AEnema od Tool

  • Toto je založené na komediálnej rutine Billa Hicksa, ktorý nenávidel mesto Los Angeles. Myslel si, že ľudia sú veľmi povrchní, a predstavoval Ameriku v najhoršom prípade. Hicks vo svojej rutine, v ktorej je ukážka piesne, hovorí o tom, že Kalifornia padla do oceánu a vytvorila Arizona Bay. Hicks zomrel na rakovinu v roku 1994; v roku 1997 vydal Rykodisc album Hicksovej komédie s názvom Arizona Bay .


  • Vedúci spevák Maynard Keenan bol veľkým fanúšikom Hicksa a čerpal inšpiráciu z jeho komediálnych rutín, ktoré často obsahovali množstvo sociálnych komentárov. Ukážka albumu obsahuje obraz Hicksa oblečeného ako lekár s titulkom „Ďalší mŕtvy hrdina“.
  • Maynard strávil 6 mesiacov písaním textov. Aj keď spomína LA, nehovorí konkrétne o meste. Je to konceptuálna pieseň s otázkou: „Čo keby bolo všetko zničené a museli by sme začať odznova.“ LA v tomto prípade predstavuje, čo je vo svete v Maynardových očiach zlé, a pokúša sa dostať správu, že potrebujeme, aby sa niečo ako mesto padajúce do oceánu stalo skôr, ako sa budeme môcť vyvíjať ako rasa.
    colin - chatham, Kanada


  • Táto pieseň bola inšpirovaná, keď Tool účinkoval v akejsi aréne L Rona Hubbarda v Los Angeles. Kapela vyzerala zdesene, keď narazila na všetkých týchto yuppiových učeníkov Hubbarda a videla, čo považujú za nezmyselné veci, za ktorými stoja.
  • „AEnema“ je kombináciou slov. „Anima“ je ženský archetyp, ktorý predpokladal filozof/psychológ Carl Jung, že existuje medzi mužmi. „Klystír“ je čistenie konečníka pomocou splachovacej vody. Táto kombinácia by znamenala niečo, čo by spláchlo povrchné svinstvo v nás.


  • V piesni Maynard uvádza zoznam ľudí, bez ktorých sa prakticky dokáže zaobísť. Pieseň je pripomienkou toho, čo je dôležité a čo nie je z dlhodobého hľadiska. Pieseň má intenzívny hnev zameraný logicky na nápady povrchných ľudí, ale napriek tomu má neprehliadnuteľnú kreativitu.
    mike - oakhurst, New Jersey, nad 3


Zaujímavé Články