Party All The Time od Eddieho Murphyho

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Úspech od Eddieho Murphyho? Áno, Policajt z Beverly Hills Eddie Murphy? Bola to polovica 80. rokov a Eddie bol taký horúci. Eddie Murphy má za sebou rozsiahlu spevácku kariéru, ale nie je to jeho najväčší nárok na slávu. V roku 1989 mal ďalší hitový singel Billboard Hot 100 s krkolomným názvom 'Put Your Mouth On Me', ktorý dosiahol 27. miesto. Okrem dvoch sólových hudobných albumov vytvoril aj niektoré skladby vo filmoch, v ktorých sa objavil, ako napr. Shrek franšíza a roky 1988 Príchod do Ameriky . Poskytol aj vokály na zvláštnych miestach, ako napr V sobotu večer naživo náčrty ( 'Wookin' Pa Nub,' niekto?), podporujúci The BusBoys, a hej, dokonca sa objavil vo videu Michaela Jacksona ' Remember The Time .

    Prvýkrát, čo Murphyho kritické masy brali vážne kvôli jeho hudbe, prišlo, keď hral vo filme z roku 2006. Dievčatá snov . O svojich hudobných ambíciách povedal Valiaci sa kameň v roku 2011: „Nikdy som neprestal nahrávať hudbu – len som ju prestal vydávať. Pretože keď vidíte spievať hercov, je to ako: 'Hej, nechoď sem do mojej hudobnej sekcie f--king, zostaň tam. Nerobte tu svojho herca.“


  • „Party All the Time“ je teraz ukážkovým príkladom ošúchanej hudby z 80. rokov, ktorá je celá syntetizovaná na smrť a opakuje sa. Rádio VH1 aj AOL ho zaradili do zoznamu „najhorších skladieb“. Koncom roka 2010 sme videli niekoľko remixov a coververzií, ako aj prikývnutie v skladbe 'Weird Al' Yankovic's Polka Party!


  • Je pochopiteľné, že Murphy mal problém presvedčiť ľudí, aby brali túto pieseň a jeho hudobnú kariéru vážne. V roku 1982 vydal novinku s názvom „Boogie In Your Butt“ a bol známy pre svoje herectvo a komédiu. Jeho tajnou zbraňou bol Rick James zo slávy 'Super Freak', ktorý pieseň napísal, produkoval a zaranžoval. James dodal piesni hudobnú dôveryhodnosť a objavil sa aj vo videu, ktoré MTV zaradila do ostrej rotácie. Murphy by pieseň propagoval zvolaním: 'Ako to, že zakaždým, keď otvorím ústa, mám povedať niečo vtipné!'


  • Eddie Murphy umožnil hereckým hviezdam 80. rokov bezpečne nahrávať skladby na boku. V roku 1986 Don Johnson z Miami Vice slávy hit číslo 5 s 'Heartbeat' a v roku 1988 sa opäť dostal do rebríčka v duete s Barbrou Streisand s názvom 'Till I Loved You.' The Mesačné svietenie hviezda Bruce Willis sa dostal do hry v roku 1987 s 5. titulnou obálkou albumu Respect Yourself.
  • Textový obsah tejto piesne je trochu nezvyčajný vzhľadom na Murphyho chvastúnstvo a postavu. Spieva o dievčati, ktoré chodí celú noc von a spí s inými chlapmi, hoci on jej kupuje kvety a diamantové šperky. Bobby Brown spieval o podobnej situácii o niekoľko rokov neskôr v 'Don't Be Cruel', ale aspoň mal odvahu pripomenúť nevďačnej slečne, že 'tam vonku je veľa dievčat, ktoré nepovedia nie.' Murphy sa len prevalí a sťažuje sa: 'Prial by som si, aby si mi priniesol domov zo svojej lásky.' Mysleli by ste si, že jej dodá atmosféru mackovského otca a oznámi jej dohodu.


  • Ten beloch, ktorý sa na videu objaví v riadiacej miestnosti, je Les Garland, ktorý bol jedným zo zakladateľov MTV. Jeho vystúpenie bolo mierovou ponukou od Ricka Jamesa, ktorý Garlanda obvinil z toho, že je rasista, keď sieť odmietla prehrať video „Super Freak“ v roku 1981. Garlandova strana príbehu bola, že video „Super Freak“ malo nízku kvalitu a explicitné a že MTV hrala veľmi málo čiernych videí, pretože sa na začiatku snažili držať rockového formátu a pretože veľmi málo videí bolo natočených čiernymi umelcami, keďže ich nahrávacie spoločnosti nefinancovali.
  • Murphy sa priznal billboard časopis v rozhovore z roku 2013, že Rick James urobil všetko pre túto pieseň. 'V prvých dňoch 'Party All The Time' a niektorých ďalších skladieb, ktoré som robil s ľuďmi ako Larry Blackmon, by som urobil čokoľvek, čo by povedali,“ spomínal. 'Rick robil všetky 'Party All The Time' a ďalšie veci, ktoré sme robili spolu. Mal som priletieť na jeden deň, potom prišla snehová búrka a nasnežilo nás a uviazli sme v Buffale na dva týždne. Jedna z mojich najlepších skorých spomienok je ten čas s Rickom Jamesom. Celý spôsob nahrávania som sa učil od Ricka Jamesa. Naučil som sa, ako produkovať hudbu, keď som sa zdržiaval okolo Ricka Jamesa.“
  • Toto bolo takmer číslo 1, uviazlo na #2 tri týždne pozadu. Povedz ty povedz ja “ od Lionela Richieho. 'Party All The Time' sa umiestnila vyššie ako ktorákoľvek zo sólových skladieb Ricka Jamesa. Napriek svojej legende sa v rebríčku Hot 100 nikdy nedostal vyššie ako na 13. miesto („You And I“, 1978). Dokonca aj skupina, ktorú dal dokopy zo svojich speváčok - The Mary Jane Girls - ho prekonala a dostala sa na číslo 7 s 'In My House'.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: