Rasputin od Boney M

  • Rasputin bol ruský mních, ktorý mal videnie Panny Márie. Výsledkom bolo, že začal blúdiť po krajine a navštevovať kláštory a náboženské sekty. Kázal, že najlepší spôsob, ako sa dostať blízko k Bohu, je hriech a potom činiť pokánie. Cudzoložný mních (jeho priezvisko bolo odvodením prídavného mena „rasputny“, čo znamená „voľný život“), mal pozoruhodné liečiteľské schopnosti. Rasputin sa prilepil na ruského cára Mikuláša a jeho manželku uzdravením hemofilika Alexeja. Zakaždým, keď začal krvácať, mal dar uzdraviť ich chorého syna. Niekoľko ruských šľachticov, znepokojených jeho narastajúcim vplyvom na ruskú kráľovskú rodinu, otrávilo a zbilo ho v suteréne Yusopovského paláca, potom ho niekoľkokrát zastrelili. Mních odmietol zomrieť, takže ho nakoniec jeho nepriatelia utopili v kanáloch Petrohradu.
  • Boney M. mal na svedomí nemecký hudobný producent Frank Farian a stali sa jedným z najúspešnejších počinov spoločnosti Eurodisco. Skupina bola zložená zo štyroch spevákov západoindického pôvodu: Marcia Barrett, Bobby Farrell, Liz Mitchell a Massie Williams. Farian neskôr zopakoval vzorec s Milli Vanilli a Far Corporation. Ich obojstranný singel „Rivers Of Babylon/Brown Girl in The Ring“ je jedným z iba piatich singlov, ktorých sa v Británii predalo viac ako 2 milióny kópií, a je tam najpredávanejšou nahrávkou čiernych piesní.
  • Textúrovaný rytmus bol vytvorený balalajkou, čo je 3-strunový, trojuholníkový, ruský nástroj.
  • Frontman skupiny Boney M Bobby Farrell skonal vo veku 61 rokov 30. decembra 2010 v hotelovej izbe v ruskom Petrohrade, niekoľko hodín po vystúpení v meste. Zhodou okolností Rasputin zomrel aj v roku 1916 30. decembra v Petrohrade.
  • Pieseň mala oživenie začiatkom roku 2021 vďaka #Rasputindancechallenge na TikTok. Táto výzva spočíva v tom, že používatelia preťahujú svaly textom piesne „Bol veľký a silný“. Tieto pohyby pochádzajú z videohry 2010 Just Dance 2 .
  • Po tom, čo začiatkom roku 2021 na TikTok neustále narážal na „Rasputin“, DJ a producent v severnom Londýne vydal vynovený remix piesne z 26. februára 2021. Pripísaná do skupiny Majestic x Boney M sa zaradila do britskej rebríčka 20 najlepších a singlových hitparád v celej Európe.

    Majestic povedal, že prišiel s novou verziou po tom, čo si v duchu pomyslel, že pieseň má „neuveriteľné disko korene a inštrumentácia“, vďaka čomu sa stane úžasným dielom modernej tanečnej hudby.

Zaujímavé Články