najkrajší chlapec na svete“ a debutovalo na jej albume z roku 1995, Dieťa Slnka .

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: