Teraz ste preč od Basshuntera

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Švédsky DJ Jonas Altberg, známy tiež ako Basshunter, napísal vo svojej spálni pôvodnú pieseň „Boten Anna“. Dráha o robotovi IRC sa stala okamžitým internetovým fenoménom a bola hitom v celej Škandinávii, vrátane číslo 1 v jeho rodnom Švédsku. Ďalej sa dostal na prvé miesto v hitparádach v ďalších európskych krajinách vrátane Holandska (kde to bola vôbec prvá pieseň vo švédskom jazyku) a v Dánsku. Bol to tiež jeden z najpredávanejších vyzváňacích tónov od akéhokoľvek umelca v Európe s viac ako miliónom predaných vyzváňacích tónov. Pre anglicky hovoriaci trh Basshunter vyrobil novú skladbu s názvom „Now You Gone“, v ktorej sa znova použil zvuk „Boten Anna“ s nesúvisiacimi anglickými textami o tom, že niekomu chýba bývalý milenec.


  • Úspech tejto piesne v Británii bol v čase jej vydania jedným z mnohých Švédov v hudobnom priemysle. Predchádzajúci klubový rekord na vrchole britských hitparád, Robyn 'With Every Heartbeat', mal tiež svoj pôvod vo Švédsku. Navyše, keď sa to presunulo na vrchol, singel č. 2 za ním 'Piece Of Me' od Britney Spears bol spoluautorom a producentom švédskeho produkčného dua Bloodshy a Advant s doprovodnými vokálmi ich spolužiaka Švéda Robyna.


  • Podľa správy spoločnosti Performing Rights Society bola táto pieseň najsťahovanejšou a najstreamovanejšou skladbou roku 2008 vo Veľkej Británii.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: