Pod mostom od Red Hot Chili Peppers

 • Vedúci spevák Anthony Kiedis to napísal o svojich dňoch ako závislých na heroíne a o osamelosti, ktorá s tým súvisí. Most v piesni spomínaný je miestom, kam si občas išiel kúpiť drogy a poriadne sa zdvihnúť.
  Laura - Newport, Wales


 • Pre The Red Hot Chili Peppers to bol najväčší hit, ale nebolo to typické pre ich zvuk. Bola to balada, ale väčšina ich piesní do tej doby bola hard rock alebo funk. To bolo pre Kiedisa obzvlášť náročné spievať počas Krvavý cukor Sex Magik turné, ale Chili Peppers sa zvukovo upokojili a nadviazali na to pomalšími singlami ako „Soul To Squeeze“ a „Breaking The Girl“.
  Hillary -Seattle, WA
 • Táto pieseň bola pôvodne len básňou, ktorú napísal Kiedis. Nenapísal to pre Chili Peppers - bola to veľmi osobná báseň, o ktorej si myslel, že by ju mohol použiť niekde inde. Producent Rick Rubin to našiel v jednom zo svojich zápisníkov a povedal Anthonymu, že by to mohla byť skvelá pieseň. Najprv to nechcel spievať ani s nikým zdieľať, ale nakoniec prišiel.

  Rubin pripomenul Newsweek v rozhovore pre rok 2013: „Myslel som si, že Chili Peppers sa neobmedzujú iba na funkčnú kapelu s rapom. A pamätám si, že Anthony sa hanbil ukázať pieseň ostatným chlapcom v kapele. Ale on to zaspieval Johnovi [Frusciante, gitarista] a John prišiel so svojou časťou. Potom to zahral pre Flea [basgitarista] a Flea prišiel so svojou partiou. A nakoniec z toho bola skutočne dobrá pieseň - aj keď si neuvedomovali, aké dobré bolo, kým na ňu ľudia nezačali reagovať. '
  Derek - Raleigh, NC


 • Kapela získala titul v rámci turné Lollapalooza Tour v roku 1992, keď sa z toho stal hit. Koncert výrazne rozšíril ich základňu fanúšikov a predviedol ich schopnosti veľmi energickej živej kapely.
 • V roku 1990, po smrti svojho najlepšieho priateľa a Hillel Slovak, sa Kiedis zrazu začal báť. Sedel za volantom svojho auta a práve začal spievať „Niekedy mám pocit, že nemám partnera ...“ Slovák, ktorý v kapele hral na gitare, zomrel v roku 1988 na predávkovanie drogami.
  Jenni - Bilbao, Španielsko


 • „Mesto anjelov“, o ktorom tu spieva Anthony Kiedis, je Los Angeles, kde žil od svojich 12 rokov. Väčšina piesne sa zaoberá jeho vzťahom k mestu. 'V dnešnej dobe ma to naozaj odpudzuje,' povedal Zlatá baňa v roku 1996. „Len nasávať ten toxický mrak pekelného smogu každý deň, ktorý žijem ... nie je to príjemná myšlienka. Ale k tomuto mestu mám silnú rodinnú väzbu, ktorú pravdepodobne nikdy nedokážem prerušiť. “
 • Matka gitaristu Johna Fruscianteho o tom zaspievala spolu s dvoma svojimi priateľmi z kostola.
 • Vo svojej knihe Jazva , Kiedis vysvetlil, že texty si vymyslel, keď šoféroval zo sedenia s Red Hot Chili Peppers. Bol trochu smutný, pretože John Frusciante a Flea sa zbližovali ako priatelia a Anthony bol od toho vzdialený, pretože bol hlboko zapletený s drogami. Preto napísal: „Niekedy mám pocit, že nemám partnera.“

  Kiedis o piesni tiež napísal: „Pod mostom ... Začal som vo svojom aute voľne písať poéziu, vkladať slová do melódie a spieval som po celej diaľnici. Keď som sa dostal domov, vytiahol som zošit a zapísal som si to celé do piesňovej štruktúry, aj keď to mala byť báseň, ktorá sa má vyrovnať s mojím vlastným trápením. “
  Tiago - Santos, Brazília
 • Predtým, ako v máji 1992 kapelu opustil, John Frusciante niekedy improvizoval intrá a zveličoval svoje vokály pri živom hraní tejto piesne, pretože sa piesne a Kiedisa už nabažil. Je to zrejmé z ich 22. februára 1992 V sobotu večer naživo vystúpenie, keď na začiatku piesne jasne odhodí Kiedisa a potom v piesni zakričí svoje záložné vokály.
 • Hudobné video režíroval Gus Van Sant, ktorý pokračoval v réžii filmov Dobrý Will Hunting a Hľadanie lesníka . Most vo videu sa objaví aj vo videu „Mimochodom“.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Pieseň nahrala v roku 1998 britská dievčenská skupina All Saints, kde bola pravdepodobne zmenená na bežnú pieseň lásky. Významnými zmenami boli riadky „Mesto anjelov“ až „Mesto miest“, „Kráčam po jej kopcoch“ až „Pochodím jeho poľom“ a úplné vypustenie posledného verša kvôli referenciám o drogách. Bola vydaná ako dvojitá strana A s ďalším coverom „Lady Marmalade“ a dostala sa na prvé miesto britského rebríčka jednotlivcov. Yorkshirský spevák a skladateľ Richard Hawley hral na gitare vo verzii All Saints.
  Nicky - Londýn, Anglicko
 • V piesni Weird Al Yankovic 'Bedrock Anthem' je táto pieseň a videoklip parodovaná na začiatku. Potom sa prepne na paródiu na „Give It Away“.
  Matthew - Concord, NH
 • Úvod gitaristu Johna Fruscianteho čerpal hlavne z piesne Andyho Warhola od Davida Bowieho z roku 1971. Jeho hra na gitare je rýchlejšia, až kým nedosiahne siedmy akord E dur, ktorý pieseň zastaví. Techniku ​​siedmeho akordu E dur si požičal z piesne „Rip Off“ od T. Rexa, albumu z albumu britskej skupiny z roku 1971. Elektrický bojovník .
 • Krvavý cukor Sex Magik bol prvým albumom, ktorý skupina vydala pre Warners Records. Predtým boli s EMI.


Zaujímavé Články